testament ustny unieważnienie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu testament ustny unieważnienie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące testament ustny unieważnienie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kiedy testament zostanie uznany za nieważny?

  Kiedy testament zostanie uznany za nieważny?

  W testamencie spadkodawca może rozporządzić swoim majątkiem na wypadek śmierci. Jednak nie zawsze sporządzony testament będzie ważny w świetle prawa. Jakie muszą zajść okoliczności, by można było uznać testament za nieważny?

  czytaj więcej

 • Spadek z długami: Czy można uniknąć spłaty kredytu za zmarłego małżonka

  Spadek z długami: Czy można uniknąć spłaty kredytu za zmarłego małżonka

  Pani Zuzanna owdowiała. Jest jedyną spadkobierczynią zmarłego męża, który oprócz niewielkiego majątku pozostawił, jak się okazało, również długi. – Wkrótce po pogrzebie przyszło wezwanie z banku do jednorazowej spłaty kredytu, który zaciągnął mąż i którego nie zdążył spłacić przed śmiercią – pisze pani Zuzanna. Między małżonkami istniała wspólność majątkowa. Nie zawierali intercyzy. – Dlaczego bank nie umorzył niezapłaconej części kredytu, skoro kredytobiorca, czyli mój mąż, nie żyje? – zastanawia się czytelniczka. – Czy muszę oddać pieniądze, mimo że nie wyrażałam zgody na zadłużenie się przez męża? – pyta.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie unieważnić testament

  Jak skutecznie unieważnić testament

   Każdy zapis można obalić, jeśli został sporządzony pod wpływem wady oświadczenia, woli np. groźby.

  czytaj więcej

 • Jak sporządzić ważny testament odręczny

  Jak sporządzić ważny testament odręczny

  Ważny testament można sporządzić nie tylko u notariusza. Wystarczy własnoręcznie spisać swoją ostatnią wolę na kartce papieru, podpisać ją i opatrzyć datą. Raz sporządzony testament można następnie odwołać, niszcząc go lub spisując nowy dokument

  czytaj więcej

 • Łatwo obalić ustny testament

  Łatwo obalić ustny testament

  Wkrótce ma się odbyć rozprawa dotycząca podziału spadku po moim ojcu – mówi pani Barbara. Poszłam do sądu, żeby przejrzeć dokumenty, i okazało się, że w aktach jest testament. Wynika z niego, że ojciec zapisuje cały majątek mojemu bratu. Jest to podejrzane, bo ojciec nigdy nie wspominał o testamencie, a brat się ojcem nie zajmował. Nie wiem, kto pisał testament, ale na pewno nie wyszedł spod ręki ojca. Jako świadkowie podpisali się trzej koledzy brata. Czy taki dokument w ogóle jest ważny – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Spadek: Jak podważyć testament i kiedy? [KIEDY TESTAMENT JEST NIEWAŻNY]

  Spadek: Jak podważyć testament i kiedy? [KIEDY TESTAMENT JEST NIEWAŻNY]

  W testamencie zapisana jest ostatnia wola spadkodawcy, ale można ją skutecznie podważyć w sądzie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników