status bezrobotnego rejestracja

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu status bezrobotnego rejestracja. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące status bezrobotnego rejestracja.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 5 obowiązków osoby bezrobotnej

  5 obowiązków osoby bezrobotnej

  Osoba zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna ma do spełnienia pięć podstawowych obowiązków, do których należą: wizyty obowiązkowe, informowanie o wyjeździe, zmianie miejsca zameldowania, problemach ze zdrowiem uniemożliwiających podjęcie zatrudnienia, zgłoszenie faktu podjęcia zatrudnienia, złożenie pisemnego oświadczenia o przychodach.

  czytaj więcej

 • Jakie są sposoby na bezpłatne leczenie

  Jakie są sposoby na bezpłatne leczenie

  Pani Maria przechodziła przez jezdnię i została potrącona przez samochód. – Po operacji w związku ze złamaniem kości piszczelowej nie mogę pracować – opowiada kobieta. Zanim nastąpił wypadek pani Maria pracowała na podstawie umowy-zlecenia. Jej termin już minął, nie została przedłużona. – Z tego, co wiem, ubezpieczenie zdrowotne będzie mnie obejmowało z tytułu umowy-zlecenia jeszcze przez miesiąc. Jestem niemal pewna, że po upływie tego terminu będę nadal niezdolna do pracy. Co mam zrobić, bym została objęta ubezpieczeniem zdrowotnym? Czy mam się zgłosić i zarejestrować w urzędzie pracy – zastanawia się poszkodowana czytelniczka

  czytaj więcej

 • Zasiłek dla bezrobotnych: Nie wystarczy opłacanie składek, by otrzymać świadczenie

  Zasiłek dla bezrobotnych: Nie wystarczy opłacanie składek, by otrzymać świadczenie

  Za sobą mam pierwszą pracę na etacie. Była to umowa na zastępstwo, która skończyła się po upływie sześciu miesięcy. I mimo że w tym czasie były za mnie opłacane wszystkie składki pracownicze, to urząd pracy odmówił mi przyznania zasiłku dla bezrobotnych. Poinformowano mnie, że za krótko byłem zatrudniony na umowie związanej z opłacaniem składek. Czy takie uzasadnienie jest właściwe? Proszę o pilną odpowiedź, bo zastanawiam się, czy złożyć odwołanie od decyzji – pisze pani Justyna.

  czytaj więcej

 • Raport DGP: Legislacja pod dyktando wyborów i politycznej rywalizacji

  Raport DGP: Legislacja pod dyktando wyborów i politycznej rywalizacji

  Projekty ważnych ustaw, nad którymi od dawna pracował rząd, poszły w odstawkę. Parlament zajął się za to takimi, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, a nawet tygodniach.

  czytaj więcej

 • Gdzie ci bezrobotni? Polacy nie chcą pracować

  Gdzie ci bezrobotni? Polacy nie chcą pracować

  Rząd triumfalnie ogłosił, że stopa bezrobocia spadła do jednocyfrowego poziomu. W praktyce jest niższa nawet o jedną trzecią. Wystarczy odliczyć osoby, które legalnie pracować nie chcą.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł o podwyżkach i in vitro. "Punkt widzenia lekarski, nie tylko katolicki"

  Radziwiłł o podwyżkach i in vitro. "Punkt widzenia lekarski, nie tylko katolicki"

  Procedura in vitro jest legalna, lecz to nie znaczy, że państwo musi ją finansować. Problem niepłodności zaczyna się w obszarze profilaktyki, więc będziemy się zajmować wszystkimi aspektami leczenia - mówi w wywiadzie dla DGP minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

  czytaj więcej

 • Dotacje unijne dla spółdzielni socjalnych 2014-2020

  Dotacje unijne dla spółdzielni socjalnych 2014-2020

  W perspektywie finansowej 2014-2020 przewidziano kolejny strumień bezzwrotnych dotacji dla zakładanych i istniejących spółdzielni socjalnych. Na jeden podmiot można uzyskać do 120 000 złotych, doradztwo, szkolenia i inne usługi oraz półroczne wsparcie finansowe (pomostówki)

  czytaj więcej

 • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, a także mogą przystępować do takich spółek. (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 45, poz. 236 ze zm.)

  czytaj więcej

 • Nie tylko zasiłek: 5 podstawowych praw bezrobotnego

  Nie tylko zasiłek: 5 podstawowych praw bezrobotnego

  Oprócz zasiłku dla bezrobotnych osoba bez pracy może liczyć także na dodatek aktywizacyjny oraz refundację kosztów opieki nad każdym dzieckiem do lat 7.

  czytaj więcej

 • Każdy bezrobotny dostanie w urzędzie pracy własny profil

  Każdy bezrobotny dostanie w urzędzie pracy własny profil

  Od kilku miesięcy jestem zarejestrowana w urzędzie pracy. Podczas ostatniej wizyty zostałam poinformowana o przeniesieniu mnie do innej grupy profilowej – drugiej. Nie rozumiem, co to znaczy i co kryje się za tym ruchem – pisze pani Anna.

  czytaj więcej

 • Poprawa na rynku pracy. Problem znalezienia zatrudnienia stopniowo maleje

  Poprawa na rynku pracy. Problem znalezienia zatrudnienia stopniowo maleje

  W końcu 2015 r. stopa bezrobocia rejestrowanego spadła po raz pierwszy od siedmiu lat do jednocyfrowego poziomu. Natomiast w tym roku jest szansa na uzyskanie wyniku najlepszego od ćwierć wieku.

  czytaj więcej

 • Brak pracy nie jest równoznaczny z wypłatą zasiłku dla bezrobotnych

  Brak pracy nie jest równoznaczny z wypłatą zasiłku dla bezrobotnych

  Pan Kamil jest od kilku miesięcy bezrobotny. – Zarejestrowałem się w urzędzie pracy, liczyłem na wypłatę zasiłku. Niestety, okazało się, że ponieważ wynajmuję mieszkanie odziedziczone po babci, żadnych pieniędzy nie dostanę. Podobnie było kilka lat temu, kiedy po utracie zatrudnienia również nie otrzymałem zasiłku. Pracowałem wtedy na część etatu i zarabiałem mniej niż minimalne wynagrodzenie, a tym samym, zdaniem urzędu, na pieniądze nie zasługiwałem. Wydaje mi się, że skoro byłem zatrudniony w niepełnym wymiarze, to wymagane wynagrodzenie też powinno być mniejsze. Pracuję, opłacam składki, ale kiedy jestem w potrzebie, nie mogę liczyć na żadną pomoc – żali się czytelnik.

  czytaj więcej

 • BREXIT: Kolejne słabe dane PMI. Kto dostanie prawo pobytu w UK po opuszczeniu UE?

  BREXIT: Kolejne słabe dane PMI. Kto dostanie prawo pobytu w UK po opuszczeniu UE?

  Z gospodarki brytyjskiej napłynęły kolejne słabe dane o PMI, tym razem w usługach. W czwartek posiedzenie Banku Anglii - ING prognozuje obniżkę stóp. Skomplikowany status obywateli UE po Brexicie - nieznane są warunki przyznawania prawa stałego pobytu.

  czytaj więcej

 • Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Pieniądze na tworzenie żłobków i przedszkoli, na organizację centrów biznesu (które oferują na wynajem pomieszczenia biurowe, handlowe, magazyny czy sale konferencyjne), na budowę instalacji do wytwarzania energii wykorzystujących m.in.: wiatr, biomasę, biogaz, promieniowanie słoneczne lub geotermię. Gdzie je można znaleźć? W regionalnych programach operacyjnych.

  czytaj więcej

 • Zatrudnianie cudzoziemców: Firmy zagubione w gąszczu nowych przepisów

  Zatrudnianie cudzoziemców: Firmy zagubione w gąszczu nowych przepisów

  Firmy mają problemy z prawidłowym złożeniem dokumentów potrzebnych do zatrudnienia cudzoziemca. Więcej pracy mają też urzędy, które muszą je weryfikować przed zarejestrowaniem.

  czytaj więcej

 • Czy osoba bezrobotna może dorabiać na umowie zlecenie?

  Czy osoba bezrobotna może dorabiać na umowie zlecenie?

  Osoba bezrobotna zarejestrowana w urzędzie pracy nie ma prawa wykonywać żadnej pracy zarobkowej, także na podstawie zlecenia czy umowy o dzieło.

  czytaj więcej

 • Imigranci mile widziani w pracy

  Imigranci mile widziani w pracy

  Zasoby kadrowe maleją, a popyt na pracowników jest rekordowy. Czy rozwiązaniem może być przyjmowanie cudzoziemców? Część samorządów doszła do wniosku, że tylko tak można zapewnić przedsiębiorstwom dalszy rozwój.

  czytaj więcej

 • Spółdzielnia socjalna. Jak ją założyć?

  Spółdzielnia socjalna. Jak ją założyć?

  Spółdzielnia socjalna to forma prowadzenia działalności gospodarczej przeznaczona dla osób zagrożonych wykluczeniem (m. in. bezrobotni i niepełnosprawni). Zaletą takiego typu przedsiębiorstwa jest dostęp do dodatkowego finansowania, szereg ułatwień w przepisach oraz rozbudowana sieć ośrodków wsparcia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników