zus dębica

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zus dębica. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zus dębica.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pakiet antykryzysowy nie pomógł firmom

  Pakiet antykryzysowy nie pomógł firmom

  Pracodawcy nie korzystają z dopłat do pensji, a pracownicy z indywidualnego czasu pracy. Zamiast zachęcać firmy do zatrudniania, przepisy utrudniają zawieranie umów. Związki zawodowe i pracodawcy ustalą z rządem niezbędne zmiany w pakiecie antykryzysowym.

  czytaj więcej

 • Gdzie kończy się samodzielność dyrektora szkoły?

  Gdzie kończy się samodzielność dyrektora szkoły?

  Nie jest niczym nadzwyczajnym, że pracodawcą pracownika jest jednostka organizacyjna, a czynności z zakresu prawa pracy wykonuje osoba lub organ nią zarządzający. Jednak w przypadku dyrektora szkoły sytuacja jest szczególna. Bo choć pracodawcą jest placówka, to czynności z zakresu prawa pracy wykonuje wójt, czyli podmiot spoza tej jednostki. Zasada ta w praktyce może powodować konflikty na linii samorząd – dyrektor szkoły. A przepisy nie określają ściśle granicy ingerencji wójta w kompetencje szefa placówki oświatowej. Zdaniem ekspertów władza samorządu nad kierującym placówką nie jest absolutna. Warto więc określić jej zakres.

  czytaj więcej

 • Jak i komu ma przekazać władzę włodarz na kwarantannie

  Jak i komu ma przekazać władzę włodarz na kwarantannie

  W czasie epidemii, gdy wójt nie jest zdolny do pracy z powodu choroby, jego kompetencje przejmuje zastępca. Wątpliwości budzi jednak to, jak traktować czas kwarantanny i co zrobić w sytuacji, gdy w gminie nie ma wicewójta.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników