zus zfa druk

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zus zfa druk. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zus zfa druk.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • ZUS zapłaci składki za legalnie zatrudnioną nianię

  ZUS zapłaci składki za legalnie zatrudnioną nianię

  W przyszłym miesiącu kończy mi się urlop macierzyński. Nie chcę jeszcze wysyłać synka do żłobka, ale nie mogę liczyć na pomoc mamy. Pomyślałam o opiekunce, lecz zarobki moje i męża nie są wystarczające. Czy mogę w tej sytuacji otrzymać pomoc od państwa, np. przynajmniej częściową refundację kosztów jej zatrudnienia – pyta pani Anna.

  czytaj więcej

 • Jakie druki trzeba złożyć za chorego byłego pracownika

  Jakie druki trzeba złożyć za chorego byłego pracownika

  Jeden z pracowników naszej firmy przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. ZUS przyznał mu to świadczenie na rok. Jednak po trzech miesiącach rozwiązaliśmy umowę o pracę z tym pracownikiem. Czy jako płatnik mamy obowiązek poinformować o tym ZUS, czy pracownik sam powinien się zgłosić do ZUS w celu dalszego wypłacania zasiłku? Jakie ewentualne druki należy przesłać do organu rentowego?

  czytaj więcej

 • 5 zasad rozliczeń z ZUS-em, które początkujący przedsiębiorca znać powinien

  5 zasad rozliczeń z ZUS-em, które początkujący przedsiębiorca znać powinien

  Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, musi pamiętać nie tylko o regularnym płaceniu podatków, ale także o terminowym odprowadzaniu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Unikanie lub zaniedbywanie tego obowiązku, tak jak w przypadku nierozliczenia się z fiskusem, może skutkować przykrymi konsekwencjami dla przedsiębiorcy. Można ich uniknąć, jeżeli już na etapie zakładania własnej firmy poznamy zasady regulowania płatności dla ZUS-u.

  czytaj więcej

 • O czym musi pamiętać rolnik, gdy zatrudnia pracownika

  O czym musi pamiętać rolnik, gdy zatrudnia pracownika

  Zatrudnienie pracownika w gospodarstwie rolnym wymaga dopełnienia szeregu obowiązków wynikających m.in. z kodeksu pracy. Rolnik-pracodawca podlegający ubezpieczeniu w KRUS musi zatrudnioną osobę zgłosić do ZUS-u i tam odprowadzać comiesięczną e-składkę.

  czytaj więcej

 • KRUS. Mija termin złożenia oświadczenia o rocznym podatku

  KRUS. Mija termin złożenia oświadczenia o rocznym podatku

  Jestem rolnikiem i od roku prowadzę dodatkowo własną działalność gospodarczą. Jeszcze nie składałem oświadczenia w KRUS o wysokości rocznego podatku z firmy. Do kiedy ostatecznie muszę to zrobić i ile wynosi kwota graniczna podatku za 2018 r.? Co wtedy, gdy limit podatku zostanie przekroczony?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników