vat 7k wzór

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu vat 7k wzór. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące vat 7k wzór.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • deklaracje podatkowe

  deklaracje podatkowe

  czytaj więcej

 • Jakie przywileje w PIT i VAT przysługują małym podatnikom

  Jakie przywileje w PIT i VAT przysługują małym podatnikom

  Obowiązujące przepisy przewidują określone preferencje podatkowe – zarówno w podatku dochodowym, jak i w VAT – dla niektórych podatników prowadzących działalność gospodarczą. Najważniejsze ułatwienia związane są z posiadaniem statusu małego podatnika.

  czytaj więcej

 • Czy kwartalne rozliczenie PIT się opłaca

  Czy kwartalne rozliczenie PIT się opłaca

  Przedsiębiorcy nie muszą regulować PIT i VAT co miesiąc. Mogą to robić raz na trzy miesiące i dłużej obracać firmową gotówką. Z drugiej strony dłużej poczekają na ewentualny zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym

  czytaj więcej

 • Rewolucja w VAT na ostatnią chwilę

  Rewolucja w VAT na ostatnią chwilę

  Od nowego roku zmienią się unijne zasady opodatkowania usług elektronicznych, nadawczych i telekomunikacyjnych. Rząd planuje jednak przyjąć projekt nowelizacji dopiero w III kw. br.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT: Co nowego od 1 lipca 2015 r.

  Zmiany w VAT: Co nowego od 1 lipca 2015 r.

  Zmiany wchodzące w życie 1 lipca 2015 r. dotyczyć będą trzech grup przepisów: 1) o odwrotnym obciążaniu w transakcjach krajowych, 2) o rozliczaniu podatku w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności, 3) dotyczących tzw. towarów wrażliwych.

  czytaj więcej

 • Mały podatnik nie musi składać deklaracji w okresie zawieszenia działalności

  Mały podatnik nie musi składać deklaracji w okresie zawieszenia działalności

  PROBLEM: Podatnik zamierza zawiesić działalność gospodarczą. Ma jednak wątpliwości dotyczące składania deklaracji w okresie zawieszenia. Czy w obecnym stanie prawnym mały przedsiębiorca składający VAT-7K, a więc rozliczający VAT kwartalnie, ale nie metodą kasową, może w czasie zawieszenia działalności nie składać deklaracji podatkowych? – pyta przedsiębiorca.

  czytaj więcej

 • Jak powinno się opodatkować stowarzyszenie i jego oddziały

  Jak powinno się opodatkować stowarzyszenie i jego oddziały

  PROBLEM: Stowarzyszenie ma osobowość prawną, status organizacji pożytku publicznego (OPP) i jest reprezentowane przez zarząd główny. W jego skład wchodzą jednak terenowe jednostki organizacyjne i ogólnokrajowe jednostki organizacyjne. Jednostki terenowe samodzielnie prowadzą księgi rachunkowe i samodzielnie sporządzają sprawozdania finansowe i merytoryczne, które w formie papierowej przesyłają do zarządu. Ten z kolei na dzień kończący rok obrotowy sporządza łączne sprawozdanie finansowe. Wszystkie terenowe jednostki organizacyjne stowarzyszenia mające i niemające osobowości prawnej, posiadające odrębne numery NIP i REGON, rozliczają się terytorialnie z urzędami skarbowymi, pełniąc funkcję płatnika (z racji statusu pracodawcy w stosunku do zatrudnionych w jednostkach pracowników). Zarząd nie ma więc obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych jednostek wchodzących w skład stowarzyszenia, a czynności, które wykonuje, mają jedynie charakter techniczny (reprezentacja stowarzyszenia, sporządzenie łącznego sprawozdania finansowego, merytorycznego, wyliczenie CIT). Czy każda jednostka terenowa wchodząca w skład stowarzyszenia powinna indywidualnie przesyłać dane JPK do swoich terenowych urzędów skarbowych? Czy jednostki terenowe niemające osobowości prawnej same powinny odprowadzać PIT (składać PIT-4R) i przesyłać dane do JPK? Czy stowarzyszenie powinno rozliczać CIT łącznie i składać zeznanie do urzędu skarbowego? ⒸⓅ

  czytaj więcej

 • Będą nowe deklaracje VAT dostosowane do podzielonej płatności. Jest projekt rozporządzenia

  Będą nowe deklaracje VAT dostosowane do podzielonej płatności. Jest projekt rozporządzenia

  Podzielona płatność to wyzwanie nie tylko dla kondycji finansowej firm, ale także dla księgowych. Resort finansów porządkuje kwestie sprawozdawcze w związku z wejściem w życie split payment i proponuje nowe wzory deklaracji VAT.

  czytaj więcej

 • Deklaracje VAT dostosowane do split paymentu

  Deklaracje VAT dostosowane do split paymentu

  Od 1 lipca br. będą obowiązywały nowe wzory deklaracji w podatku od towarów i usług. Umożliwią występowanie o szybszy zwrot podatku na rachunek VAT.

  czytaj więcej

 • Będzie nowy JPK. JPK_VDEK zastąpi dzisiejszy plik i deklaracje VAT

  Będzie nowy JPK. JPK_VDEK zastąpi dzisiejszy plik i deklaracje VAT

  JPK_VDEK to nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego, którą przedsiębiorcy złożą w przyszłym roku fiskusowi.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Jak rozliczyć import usług pośrednictwa w rezerwacji noclegów u podatnika niezarejestrowanego? Jaką stawkę VAT zastosować do opłat pobieranych od uczestników maratonów rowerowych? Czy do paragonu zawierającego numer NIP nabywcy do wartości 450 zł wystawiamy fakturę na żądanie nabywcy? W jaki sposób odliczyć VAT od wydatków na quada? Do której grupy podatkowej zalicza się osobę dziedziczącą po zmarłym wnuczku siostry mamy?

  czytaj więcej

 • Jednolity plik kontrolny zastąpi deklaracje VAT. Jest projekt ustawy

  Jednolity plik kontrolny zastąpi deklaracje VAT. Jest projekt ustawy

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem legislacyjnym, od 1 lipca przyszłego roku nie trzeba będzie przesyłać części deklaracji VAT. Zastąpi je jednolity plik kontrolny.

  czytaj więcej

 • Rachunkowość w erze cyfryzacji: Jak przygotować się do zmian w przepisach?

  Rachunkowość w erze cyfryzacji: Jak przygotować się do zmian w przepisach?

  Kontakt na linii urzędnik – przedsiębiorca nie wymaga już wizyty w urzędzie, a dokumenty w formie papierowej przeszły do lamusa. Cyfryzacja podatków trwa i stawia przed firmami nowe wyzwania. Z jednej strony usprawnia funkcjonowanie firm, z drugiej zaś – przysparza nowych obowiązków. Jednolity plik kontrolny, e-sprawozdania czy likwidacja deklaracji VAT to tylko kilka dowodów na trwającą rewolucję w rachunkowości.

  czytaj więcej

 • Ulga na zakup nowych kas fiskalnych. Są wyjaśnienia resortu finansów

  Ulga na zakup nowych kas fiskalnych. Są wyjaśnienia resortu finansów

  Wielka wymiana tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online ruszyła. Podatnicy mogą zaoszczędzić odliczając koszt zakupu nowego urządzenia od podatku. Ministerstwo Finansów opublikowało wyjaśnienia w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • Wiadomo więcej o nowym JPK_VAT - jakie dane będą raportowane

  Wiadomo więcej o nowym JPK_VAT - jakie dane będą raportowane

  Ciągle nieznana jest finalna treść struktury nowego JPK_VAT, który zastąpi deklaracje podatkowe. Wiadomo już jednak, jakie dane będą w nim raportowane.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT 2019: Stare typy kas fiskalnych od 1 września będą wycofywane

  Zmiany w VAT 2019: Stare typy kas fiskalnych od 1 września będą wycofywane

  Już we wrześniu br. nie będzie można kupić urządzeń z papierowym zapisem kopii, a od 2023 r. z elektronicznym. Część firm będzie musiała wymienić kasy według ustawowego harmonogramu.

  czytaj więcej

 • Makowski: Nie będzie prostego połączenia JPK i deklaracji VAT [WYWIAD]

  Makowski: Nie będzie prostego połączenia JPK i deklaracji VAT [WYWIAD]

  - Podatnicy w nowym JPK_VAT będą dodatkowo oznaczali faktury, które podlegają obowiązkowej podzielonej płatności, a także dotyczące pewnych wrażliwych kategorii towarów - mówi w rozmowie z DGP Zbigniew Makowski, zastępca dyrektora departamentu VAT w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Niektóre zmiany w prawie w 2020 roku [KALENDARIUM]

  Niektóre zmiany w prawie w 2020 roku [KALENDARIUM]

  W 2020 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatników i przedsiębiorców - m.in. część Pakietu Przyjazne Prawo, ustawa przeciwdziałająca zatorom płatniczym, o OZE, Prawo energetyczne, "lex Uber", 17-proc. podatek dochodowy od osób fizycznych, tzw. Mały ZUS plus, Prosta Spółka Akcyjna.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników