delegacje służbowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu delegacje służbowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące delegacje służbowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak liczyć dwa zajęcia komornicze u niepełnoetatowca

  Jak liczyć dwa zajęcia komornicze u niepełnoetatowca

  Zatrudniamy pracownika na 1/2 etatu (podwyższone koszty uzyskania przychodów, brak prawa do miesięcznej ulgi w PIT-2). Jego wynagrodzenie zasadnicze wynosi 1500 zł. Za czerwiec otrzyma też płacę za godziny ponadwymiarowe – 243,75 zł. Uzyskał też nagrodę uznaniową – 400 zł (z zakładowego funduszu nagród) oraz 120 zł należności z tytułu podróży służbowej (do wysokości limitów z rozporządzenia o podróżach służbowych pracowników budżetowych – zwolnione z PIT i ZUS). Dotąd z tytułu alimentów miał zajęcie w wysokości 560 zł miesięcznie. Jego wynagrodzenie zostało ponownie zajęte na inne wierzytelności – łącznie to już ponad 3 tys. zł. Potrącana jest także składka na ubezpieczenie grupowe w kwocie 43 zł. Jak obecnie dokonywać potrąceń?

  czytaj więcej

 • Pracownicy delegowani czekają na uregulowanie przepisów ubezpieczeniowych

  Pracownicy delegowani czekają na uregulowanie przepisów ubezpieczeniowych

  Reguły te są albo niejasne, albo nadmiernie skomplikowane. Jednym z trudniejszych zagadnień jest rozliczanie składek od pracowników kierowanych do pracy za granicą.

  czytaj więcej

 • Johann: Sytuacją w krakowskim Sądzie Okręgowym zajmie się prezydium KRS

  Johann: Sytuacją w krakowskim Sądzie Okręgowym zajmie się prezydium KRS

  Zespół Krajowej Rady Sądownictwa do wyjaśnienia sytuacji w Sądzie Okręgowym w Krakowie postanowił przekazać tę sprawę na posiedzenie Prezydium Rady, które ma podjąć decyzję - poinformował w środę wiceprzewodniczący KRS Wiesław Johann.

  czytaj więcej

 • Polski policjant przypilnuje naszych kibiców na meczu Polska - Kolumbia

  Polski policjant przypilnuje naszych kibiców na meczu Polska - Kolumbia

  Delegacja polskich policjantów w Rosji rusza w ślad za piłkarzami. W piątek funkcjonariusze wylecieli do Kazania, gdzie będą czuwali nad bezpieczeństwem podczas meczu Polska - Kolumbia.

  czytaj więcej

 • Pusta kasa Państwowego Instytutu Geologicznego na stulecie urodzin

  Pusta kasa Państwowego Instytutu Geologicznego na stulecie urodzin

  Państwowy Instytut Geologiczny w tym roku nie podpisał żadnej umowy z NFOŚiGW na finansowanie zleconych mu projektów, więc musi zaciągać kredyty.

  czytaj więcej

 • Sejm przyjął zmiany dot. obniżenia uposażenia posłów

  Sejm przyjął zmiany dot. obniżenia uposażenia posłów

  Sejm przyjął w piątek zmiany w swoim Regulaminie, które zakładają obniżenie uposażenia poselskiego za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją. Przeciw zmianom głosowała cała opozycja - PO, Nowoczesna, Kukiz'15 oraz PSL-UED.

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo rozliczyć krajową delegację pracownika

  Jak prawidłowo rozliczyć krajową delegację pracownika

  Zatrudniony na etacie, zarabiający 4700 zł miesięcznie, odbył podróż służbową w celu zrealizowania obowiązkowego szkolenia. 1 sierpnia o godzinie 6.30 wyjechał swoim samochodem (stawka 1 zł za km) za zgodą pracodawcy, podróż trwała 2,5 godziny. Na miejscu, w ośrodku szkoleniowym, był o 9.00. Szkolenie trwało od 9.30 do 18.30 z przerwą na obiad. Powrót nastąpił 3 sierpnia o 21.45. Pracownik był zakwaterowany w hotelu i okazał rachunek – 300 zł. Hotel zapewniał śniadania, przy czym pierwszego dnia pracownik tego posiłku nie skonsumował. Jak rozliczyć jego czas pracy, biorąc po uwagę, że od poniedziałku do piątku pracuje on od 8.00 do 16.00? Czy wystąpiły nadgodziny? Jak rozliczyć diety, jeżeli pracodawca w regulaminie wynagradzania ustanowił pełną dietę za dobę rodzimej podróży – 40 zł, a za dobę niepełną, ale rozpoczętą, trwającą do 8 godzin – w wysokości 20 zł, zastrzegając, że nie są one pomniejszane o zapewnione w hotelach posiłki.

  czytaj więcej

 • Gdzie kończy się samodzielność dyrektora szkoły?

  Gdzie kończy się samodzielność dyrektora szkoły?

  Nie jest niczym nadzwyczajnym, że pracodawcą pracownika jest jednostka organizacyjna, a czynności z zakresu prawa pracy wykonuje osoba lub organ nią zarządzający. Jednak w przypadku dyrektora szkoły sytuacja jest szczególna. Bo choć pracodawcą jest placówka, to czynności z zakresu prawa pracy wykonuje wójt, czyli podmiot spoza tej jednostki. Zasada ta w praktyce może powodować konflikty na linii samorząd – dyrektor szkoły. A przepisy nie określają ściśle granicy ingerencji wójta w kompetencje szefa placówki oświatowej. Zdaniem ekspertów władza samorządu nad kierującym placówką nie jest absolutna. Warto więc określić jej zakres.

  czytaj więcej

 • Nowa teczka, dłuższy czas przechowywania i zmiany w kartach ewidencji. Oto jak może wyglądać dokumentacja czasu pracy od 2019 roku

  Nowa teczka, dłuższy czas przechowywania i zmiany w kartach ewidencji. Oto jak może wyglądać dokumentacja czasu pracy od 2019 roku

  problem: Pracodawcy będą musieli założyć – poza aktami osobowymi pracowników – odrębną dokumentację dotyczącą czasu pracy. Przy czym trafi do niej część dokumentów z dotychczasowej części B akt osobowych, ale także takie, które obecnie nie są w nich przechowywane. A to nie koniec utrudnień dla pracodawców, jakie czekają na nich już od 1 stycznia. Otóż ewidencja czasu pracy będzie musiała zawierać dużo więcej danych niż dotychczas. Ponadto wydłuży się – i to wielokrotnie – czas obowiązkowego przechowywania dokumentacji z zakresu czasu pracy.

  czytaj więcej

 • 34. Warszawski Festiwal Filmowy. Co warto zobaczyć?

  34. Warszawski Festiwal Filmowy. Co warto zobaczyć?

  Pokazem francusko-izraelskiego "Tramwaju w Jerozolimie" Amosa Gitaia rozpocznie się w piątek 34. Warszawski Festiwal Filmowy. Łącznie podczas wydarzenia, które potrwa do 21 października, zostanie pokazanych 190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych.

  czytaj więcej

 • Porwania ks. Popiełuszki dokonali trzej oficerowie SB z IV Departamentu MSW

  Porwania ks. Popiełuszki dokonali trzej oficerowie SB z IV Departamentu MSW

  34 lata temu, 19 października 1984 r., w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Wodorowy kartel zostanie powołany bez Polski?

  Wodorowy kartel zostanie powołany bez Polski?

  Trzydziestu ministrów energii – między innymi z Australii, Nowej Zelandii, Kataru i RPA – powoła we wtorek wodorowy kartel. Zanosi się na to, że zabraknie przedstawicieli naszego rządu. Choć Polska ma ambicje, aby zostać największym na świecie producentem tego paliwa.

  czytaj więcej

 • Żelazik o strajku w LOT: W lotnictwie nie można gdybać, co jest dobre, a co złe. Nie ma samozatrudnienia na pokładzie samolotu [WYWIAD]

  Żelazik o strajku w LOT: W lotnictwie nie można gdybać, co jest dobre, a co złe. Nie ma samozatrudnienia na pokładzie samolotu [WYWIAD]

  Warunkiem kontynuowania rozmów z władzami LOT-u jest pojawienie się mediatora społecznego z zewnątrz - mówi w wywiadzie dla DGP Monika Żelazik przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, współorganizatorka strajku.

  czytaj więcej

 • Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF. UKNF zarzuca bankierowi szantaż

  Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF. UKNF zarzuca bankierowi szantaż

  Leszek Czarnecki doniósł do prokuratury na szefa KNF Marka Chrzanowskiego, miał on oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł - napisała we wtorek "Gazeta Wyborcza". Według UKNF, to próba wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż.

  czytaj więcej

 • Oświadczenie KNF ws. publikacji "Gazety Wyborczej". Działania Czarneckiego to szantaż

  Oświadczenie KNF ws. publikacji "Gazety Wyborczej". Działania Czarneckiego to szantaż

  W nawiązaniu do publikacji "Gazety Wyborczej" z dnia 13 listopada 2018 r. pt. "40 mln zł i nie będzie kłopotów" autorstwa Wojciecha Czuchnowskiego oraz Agnieszki Kublik, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oświadcza

  czytaj więcej

 • Przy wynagrodzeniu akonto diety nie pomniejszą składki

  Przy wynagrodzeniu akonto diety nie pomniejszą składki

  Tak wynika z interpretacji ZUS wydanej dla przedsiębiorcy, który miał problemy z rozliczeniem pracowników delegowanych za granicę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników