wypisywanie faktur vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wypisywanie faktur vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wypisywanie faktur vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w VAT: Od nowego roku podatnicy wystawią faktury uproszczone

  Zmiany w VAT: Od nowego roku podatnicy wystawią faktury uproszczone

  W przypadku gdy należność na fakturze nie przekroczy 450 zł i będzie opodatkowana jedną stawką VAT, podatnicy będą mogli umieścić na dokumencie sprzedaży jedynie nazwę towaru lub usługi, łączną kwotę podatku oraz kwotę należności.

  czytaj więcej

 • Pracownik wystawia lewe faktury, pracodawca płaci VAT

  Pracownik wystawia lewe faktury, pracodawca płaci VAT

  Z obowiązku odprowadzenia podatku należnego widniejącego na sfałszowanych dokumentach nie zwalnia przedsiębiorcy ani niewiedza o przestępczej działalności podwładnego, ani zawiadomienie o sprawie policji.

  czytaj więcej

 • Jak założyć własny biznes?

  Jak założyć własny biznes?

  Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej niejednej osobie jawi się jako długi i karkołomny proces. Nie jest to aż tak skomplikowane i nie zawsze wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych nakładów czasu i pieniędzy. Statystyki pokazują, że dziennie od 1 tys. do 1,2 tys. osób w Polsce decyduje się na „pójście na swoje”. Eksperci Meritum Banku i przedsiębiorcy wyjaśniają od czego zacząć.

  czytaj więcej

 • Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Urzędnicy skarbowi. Dla jednych – tych bardziej „przedsiębiorczych”, choć nie idących drogą prawa, niemal diabły wcielone. Dla innych obrońcy budżetu i wolnej konkurencji. Dziś to oni opowiadają nam o sposobach, jakich imają się niektórzy podatnicy, aby zaoszczędzić na daninie, którą powinni oddać do kasy państwa. To pieniądze z których – o czym wielu zapomina – buduje się drogi, utrzymuje armię i szkoły.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników