zus z-17

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zus z-17. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zus z-17.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Student to poszukiwany pracownik. Póki studiuje

  Student to poszukiwany pracownik. Póki studiuje

  Mobilni, aktywni, oblatani we współczesnym świecie i można ich mieć za bezcen nawet do pracy w nocy. To typowe myślenie pracodawców, choć coraz częściej na szczęście chcą wychować studentów na przyszłych stałych pracowników. Młode osoby już w czasie studiów zdają sobie sprawę z wartości na rynku pracy i nie godzą się na pracę za darmo.

  czytaj więcej

 • Abramowicz: Trzeba zmienić przepisy o zryczałtowanej składce na ZUS

  Abramowicz: Trzeba zmienić przepisy o zryczałtowanej składce na ZUS

  Zryczałtowana składka na ZUS to niesprawiedliwy i niszczący pracę system - mówił we wtorek na konferencji dot. szarej strefy poseł Adam Abramowicz (PiS). Zaproponował, by przedsiębiorcy zarabiający do 30 tys. rocznie płacili zamiast PIT, VAT, ZUS i NFZ tylko 15-proc. podatek od obrotu.

  czytaj więcej

 • Morawiecki prezentuje pakiet ułatwień dla przedsiębiorców

  Morawiecki prezentuje pakiet ułatwień dla przedsiębiorców

  Chcemy niewidzialną rękę rynku wesprzeć poprzez widzialną rękę państwa; chcemy, by przedsiębiorcy tworzyli coraz to lepsze miejsca pracy - deklarował wicepremier, szef MR Mateusz Morawiecki, prezentując pakiet ok. 100 ułatwień dla polskich firm, przygotowany przez resort rozwoju.

  czytaj więcej

 • Resort rozwoju proponuje pakiet blisko 100 ułatwień dla firm

  Resort rozwoju proponuje pakiet blisko 100 ułatwień dla firm

  Złagodzenie przepisów prawa pracy dla małych firm, przejęcie przez ZUS części obowiązków dokumentacyjnych, lżejsze kary administracyjne i łatwiejsze odzyskiwanie długów - zakłada pakiet ok. 100 ułatwień dla biznesu, przedstawiony przez wicepremiera, szefa MR Mateusza Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • Jak obliczyć pensję dla pracownika przywróconego do pracy wyrokiem sądowym

  Jak obliczyć pensję dla pracownika przywróconego do pracy wyrokiem sądowym

  Z końcem grudnia 2016 r. uległa rozwiązaniu zawarta z pracownikiem umowa o pracę na czas nieokreślony. Pracownik zakwestionował wskazaną przez pracodawcę przyczynę jednomiesięcznego wypowiedzenia. Oddał sprawę do sądu z roszczeniem o przywrócenie do pracy. Sąd przyznał mu rację i przychylił się do żądania pracownika. Podjęcie pracy nastąpiło 1 marca 2017 r. Pracownik ma zasądzone wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia. Jak obliczyć to wynagrodzenie? Czy podlega ono oskładkowaniu? W czasie zatrudnienia pracownik zarabiał 4200 zł miesięcznie oraz miał prawo do miesięcznych zmiennych premii, które wyniosły 420 zł, 504 zł, 630 zł, odpowiednio za miesiące od września do listopada, a za grudzień - 210 zł. Pracownik po przywróceniu do pracy ma takie same warunki płacowe.

  czytaj więcej

 • Emilewicz: Piątka PiS to nie są propozycje tylko dystrybucyjne, ale też proprzedsiębiorcze

  Emilewicz: Piątka PiS to nie są propozycje tylko dystrybucyjne, ale też proprzedsiębiorcze

  Nowa "piątka PiS" przedstawiona podczas sobotniej konwencji partii to nie są propozycje tylko dystrybucyjne - to także propozycje proprzedsiębiorcze, aktywizujące - powiedziała w poniedziałek PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników