szkolenia prawo budowlane

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu szkolenia prawo budowlane. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące szkolenia prawo budowlane.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Morawiecki: Co cztery dni jedna dobra zmiana

  Morawiecki: Co cztery dni jedna dobra zmiana

  Czy zauważyli państwo, jak w ostatnich latach zmienił się sposób oglądania seriali? Kiedyś czekaliśmy na kolejny odcinek cały tydzień. Dzisiaj całe serie dostępne są od ręki, bo wszyscy liczący się na rynku gracze uruchomili serwisy strumieniowe. Jeden klik i – jeśli ktoś w ogóle we współczesnym świecie ma na to czas – możemy w internecie obejrzeć wszystkie odcinki naraz. W tradycyjnej telewizji to kilka miesięcy. Streaming wymusiły zmiany w otoczeniu nadawców. To po prostu rynkowe „dostosuj się albo zgiń”.

  czytaj więcej

 • Służba Ochrony Państwa wyciąga z policji najlepszych funkcjonariuszy. Dostają wyższe wynagrodzenie

  Służba Ochrony Państwa wyciąga z policji najlepszych funkcjonariuszy. Dostają wyższe wynagrodzenie

  Wcześniej, aby policjant mógł przejść do innej formacji, musiał zostać skierowany rozkazem przełożonego albo zwolnić się ze służby i wziąć udział w normalnym naborze. Teraz sam może złożyć prośbę do SOP. Ułatwienia wprowadziła obowiązująca od lutego ustawa o Służbie Ochrony Państwa, która zastąpiła Biuro Ochrony Rządu.

  czytaj więcej

 • Młodzi, wykształceni poszukiwani

  Młodzi, wykształceni poszukiwani

  Niemal każda branża ma kłopoty z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników w określonych zawodach. Lukę pokoleniową mogą skutecznie powstrzymać zmiany przepisów i większa współpraca między szkołami i firmami. W ten sposób działa już np. energetyka.

  czytaj więcej

 • Patriotyzm gospodarczy to rozwój, uwzględniający potrzeby społeczne

  Patriotyzm gospodarczy to rozwój, uwzględniający potrzeby społeczne

  WYBIERAM POLSKIE | Bulk Cargo – Port Szczecin to jedyne portowe przedsiębiorstwo przeładunkowo-dystrybucyjno-logistyczne w kraju, które posiada w 100 proc. polski kapitał. Spółka rokrocznie wykazuje dynamiczny wzrost, a na drodze rozwoju nie brakuje licznych wyzwań.

  czytaj więcej

 • Reforma wymiaru sprawiedliwości do poprawki? "To jest też wina sędziów" [WYWIAD]

  Reforma wymiaru sprawiedliwości do poprawki? "To jest też wina sędziów" [WYWIAD]

  - Nikt nie ma całościowej wizji nowego prawa. W dużej mierze to my, ludzie w togach, jesteśmy temu winni - z sędzią Anetą Łazarską rozmawia Piotr Szymaniak.

  czytaj więcej

 • Premia nie ma wpływu na moment powstania obowiązku podatkowego

  Premia nie ma wpływu na moment powstania obowiązku podatkowego

  Podatnik nie może czekać z wystawieniem faktury za usługi do momentu, aż jego kontrahent zaakceptuje rozliczenia dotyczące wysokości udzielanych bonusów – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Ochrona zieleni miejskiej w zamówieniach publicznych

  Ochrona zieleni miejskiej w zamówieniach publicznych

  Gwałtowne ulewy, silne wiatry, długotrwałe susze i fale upałów – coraz więcej gmin w Polsce staje przed wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu. Zatrzymanie uszczelniania powierzchni, ograniczenie degradacji miejskich terenów zieleni i ich rozwój to postulaty do szybkiego wdrożenia, szczególnie w gminach miejskich.

  czytaj więcej

 • Czy za pracę w smogu nalezy się urlop?

  Czy za pracę w smogu nalezy się urlop?

  NSZZ Policjantów domaga się dodatkowych dni urlopu dla funkcjonariuszy za pracę w smogu, a także wprowadzenia obowiązku stosowania masek ochronnych podczas służby. 10 stycznia podjął uchwałę dotyczącą wystąpienia w tej kwestii do ministra spraw wewnętrznych i administracji, a 27 lutego 2019 r. sprawą zajął się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego. Komenda Główna Policji zastrzega, że być może wymagałoby to zmian w prawie. Mimo że przepisy dotyczące policjantów przewidują już w niektórych przypadkach możliwość udzielania dodatkowych dni urlopu tym, którzy pełnią służbę w warunkach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia, to mogą one nie być wystarczające, aby objąć swym zastosowaniem również narażonych na smog. A przecież policjanci to niejedyna grupa zawodowa pracująca w smogu. Powstaje więc pytanie, czy należałoby wprowadzić odpowiednie regulacje (w tym np. urlopowe) w związku z zagrożeniami, jakie stwarza on także dla innych zatrudnionych? A jeśli tak, to kogo i w jaki sposób powinny objąć?

  czytaj więcej

 • Niemiecki rynek nie przyciąga pracowników? Tak wygląda polski sen Ukraińców

  Niemiecki rynek nie przyciąga pracowników? Tak wygląda polski sen Ukraińców

  Oficjalnie pracuje ich w Polsce niespełna 421 tys. Nieoficjalnie – kilka razy więcej. Ukraińcy przekonują, że otwierający się niedługo przed nimi rynek niemiecki nie jest tak kuszący jak nasz

  czytaj więcej

 • Wraca dyskusja o bhp. Między innymi przez cudzoziemców

  Wraca dyskusja o bhp. Między innymi przez cudzoziemców

  W polskich firmach coraz rzadziej dochodzi do wypadków przy pracy. Ale nie dotyczy to zdarzeń z udziałem obcokrajowców. Pracodawcy zapewniają, że próbują wypadkom zapobiegać na własną rękę. Do pełnego sukcesu potrzebna jest jednak zmiana przepisów.

  czytaj więcej

 • Ekspert o sędziach pokoju: Nie w obecnej kadencji Sejmu. Potrzebne są zmiany w konstytucji [WYWIAD]

  Ekspert o sędziach pokoju: Nie w obecnej kadencji Sejmu. Potrzebne są zmiany w konstytucji [WYWIAD]

  Prace nad ustawą o sędziach pokoju są już zaawansowane; potrzebne są jednak zmiany w konstytucji, więc projekt trafi do Sejmu prawdopodobnie w przyszłej kadencji - powiedział PAP dr Michał Jabłoński, współautor założeń do projektu ustawy.

  czytaj więcej

 • Zamknąć śmieci pod ziemią. Nie tylko ze względu na estetykę

  Zamknąć śmieci pod ziemią. Nie tylko ze względu na estetykę

  Odór unoszący się podczas upałów znad śmietników to problem, na który skarżą się prawie wszyscy Polacy. Okazuje się jednak, że można bardzo łatwo go rozwiązać. Wystarczy tak jak nasz lider dobrych praktyk – Ciechanów, a także Opole czy Toruń, zainwestować w podziemne pojemniki na odpady

  czytaj więcej

 • Dofinansowanie dla służby zdrowia. Sprawdź kto skorzysta najbardziej

  Dofinansowanie dla służby zdrowia. Sprawdź kto skorzysta najbardziej

  19 czerwca Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia podpisał kolejne umowy na dofinansowanie projektów w ramach Funduszy Europejskich. Ponad 63 mln zł przeznaczone zostanie dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, na remonty i dodatkowe wyposażenie szpitali, profilaktykę oraz na szkolenia kadry medycznej.

  czytaj więcej

 • Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Były policjant w dwóch osobach podający się za adwokata i robiący biznesy. Andrzej upoważnia Joannę do występowania w swoim imieniu. Ale Joanna o niczym nie wie, bo wszystko jest w rękach Andrzeja. Majstersztyk.

  czytaj więcej

 • Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Firma Rakow SA zajmuje się działalnością produkcyjną i handlową, w ramach której współpracuje z licznymi kontrahentami krajowymi i zagranicznymi. Do tej pory nie miała do czynienia z towarami objętymi potencjalną odpowiedzialnością solidarną w VAT. Z kolei odwrotne obciążenie w transakcjach krajowych wystąpiło raz czy dwa razy w całej historii firmy, przy okazji wymiany większej partii laptopów. Z tego powodu zarząd spółki niespecjalnie interesował się dotychczas tego rodzaju szczególnymi mechanizmami wprowadzanymi przez prawodawcę w celu eliminowania unikania przez podatnika opodatkowania czy wyłudzania VAT. Oczywiście główna księgowa firmy, pani Barbara, stara się być na bieżąco, czyta prasę, udziela się na forach internetowych i chodzi na szkolenia, jednak dotyczyło to raczej zwykłych, bieżących zagadnień związanych z rozliczeniami podatkowymi, a nie procedur „szczególnego zastosowania” (jak zwykła je nazywać).

  czytaj więcej

 • 10 pytań (i odpowiedzi) o sens deglomeracji urzędów w Polsce

  10 pytań (i odpowiedzi) o sens deglomeracji urzędów w Polsce

  Wicepremier Jarosław Gowin i minister Jadwiga Emilewicz proponują „deglomerację”, rozumiejąc przez to przenoszenie urzędów centralnych z Warszawy i urzędów wojewódzkich ze stolic województw do mniejszych miast. Taka polityka byłaby błędem, co pokazujemy odpowiadając na poniższe pytania.

  czytaj więcej

 • #AgeChallenge, czyli zbiorowe szaleństwo za sprawą aplikacji FaceApp

  #AgeChallenge, czyli zbiorowe szaleństwo za sprawą aplikacji FaceApp

  „Zainstaluj sobie aplikację. Będzie fajnie, pół internetu już się w to bawi”... Wielu się skusiło, bo atrakcja była darmowa. Naprawdę?

  czytaj więcej

 • Imigracja idzie na rekord. Liczba cudzoziemców pracujących w Polsce wciąż się powiększa

  Imigracja idzie na rekord. Liczba cudzoziemców pracujących w Polsce wciąż się powiększa

  W rejestrach ZUS w maju widniało 628 tys. obcokrajowców, za których opłacane są składki emerytalne i rentowe. To aż o jedną piątą więcej niż rok wcześniej.

  czytaj więcej

 • To Powstanie musiało wybuchnąć

  To Powstanie musiało wybuchnąć

  W drugiej połowie lipca 1944 r. warszawiacy z radością obserwowali uciekających Niemców. Wyjeżdżali cywile: urzędnicy z rodzinami, rodziny oficerów, folksdojcze. Pakowali do przeładowanych wagonów dobytek, najczęściej zagrabiony. Jeszcze większą satysfakcję sprawiał widok niemieckich żołnierzy zmęczonych, brudnych, obdartych. Często rannych wieziono na wozach drabiniastych ciągnionych przez wychudzone szkapy. Nic nie zostało z tego zwycięskiego wojska w nienagannie odprasowanych mundurach i wyglancowanych butach, wkraczającego w październiku 1939 r. do Warszawy. Wierzono, że zbliża się dzień wyrównania rachunków. Zapłaty za uliczne egzekucje, Palmiry, getto, obozy koncentracyjne. Za śmierć, upokorzenie, wylane łzy, głód. Warszawa czekała i przygotowywała się do walki

  czytaj więcej

 • Trzeba ustalić wysokość podatków lokalnych na 2020 r.

  Trzeba ustalić wysokość podatków lokalnych na 2020 r.

  Nadchodzi moment, w którym gminy muszą rozważyć, czy w przyszłym roku chcą skorzystać z możliwości podwyższenia podatków i opłat lokalnych. Jeśli tak, stosowne uchwały trzeba najpóźniej podjąć de facto do połowy grudnia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników