testament wiadomości

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu testament wiadomości. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące testament wiadomości.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Udawany prawnik z internetu

  Udawany prawnik z internetu

  Portal oferujący pomoc prawną wyłudza od klientów pieniądze za abonament. Oszukane zostały setki osób, lecz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bezradny, gdyż większość z nich prowadzi firmy, a tym UOKiK nie pomaga.

  czytaj więcej

 • Jak dostać mieszkanie po spółdzielcy

  Jak dostać mieszkanie po spółdzielcy

  Odziedziczyć można tylko spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Małżonkowie lub dzieci mieszkające z rodzicami nie tracą jednak po ich śmierci prawa do mieszkania lokatorskiego

  czytaj więcej

 • Ostatnią wolę warto umieścić w rejestrze testamentów

  Ostatnią wolę warto umieścić w rejestrze testamentów

  Pani Sabina jest osobą samotną i ma tylko siostrę oraz dalekich powinowatych, którzy niedawno wyemigrowali za granicę. Chce przekazać im w spadku kilka pamiątek rodzinnych, w tym cennych obrazów. Powinowaci nie dziedziczą po niej z mocy ustawy, więc postanowiła sporządzić na ich rzecz testament. Obawia się jednak, że gdy po jej śmierci siostra będzie likwidowała mieszkanie, to kartka, na której spisze dokument, zaginie i to właśnie ona odziedziczy wszystko z mocy ustawy. – Sąsiadka poradziła, że uniknę tych problemów, jeśli testament sporządzi notariusz, a następnie zarejestruje go w specjalnym rejestrze – opowiada pani Sabina i zastanawia się, co na tym zyskają jej spadkobiercy. – Czy dzięki temu testament nabierze większej wartości – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Egipt zbuduje nowy Kair. Tylko dla bogatych, slumsy pozostaną w starej stolicy

  Egipt zbuduje nowy Kair. Tylko dla bogatych, slumsy pozostaną w starej stolicy

  50 czy 300 mld dol. – pieniądze nie mają znaczenia, gdy w grę wchodzą prestiż, narodowa duma lub fantazja przywódców. Na bolączki współczesnych miast liderzy mają jedną odpowiedź: wybudować nową metropolię

  czytaj więcej

 • Ks. Stopka: Bogaty jak katolik

  Ks. Stopka: Bogaty jak katolik

  Czy katolik może być bogaty? A może sam fakt posiadania sporego majątku sprawia, że we własnej wspólnocie znajduje się na cenzurowanym i jego wierność Ewangelii staje pod znakiem zapytania? Przecież papież Franciszek już w pierwszych dniach swojego pontyfikatu powiedział, że chciałby Kościoła ubogiego dla ubogich.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie spadkowym: Wykaz kontra spis inwentarza

  Zmiany w prawie spadkowym: Wykaz kontra spis inwentarza

  Jedną z najważniejszych zmian, które wchodzą w życie, jest wprowadzenie instytucji wykazu inwentarza. Dotychczas funkcjonował jedynie spis inwentarza – oficjalny dokument przygotowywany przez komornika, niestety dość drogi. Ustawodawca uznał, że należy zaufać obywatelom, w związku z czym spadkobiercy będą mogli sporządzić prywatny wykaz. Dzięki temu w wielu przypadkach uda się zaoszczędzić pieniądze, a także ograniczone zostaną formalności.

  czytaj więcej

 • Sąd zmieni postanowienie spadkowe na wniosek pominiętego spadkobiercy

  Sąd zmieni postanowienie spadkowe na wniosek pominiętego spadkobiercy

  Pani Sabina wróciła do kraju po kilku latach pobytu za granicą. Podczas tej nieobecności zmarł jej ojciec. Rodzeństwo poinformowało ją, że przeprowadziło już postępowanie spadkowe, odziedziczony majątek podzieliło pomiędzy siebie i sprzedało. We wniosku o stwierdzenie nabycia spadku brat wskazał tylko spadkobierców ustawowych mieszkających w kraju. Tłumaczy, że stało się tak dlatego, ponieważ nikt nie znał zagranicznego adresu siostry. – Ojciec nie sporządził testamentu, więc powinnam dziedziczyć po nim z mocy ustawy. Czy mogę odzyskać swoją część spadku – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Polacy do spółki z Węgrami próbowali już urządzić po swojemu Europę Środkową. Na przeszkodzie stanęli Niemcy

  Polacy do spółki z Węgrami próbowali już urządzić po swojemu Europę Środkową. Na przeszkodzie stanęli Niemcy

  Czy nidzicki pensjonat Zielona Owieczka trafi kiedyś na karty podręczników historii, trudno powiedzieć, lecz jego najsławniejsi goście mają na pewno takie ambicje. Viktorowi Orbánowi w sumie już się to udało. Bo niewielu węgierskich przywódców potrafiło tak radykalnie zmienić swój kraj. Jarosław Kaczyński do tej pory snuł wiele strategicznych wizji, lecz ich realizacja przedstawiała się zdecydowanie gorzej. Dopiero teraz ma w swoim ręku dość władzy, by rządzić skutecznie. A gorączkowy pośpiech wskazuje, jak bardzo mu tego brakowało.

  czytaj więcej

 • Państwo sezonowe: Polacy "silni, zwarci, niegotowi"?

  Państwo sezonowe: Polacy "silni, zwarci, niegotowi"?

  O tym, że choć bujanie w obłokach to sympatyczne zajęcie, Polacy najchętniej bujają w nich wówczas, gdy waży się przyszłość ich kraju. Mieszkańcy kraju nad Wisłą – choć indywidualnie radzą sobie znakomicie – to tworząc zbiorowość, od razu zaczynają zachowywać się irracjonalnie. Najpierw wymyślają jakąś fantasmagorię, potem zaczynają w nią wierzyć, zaś na koniec podejmują ważne decyzje w oparciu o wnioski płynące z tejże wiary.

  czytaj więcej

 • Samobójca myśli tylko o śmierci. Rodzina zostaje z piętnem i wstydem

  Samobójca myśli tylko o śmierci. Rodzina zostaje z piętnem i wstydem

  Odebranie sobie życia pozostaje tabu. I tak samo jak przed wiekami naznacza rodzinę samobójcy tragicznym – jeśli nie religijnym, to kulturowym – piętnem

  czytaj więcej

 • Koniec podatku od spadków i darowizn

  Koniec podatku od spadków i darowizn

  Wczorajszy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie pozostawia wątpliwości: jeśli zgodnie z poleceniem darczyńcy lub testatora kupimy sobie mieszkanie, samochód czy choćby telefon, to fiskus nie dostanie od tego ani grosza. Eksperci mówią wprost: To rewolucja!

  czytaj więcej

 • Neumann: Aleksandra Dulkiewicz wydaje się oczywistym następcą tego, co Paweł zostawił w Gdańsku

  Neumann: Aleksandra Dulkiewicz wydaje się oczywistym następcą tego, co Paweł zostawił w Gdańsku

  Testamentem Pawła Adamowicza jest to, by w przedterminowych wyborach w Gdańsku był jeden kandydat; Aleksandra Dulkiewicz wydaje się oczywistym następcą tego, co Paweł zostawił w Gdańsku i tej myśli, z którą w Gdańsku rządził - mówił w poniedziałek szef klubu PO Sławomir Neumann.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna nie będzie wystawiać kandydata na prezydenta Gdańska

  Nowoczesna nie będzie wystawiać kandydata na prezydenta Gdańska

  Nowoczesna nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska - poinformowała w poniedziałek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zapowiedziała, że jej partia poprze w wyborach pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, jeśli zdecyduje się ona na kandydowanie.

  czytaj więcej

 • Politycy żegnają Jana Olszewskiego

  Politycy żegnają Jana Olszewskiego

  Nie żyje Jan Olszewski, były premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Politycy żegnają Jana Olszewskiego, "obrońcę w czasach totalnego bezprawia".

  czytaj więcej

 • Czerwińska jest ambitna, ale nie rozumie politycznych realiów [SYLWETKA]

  Czerwińska jest ambitna, ale nie rozumie politycznych realiów [SYLWETKA]

  Ambitna, polityczna singielka, która rzuciła wyzwanie samemu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie rozumie jednak politycznych realiów, więc przegrywa ona i jej ekonomiczne ideały.

  czytaj więcej

 • Stwierdzenie nabycia spadku: Opłaty, opis postępowania, wzór wniosku [2019]

  Stwierdzenie nabycia spadku: Opłaty, opis postępowania, wzór wniosku [2019]

  Czemu służy postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku? Czy jest obowiązkowe? Jakie są opłaty? Kto może złożyć wniosek i jak powinien on wyglądać? W poniższym artykule opiszemy wszystkie kwestie związane z sądowym stwierdzeniem nabycia spadku.

  czytaj więcej

 • Stwierdzenie nabycia spadku szybsze u notariusza niż w sądzie

  Stwierdzenie nabycia spadku szybsze u notariusza niż w sądzie

  W polskim systemie prawnym stwierdzenie nabycia spadku może nastąpić na mocy postanowienia wydanego przez sąd po przeprowadzeniu rozprawy lub przed notariuszem, który sporządza akt poświadczenia dziedziczenia. Mimo, że oba te dokumenty wywołują takie same skutki prawne dla spadkobiercy to czas ich uzyskania się znacząco różni.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników