vat-r 10

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu vat-r 10. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące vat-r 10.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jakie udogodnienia podatkowe łączą się z zawieszeniem działalności

  Jakie udogodnienia podatkowe łączą się z zawieszeniem działalności

  O zawieszeniu mówi art. 14a ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Działalność można zawiesić na okres od 30 dni (albo za pełny luty) do 24 miesięcy. Z rozwiązania tego może skorzystać przedsiębiorca, który nie zatrudnia pracowników.

  czytaj więcej

 • Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Rząd przyjął projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej

  Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Rząd przyjął projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej, przedłożony przez ministra gospodarki. Zasadniczym celem projektu ustawy jest poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Założenie firmy będzie tańsze o 170 złotych?

  Założenie firmy będzie tańsze o 170 złotych?

  Przedsiębiorców, którzy nie potrzebują potwierdzenia rejestracji w zakresie VAT, w 2015 roku założenie firmy będzie kosztować 170 złotych mniej niż obecnie. Powód? Rząd planuje zniesienie obowiązku obligatoryjnego uzyskiwania takiego potwierdzenia.

  czytaj więcej

 • Jak w trakcie roku wybrać dogodną formę opodatkowania

  Jak w trakcie roku wybrać dogodną formę opodatkowania

  Przedsiębiorca rozpoczynający działalność musi zdecydować, czy będzie rozliczał się ryczałtem, według skali, czy liniowo. W pewnych przypadkach może w ciągu roku podatkowego skutecznie zmienić decyzję. Jeśli potem rozszerza działalność, musi uważać, czy np. nie traci prawa do ryczałtu.

  czytaj więcej

 • Minister wyjaśni, czy biura rachunkowe mają płacić VAT

  Minister wyjaśni, czy biura rachunkowe mają płacić VAT

  Zeszłoroczna deregulacja wprowadziła ogromne zamieszanie na rynku usług księgowych. Resort finansów poinformował DGP, że będzie interpretacja ogólna

  czytaj więcej

 • Zwolnienie z podatku od towarów i usług pod znakiem zapytania

  Zwolnienie z podatku od towarów i usług pod znakiem zapytania

  Ministerstwo Finansów wystąpiło do Rady Unii Europejskiej o zgodę na przedłużenie do końca 2018 r. limitu pozwalającego uniknąć konieczności płacenia VAT. Dziś jest to 150 tys. zł, ale tylko do końca tego roku

  czytaj więcej

 • PIT: Jak najkorzystniej opodatkować działalność sezonową

  PIT: Jak najkorzystniej opodatkować działalność sezonową

  Pan Artur zamierza otworzyć kiosk z lodami i innymi przekąskami nad polskim morzem. Chciałby rozpocząć działalność już 1 lipca. Wynajął lokal w budynku usługowym. Szacuje, że przez dwa miesiące będzie w stanie zarobić 10–30 tys. zł. – Jak najkorzystniej opodatkować taką działalność? Nie chcę płacić dużego podatku, ale ważne jest też dla mnie, aby zminimalizować obowiązki podatkowe – zastanawia się handlowiec

  czytaj więcej

 • Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Pan Robert zamierza rozpocząć działalność w internecie. Prawdopodobnie będzie handlował elektroniką. W jego ofercie znajdą się więc telefony komórkowe, tablety, laptopy, a niewykluczone, że również telewizory, monitory i drukarki. Znalazł już dostawcę sprzętu i doszedł do wniosku, że będzie w stanie konkurować z innymi małymi podmiotami działającymi w internecie, które oferują podobny asortyment klientom indywidualnym. Zamierza handlować głównie na portalach aukcyjnych, oferując produkty w opcji pozwalającej na zakup po określonej cenie. – Jak powinienem rozliczać podatki w takiej działalności? I na co uważać, żeby nie narazić się fiskusowi – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • VAT: Jakie uprawnienia mają mali podatnicy?

  VAT: Jakie uprawnienia mają mali podatnicy?

  Ustawa o VAT przewiduje szczególne uprawnienia dla małych podatników. Jakie? Ot, chociażby stosowanie kasowej metody rozliczania VAT oraz składanie kwartalnych deklaracji bez zaliczek.

  czytaj więcej

 • Nawet pół miliona złotych za pomoc słupowi

  Nawet pół miliona złotych za pomoc słupowi

  Kto pomoże w rejestracji spółki dla celów VAT, będzie przez pierwsze pół roku odpowiadać za jej ewentualne zaległości podatkowe do kwoty kilkanaście razy wyższej, niż zakładał pierwotny projekt Ministerstwa Finansów.

  czytaj więcej

 • Condohotele dają zarobić

  Condohotele dają zarobić

  Rozwój aparthoteli, nazywanych też condohotelami nabiera w Polsce rozpędu. To model, w którym zazwyczaj firma realizuje projekt, a następnie sprzedaje w nim pokoje lub apartamenty indywidualnym osobom. Aktywność deweloperów wynika z tego, że inwestorzy lokowanie kapitału w condohotele postrzegają jako alternatywę, dla coraz mniej opłacalnych klasycznych form, jak lokaty, giełda, czy fundusze. Jak wyliczają analitycy Gerda Broker, jeszcze w 2012 r. dochody z najmu sięgały dwukrotności przychodów osiąganych z odsetek. Dziś są nawet czterokrotnie wyższe. Do tego rośnie dynamicznie w kraju turystyka. W ostatnich trzech latach, jak wynika z danych GUS, liczba osób zatrzymujących się w obiektach noclegowych zwiększyła się o blisko 2 mln. Do tego przybywa nie tylko gości z kraju, ale i z zagranicy. To o tyle istotne, że goście Ci na miejsce noclegu wybierają hotele i właśnie aparthotele. Podobnie zresztą jak turyści biznesowi.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  ● Kiedy można używać skróconej nazwy firmy na fakturze● Jaka stawka VAT obowiązuje na len mielony● Czy świadczona na rzecz sąsiedniego powiatu usługa badania dzieci pod względem psychologicznym podlega VAT● Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  czytaj więcej

 • Już ponad 200 tys. wykreślonych z rejestru VAT

  Już ponad 200 tys. wykreślonych z rejestru VAT

  Znacząco spadła liczba podatników, których fiskus usuwa, bo stwierdza, że nie istnieją. W 2017 r. było ponad 1,3 tys. takich przypadków, natomiast przez 9 miesięcy tego roku tylko ok. 300

  czytaj więcej

 • Podatkowy spór o szyld firmy wciąż nierozstrzygnięty

  Podatkowy spór o szyld firmy wciąż nierozstrzygnięty

  Podatnik nie może działać w piwnicy, ale może w domku letniskowym nad jeziorem – wynika z sądowych orzeczeń dotyczących odmów rejestracji dla celów VAT.

  czytaj więcej

 • Pod jakim adresem zarejestrować jednoosobową działalność?

  Pod jakim adresem zarejestrować jednoosobową działalność?

  Osoba fizyczna rozpoczynająca działalność gospodarczą dla potrzeb podatkowych posługuje się adresem zamieszkania. W przypadku osób fizycznych, zarówno dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych, jak i VAT wyznacznikiem właściwości organu podatkowego jest miejsce zamieszkania. Jest tak niezależnie od tego, czy dana osoba ma inne miejsce zamieszkania niż miejsce wykonywania działalności gospodarczej. Miejsce zamieszkania zgłaszane jest organowi podatkowemu m.in. w formularzu VAT-R składanym celem uzyskania statusu czynnego podatnika VAT.

  czytaj więcej

 • Z rejestru VAT zniknęło 300 tysięcy firm

  Z rejestru VAT zniknęło 300 tysięcy firm

  W ciągu trzech lat fiskus wykreślił ponad 320 tys. podmiotów. Ale tylko niewielka grupa to oszuści.

  czytaj więcej

 • Z rejestru VAT zniknęło już 300 tysięcy firm [PODCAST]

  Z rejestru VAT zniknęło już 300 tysięcy firm [PODCAST]

  Dane Ministerstwa Finansów nie pozostawiają złudzeń. Każdego roku z rejestru czynnych podatników VAT wykreślonych zostaje 100 tysięcy podatników. Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność zwracają uwagę na jeszcze inny problem - coraz trudniej i dłużej czeka się na rejestrację VAT.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników