wygląd faktury vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wygląd faktury vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wygląd faktury vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Spa znalazły sposób na unikanie VAT

  Spa znalazły sposób na unikanie VAT

  Na paragonie za kosmetykę gabinety spa wpisują: usługi opieki zdrowotnej. Dzięki temu zamiast płacić 23-proc. VAT, korzystają ze zwolnienia z tego podatku. To ryzykowne. Fiskus może za to wymierzyć grzywnę.

  czytaj więcej

 • 6 największych pułapek zakupów w internecie. Nie daj się oszukać!

  6 największych pułapek zakupów w internecie. Nie daj się oszukać!

  Według najnowszego raportu Deloitte w tym roku aż 46 procent Polaków kupi prezenty świąteczne w sieci. Zakupy w internecie mają mnóstwo zalet: za pomocą kilku kliknięć szybko, wygodnie i tanio możemy kupić wymarzony prezent. Niestety internet nie zawsze jest naszym największym sprzymierzeńcem podczas zakupów. Szczególnie jeśli – tak jak 72 procent Polaków – świąteczne polowanie na prezenty rozpoczynamy w ostatniej chwili. Prezentujemy sześć największych pułapek zakupów w sieci.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć w VAT nieodpłatne przekazanie towarów

  Jak rozliczyć w VAT nieodpłatne przekazanie towarów

  Prezenty o wartości do 10 zł i próbki nie są opodatkowane podatkiem od towarów i usług. Przekazanie jednej osobie w ciągu roku towarów o łącznej wartości nie większej niż 100 zł też nie łączy się z obowiązkiem odprowadzenia VAT, o ile firma prowadzi ewidencję obdarowanych. Materiały reklamowe lub informacyjne można udostępniać bez podatku, o ile nie mają walorów użytkowych albo spełniają definicję próbki lub prezentu o małej wartości.

  czytaj więcej

 • Odzież z logo firmy może stanowić koszt podatkowy

  Odzież z logo firmy może stanowić koszt podatkowy

  Pracownicy spółki mający bezpośredni kontakt z klientami otrzymali ubrania służbowe opatrzone logo firmy. Czy wydatki na zakup tej odzieży stanowią koszty podatkowe? Jak ująć taki wydatek w księgach rachunkowych? Czy są to koszty reklamy, czy reprezentacji?

  czytaj więcej

 • Chirurgia estetyczna z VAT: Jak rozliczyć usługę wykonaną przez prywatny podmiot leczniczy

  Chirurgia estetyczna z VAT: Jak rozliczyć usługę wykonaną przez prywatny podmiot leczniczy

  Zabieg chirurgicznej likwidacji zmarszczek na twarzy pacjentki, którego cena obejmować będzie operację, pobyt w szpitalu i opiekę pooperacyjną, należy uznać za jedno świadczenie złożone. Jego głównym elementem jest usługa z zakresu opieki zdrowotnej, tj. usługa chirurgiczna wypełnienia i likwidacji zmarszczek na twarzy pacjentki. Organy podatkowe przyjmują zaś, że świadczenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, m.in. takich, jak wspomniany wcześniej, nie są objęte zwolnieniem dla usług z zakresu opieki medycznej, gdyż nie mogą być uznane za czynności służące profilaktyce, zachowaniu i poprawie zdrowia. Nie mieszczą się zatem w katalogu czynności korzystających ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT.

  czytaj więcej

 • Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Były policjant w dwóch osobach podający się za adwokata i robiący biznesy. Andrzej upoważnia Joannę do występowania w swoim imieniu. Ale Joanna o niczym nie wie, bo wszystko jest w rękach Andrzeja. Majstersztyk.

  czytaj więcej

 • Pod prąd podwyżkom. A gdyby tak samemu wytwarzać energię?

  Pod prąd podwyżkom. A gdyby tak samemu wytwarzać energię?

  A gdyby tak samemu wytwarzać prąd? Można, ale uwaga: zielona energia nie oznacza wcale energetycznej niezależności.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników