zwrot towaru

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zwrot towaru. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zwrot towaru.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w VAT od 1 listopada. Oto 5 faktów o split payment

  Zmiany w VAT od 1 listopada. Oto 5 faktów o split payment

  Już niebawem część przedsiębiorców obowiązkowo zastosuje podzieloną płatność przy transakcjach. Skarbówka cieszy się z kolejnego narzędzia kontroli VAT, a biznes obawia się o płynność finansową.

  czytaj więcej

 • Blisko połowa internautów w Polsce robi zakupy w sieci

  Blisko połowa internautów w Polsce robi zakupy w sieci

  W Polsce niemal połowa internautów korzysta z zakupów online; w ciągu trzech lat odsetek osób kupujących w ten sposób wzrósł w naszym kraju o 11 pkt. proc., co daje nam jedną z czołowych pozycji w UE - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny.

  czytaj więcej

 • Raiffeisen wie, ile zażąda od frankowiczów za korzystanie z kapitału

  Raiffeisen wie, ile zażąda od frankowiczów za korzystanie z kapitału

  Polski oddział Raiffeisen Bank International jako pierwszy sprecyzował warunki, na jakich będzie się domagał tzw. wynagrodzenia za korzystanie z kapitału w przypadku unieważnienia umów o kredyty walutowe.

  czytaj więcej

 • Biała lista VAT. Banki zainwestowały i zarobią na split paymencie

  Biała lista VAT. Banki zainwestowały i zarobią na split paymencie

  Tysiące drobnych przedsiębiorców, którzy dotąd korzystali z kont osobistych, żeby znaleźć się na białej liście VAT, muszą założyć rachunki firmowe. Czyli te droższe.

  czytaj więcej

 • Wpływy z VAT rosną, ale w mniejszym tempie. Ministerstwo Finansów bije na alarm

  Wpływy z VAT rosną, ale w mniejszym tempie. Ministerstwo Finansów bije na alarm

  Ministerstwo Finansów wysłało do dyrektorów wszystkich izb administracji skarbowej pismo, w którym prosi o wyjaśnienie przyczyn spadku wpływów na koniec listopada 2019 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

  czytaj więcej

 • Co trzeci Polak próbuje ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza

  Co trzeci Polak próbuje ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza

  Co trzeci Polak próbuje ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza, a 40 proc. ogranicza picie butelkowanej wody - wynika ze zleconego przez resort klimatu badania poziomu świadomości i postaw wobec jakości powietrza, gospodarki odpadami i butelek zwrotnych.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć koszty remontu i wyposażenia mieszkania przeznaczonego do krótkoterminowego wynajmu

  Jak rozliczyć koszty remontu i wyposażenia mieszkania przeznaczonego do krótkoterminowego wynajmu

  Czy można odliczyć VAT zawarty w wydatkach poniesionych przed wprowadzeniem mieszkania do działalności? Czy mogę zastosować 10-procentową stawkę amortyzacji (mieszkanie jest z lat 70.)? Czy koszty wyposażenia mogę zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej w dacie ich zakupu?

  czytaj więcej

 • Czy wspólnicy rozwiązanej spółki osobowej mogą otrzymać zwrot VAT?

  Czy wspólnicy rozwiązanej spółki osobowej mogą otrzymać zwrot VAT?

  Osoby fizyczne zamierzają w grudniu rozwiązać spółkę cywilną, która jest czynnym podatnikiem VAT. W ostatniej składanej deklaracji zostanie wykazana kwota nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. Czy podmiotem uprawnionym do otrzymania zwrotu podatku będzie spółka, czy jej byli wspólnicy?

  czytaj więcej

 • Split payment od 1 listopada 2019

  Split payment od 1 listopada 2019

  Wprowadzenie w życie MPP w wersji obligatoryjnej niesie dla podatników szereg nowych obowiązków. Ustawa o VAT wprowadza w stosunku zarówno do sprzedawców towarów/ usług z nowego załącznika nr 15 do ustawy o VAT, jak i do ich nabywców nowe wymogi w zakresie fakturowania oraz sposobu dokonywania płatności. Ich niewypełnienie skutkuje dotkliwymi sankcjami.

  czytaj więcej

 • Szef KAS: Wśród priorytetów kontroli optymalizacje podatkowe w CIT [WYWIAD]

  Szef KAS: Wśród priorytetów kontroli optymalizacje podatkowe w CIT [WYWIAD]

  Optymalizacje podatkowe w CIT są wśród priorytetów kontroli na 2020 r. - mówi PAP wiceminister finansów, szef KAS Piotr Walczak. Zapowiada budowę systemu coraz bardziej przyjaznego dla podatników. Zapewnia też, że propozycja MF dotycząca podwyżek w KAS będzie satysfakcjonująca dla pracowników.

  czytaj więcej

 • Minister finansów objaśnił, jak stosować split payment

  Minister finansów objaśnił, jak stosować split payment

  Nabywca, który ma obowiązek opłacić fakturę w podzielonej płatności, musi zrobić przelew. Zapłata kartą oznacza, że nie wykonał obowiązku, a to może wiązać się z sankcjami podatkowymi.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze wyroki sądów i trybunałów w 2019 roku

  VAT: Najważniejsze wyroki sądów i trybunałów w 2019 roku

  Liczba sporów sądowych utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak co roku w naszym podsumowaniu zwracamy uwagę na wyroki, które kształtują linie orzecznicze w sprawie sposobu opodatkowania różnego rodzaju zdarzeń, a także te, które zmieniają dotychczasowe – wydawałoby się, że utrwalone – podejście sądów. Liczymy na to, że przygotowany przez nas bilans roku będzie wskazówką dla podatników i pozwoli im rozliczyć się z fiskusem bez późniejszych negatywnych konsekwencji. Kładziemy nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki składów siedmioosobowych, a także standardowe wyroki NSA, oraz – i to istotne novum na tle poprzednich lat – orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

  czytaj więcej

 • Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2020 r.

  Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2020 r.

  Podatnicy, którzy chcieliby skorzystać z ulgi na złe długi i 0-proc. stawki VAT w eksporcie, oczekują na rozstrzygnięcia TSUE. W Luksemburgu zostaną też rozpatrzone wątpliwości dotyczące m.in. pakietu paliwowego czy podatku od fast foodów. Problemów jest wiele. Niektórymi będzie musiał się zająć Trybunał Konstytucyjny.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT: Rachunek VAT 2020

  Zmiany w VAT: Rachunek VAT 2020

  Cechą charakterystyczną rachunku VAT jest możliwość uznawania i obciążania go wyłącznie kwotami wskazanymi w przepisach art. 62b Prawa bankowego (przepisy te są odpowiednio stosowane do rachunków VAT prowadzonych przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe). Uznawanie rachunków VAT i obciążanie ich innymi kwotami niż wskazane w tych przepisach jest niedopuszczalne.

  czytaj więcej

 • Premiery prawne 2019 r.: Jak eksperci oceniają regulacje ważne z punktu widzenia pracodawców i pracowników

  Premiery prawne 2019 r.: Jak eksperci oceniają regulacje ważne z punktu widzenia pracodawców i pracowników

  Po dwóch latach spadku produkcja prawa w Polsce znowu przyspieszyła. Tylko w trzech kwartałach 2019 r. uchwalono w Polsce 17,4 tys. stron maszynopisu nowych przepisów. To o 5,9 proc. więcej niż w roku poprzednim – wynika z obliczeń firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton. Czwarty kwartał przyniósł nowe regulacje, w związku z czym trend wzrostowy został też utrzymany w całym roku. Liczba nowych przepisów to jedno, ale co z ich jakością? Wspólnie z ekspertami przygotowaliśmy więc ocenę tych regulacji z punktu widzenia pracodawców i pracowników. Choć wiele z nich otrzymało pozytywną notę pod kątem idei, to jednak zostały skrytykowane za wykonanie. Przepisy często były przygotowywane na kolanie, co w konsekwencji wymagało szybkiego wprowadzenia ich nowelizacji.

  czytaj więcej

 • Kupiony towar okazał się skradziony. Czy trzeba go oddać właścicielowi?

  Kupiony towar okazał się skradziony. Czy trzeba go oddać właścicielowi?

  Prowadzę serwis samochodowy. Wiosną br. zakupiłem z portalu internetowego urządzenie do serwisu klimatyzacji. Cena była atrakcyjna – ¼ wartości rynkowej. Okazało się, że umowę zawarłem z oszustem, który sam tylko najmował urządzenie. Prawdziwy właściciel domaga się zwrotu ww. maszyny. Czy grozi mi utrata maszyny – wszak za nią zapłaciłem, a kupując, nie miałem wiedzy, że jest kradziona?

  czytaj więcej

 • PIT za 2019 r. Ulga termomodernizacyjna: Dla kogo i na co?

  PIT za 2019 r. Ulga termomodernizacyjna: Dla kogo i na co?

  W 2020 roku po raz pierwszy podatnicy mogą odliczyć w PIT do 53 tys. zł wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z termomodernizacją budynku. Kto jest uprawniony do tej preferencji? Jakich budynków dotyczy ulga? I jak w ogóle rozumieć słowo „termomodernizacja”?

  czytaj więcej

 • 30 lat wolnego rynku. Czy gospodarcza lewica ma receptę na reformę kapitalizmu?

  30 lat wolnego rynku. Czy gospodarcza lewica ma receptę na reformę kapitalizmu?

  30-lecie transformacji ustrojowej w Polsce to najwyraźniej doskonały moment, by dać upust niezadowoleniu z reform, które firmował swoim nazwiskiem Leszek Balcerowicz. Od kilku tygodni przez media przelewa się potok rewizjonistycznych tyrad o tym, co trzeba było zrobić lepiej, a czego nie powinno się było robić wcale.

  czytaj więcej

 • PIT za 2019: Pracuję na etacie, wypełniam PIT-37. Czy muszę mieć mikrorachunek?

  PIT za 2019: Pracuję na etacie, wypełniam PIT-37. Czy muszę mieć mikrorachunek?

  Od 1 stycznia 2020 r. podatki PIT, CIT i VAT wpłaca się wyłącznie na indywidualny mikrorachunek. Czy musi go zakładać każdy, kto do końca kwietnia rozlicza PIT za 2019 r.? Niekoniecznie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników