test na aplikację radcowską 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu test na aplikację radcowską 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące test na aplikację radcowską 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Aplikacje: MS udostępniło program do zdawania egzaminów prawniczych

  Aplikacje: MS udostępniło program do zdawania egzaminów prawniczych

  W związku z decyzją ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego o możliwości zdawania tegorocznych egzaminów: adwokackiego, radcowskiego i notarialnego przy wykorzystaniu komputerów, Ministerstwo Sprawiedliwości na swojej stronie internetowej www.ms.gov.pl udostępniło w wersji testowej "Aplikację do zdawania egzaminów prawniczych".

  czytaj więcej

 • Zakończyły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Czas na podsumowania

  Zakończyły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Czas na podsumowania

  Jak podaje w komunikacie Ministerstwo Sprawiedliwości:W piątek 17 czerwca 2011 r. zakończyły się trwające 4 dni zawodowe egzaminy prawnicze - adwokacki i radcowski. W pierwszym dniu egzaminu, tj. 14 czerwca 2011 r. zdający odpowiadali na 100 pytań testowych. Egzamin trwał 100 minut. W kolejnych trzech dniach, zdający - na podstawie opracowanych na potrzeby egzaminu akt lub opisów stanów faktycznych - rozwiązywali zadania z zakresu prawa karnego (15 czerwca), cywilnego (16 czerwca) oraz gospodarczego i administracyjnego (17 czerwca). Egzaminy z prawa karnego i cywilnego trwały po 6 godzin. Egzamin z prawa gospodarczego i administracyjnego trwał 8 godzin.

  czytaj więcej

 • Niejasne kryteria ocen na aplikacji radcowskiej

  Niejasne kryteria ocen na aplikacji radcowskiej

  Pytania, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, przeliczanie punktów już po ogłoszeniu wyników – tak uczą się zawodu radcy prawni z Wrocławia.

  czytaj więcej

 • Aplikacja 2012 r. coraz bliżej – co kandydaci wiedzieć powinni

  Aplikacja 2012 r. coraz bliżej – co kandydaci wiedzieć powinni

  Tegoroczni kandydaci na aplikacje już za kilka miesięcy staną w obliczu jednego z najważniejszych egzaminów ich życia. Terminy na aplikacje już są ustalone, lista lektur – znana, pozostaje tylko uczyć się i mieć nadzieję, że egzaminy przebiegną pomyślnie. Którzy studenci w zeszłym roku najlepiej zdali egzamin?

  czytaj więcej

 • Aplikacje 2012: Odbyły się egzaminy wstępne na aplikacje

  Aplikacje 2012: Odbyły się egzaminy wstępne na aplikacje

  W sobotę 29 września absolwenci studiów prawniczych pisali egzamin wstępny na wybraną przez siebie aplikację radcowską, adwokacką, notarialną lub komorniczą. Z informacji Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że konkurencja miała być znacznie silniejsza niż w zeszłym roku – wstępne dane wskazywały, że zgłoszenie do tych egzaminów złożyło ponad 12 tys. osób.

  czytaj więcej

 • Aplikacje korporacyjne 2012: Połowa kandydatów nie zdała

  Aplikacje korporacyjne 2012: Połowa kandydatów nie zdała

  29 września odbyły się po raz siódmy egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz piąty egzamin konkursowy na aplikację komorniczą. Do egzaminów przystąpiło około 11 700 kandydatów.

  czytaj więcej

 • Aplikacje 2012: Na którą aplikację było najtrudniej się dostać?

  Aplikacje 2012: Na którą aplikację było najtrudniej się dostać?

  Aplikacje co roku budzą wielkie poruszenie. Tysiące osób próbują swoich sił, podchodząc do egzaminów wstępnych, które mają im otworzyć drogę do przyszłej kariery prawniczej. Które aplikacje w tym roku cieszyły się największym zainteresowaniem i jakie przeszkody trzeba było pokonać, by dołączyć do grona aplikantów?

  czytaj więcej

 • Aplikanci notarialni chcą zmian w egzaminie – obecny jest zbyt trudny

  Aplikanci notarialni chcą zmian w egzaminie – obecny jest zbyt trudny

  Egzaminy na aplikacji notarialnej stanowią zwieńczenie kilkuletniej nauki i są drzwiami do przyszłej kariery zawodowej. Sprawdzają także, czy aplikanci są wystarczająco dobrze przygotowani do samodzielnego i należytego wykonywania zawodu. W tym roku egzamin na aplikacji notarialnej wypadł gorzej niż w poprzednich latach – pozytywny wynik uzyskało tylko 41 proc. zdających. Aplikanci, niezadowoleni z takiej sytuacji wystosowali list otwarty do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie zasad przeprowadzania egzaminu notarialnego.

  czytaj więcej

 • Egzaminy zawodowe 2013: rozpoczyna się czterodniowy maraton egzaminacyjny

  Egzaminy zawodowe 2013: rozpoczyna się czterodniowy maraton egzaminacyjny

  Czterodniowy maraton egzaminacyjny rozpoczyna się 19 marca. Będzie to uwieńczenie kilkuletniego etapu kształcenia aplikantów adwokackich i radcowskich i jednocześnie – sprawdzenie ich umiejętności przed rozpoczęciem samodzielnej pracy.

  czytaj więcej

 • Aplikacje: prezentujemy wyniki egzaminów wstępnych

  Aplikacje: prezentujemy wyniki egzaminów wstępnych

  W sobotę 28 września 2013 r. już po raz ósmy odbyły się państwowe egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną oraz po raz szósty przeprowadzony został państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą. Do egzaminów tych przystąpiło łącznie ok. 10 700 osób, spośród których na aplikację adwokacką - ok. 4 200, na aplikację radcowską - ok. 5 100, na aplikację notarialną - ok. 760, a na aplikację komorniczą - ok. 650 - podało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Aplikacje prawnicze mniej popularne?

  Aplikacje prawnicze mniej popularne?

  Ponad 500 kandydatów mniej niż w roku ubiegłym przystąpi we wrześniu do egzaminów wstępnych. Choć zainteresowanie notariatem nie maleje, mniej osób zdawać będzie na aplikację komorniczą, radcowską i adwokacką.

  czytaj więcej

 • Portret prawnika po przejściach, czyli jak tornado deregulacji zmieniło rynek

  Portret prawnika po przejściach, czyli jak tornado deregulacji zmieniło rynek

  Stary prawnik przypomina starego taksówkarza. Tamten z rozmarzeniem wspomina czasy, kiedy podjeżdżał na postój i mówił ludziom, dokąd jedzie. Ten pamięta, jak to mógł do rachunku doliczać każdą godzinę, kiedy tylko wspomniał w myślach nazwisko klienta. W obu przypadkach to się skończyło.

  czytaj więcej

 • Znamy wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje. Zdawalność niższa niż w ubiegłych latach

  Znamy wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje. Zdawalność niższa niż w ubiegłych latach

  W sobotę 26 września 2015 r. po raz dziesiąty przeprowadzone zostały państwowe egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną. Ponadto, po raz ósmy odbył się państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.

  czytaj więcej

 • Znamy pierwsze wyniki z egzaminów wstępnych na aplikacje! [AKTUALIZACJA]

  Znamy pierwsze wyniki z egzaminów wstępnych na aplikacje! [AKTUALIZACJA]

   W tym roku dopuszczono do nich prawie 8 660 osób. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na aplikację dostanie się więcej osób niż w roku ubiegłym. (Aktualizacja wyników z godziny 16.45)

  czytaj więcej

 • Szkolenie przygotowujące na aplikacje prawnicze na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego najlepszym wyborem dla Ambitnych

  Szkolenie przygotowujące na aplikacje prawnicze na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego najlepszym wyborem dla Ambitnych

  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego już od 2011 roku organizuje letni kurs przygotowujący kandydatów do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, takie jak aplikacja ogólna, adwokacka, radcowska i notarialna. 

  czytaj więcej

 • RPO chce jawności pytań z egzaminów lekarskich

  RPO chce jawności pytań z egzaminów lekarskich

  Przepisy ograniczające dostępność pytań z egzaminów lekarskich są niekonstytucyjne – uznał rzecznik praw obywatelskich i przyłączył się do wniosku Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL), która zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepis, zgodnie z którym pytania mogą być udostępniane w trybie dostępu do informacji publicznej dopiero po pięciu latach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników