status bezrobotnego formalności

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu status bezrobotnego formalności. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące status bezrobotnego formalności.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Unikasz płacenia abonamentu RTV? Sprawdź, jakie kary za to grożą

  Unikasz płacenia abonamentu RTV? Sprawdź, jakie kary za to grożą

  Od lat kwestia płacenia bądź niepłacenia abonamentu RTV budzi ożywione dyskusje. Z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że abonamentu RTV w zeszłym roku nie zapłaciło ponad 2,5 mln osób. Na kim ciąży obowiązek uiszczania opłaty za abonament?

  czytaj więcej

 • Jak gmina może pomóc rodzicowi, który nie dostaje alimentów

  Jak gmina może pomóc rodzicowi, który nie dostaje alimentów

  Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego (FA) są specjalną formą pomocy dla rodziców, którzy mają problemy z egzekucją alimentów. Gmina, do której należy złożyć wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami o ich przyznanie, oprócz wydania im decyzji w tej sprawie ma obowiązek wszcząć postępowanie wobec dłużnika alimentacyjnego. Celem jest odzyskanie od niego pieniędzy, które są wypłacane jego dzieciom.

  czytaj więcej

 • Jak uzyskać dopłaty do pensji pracowników

  Jak uzyskać dopłaty do pensji pracowników

  Aby skorzystać z dopłat do pensji, właściciel zakładu powinien potwierdzić spełnienie ustawowych warunków, takich jak spadek obrotów czy niezaleganie z daninami publicznymi.

  czytaj więcej

 • Jak pobierać zagraniczny zasiłek dla bezrobotnych w Polsce?

  Jak pobierać zagraniczny zasiłek dla bezrobotnych w Polsce?

  Osoba, która uzyskała prawo do świadczenia dla bezrobotnych w państwie swojego ostatniego zatrudnienia, którym był jeden z krajów UE, Islandia, Norwegia, Liechtenstein lub Szwajcaria, i wraca do Polski w celu poszukiwaniu zatrudnienia, ma prawo do pobierania zagranicznego świadczenia. Jakich formalności należy dopełnić, żeby transferować zasiłek dla bezrobotnych?

  czytaj więcej

 • Jak osoby bezrobotne mogą założyć spółdzielnię socjalną

  Jak osoby bezrobotne mogą założyć spółdzielnię socjalną

  Poszukujący pracy zarejestrowany w powiatowym urzędzie pracy może korzystać z wielu instrumentów pomocowych, przewidzianych przez ustawę z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 674 ze zm.). Jednym z popularniejszych jest dotacja na założenie firmy. Na podobnych zasadach można uzyskać także dofinansowanie na działalność gospodarczą prowadzoną w formie spółdzielni socjalnej.

  czytaj więcej

 • Bezrobotni opuszczają rejestry. Na chwilę

  Bezrobotni opuszczają rejestry. Na chwilę

  Profilowanie jest niewygodne i dla urzędników, i dla klientów pośredniaków. Obie strony korzystają z różnych sposobów, by ominąć sztywną procedurę

  czytaj więcej

 • Jak bezrobotny może uzyskać zasiłek w innym kraju Unii Europejskiej

  Jak bezrobotny może uzyskać zasiłek w innym kraju Unii Europejskiej

  Obywatel UE ma prawo poszukiwać pracy w innym państwie Wspólnoty. Prawo unijne nie gwarantuje uzyskania zasiłku w dowolnym unijnym kraju, może jednak ułatwić jego otrzymanie i wypłatę

  czytaj więcej

 • Do rejestracji w urzędzie pracy też trzeba się przygotować. Zobacz, jak to dobrze zrobić

  Do rejestracji w urzędzie pracy też trzeba się przygotować. Zobacz, jak to dobrze zrobić

  Osoba, która chce się wpisać do ewidencji w pośredniaku, powinna pamiętać o odpowiednich danych i dokumentach potwierdzających zatrudnienie i kwalifikacje.

  czytaj więcej

 • Nie masz pracy? Jesteś zwolniony z opłaty abonamentowej

  Nie masz pracy? Jesteś zwolniony z opłaty abonamentowej

  Regularnie opłacam abonament radiowo-telewizyjny. Niestety, ostatnio skończyła mi się terminowa umowa o pracę i nie została przedłużona. Jako osoba bezrobotna szukam oszczędności wszędzie, gdzie się da. Czy są jakieś zwolnienia od obowiązku płacenia abonamentu dla osób w trudnej sytuacji materialnej? Jeśli tak, to co muszę zrobić, żeby z nich skorzystać – pyta pan Adrian

  czytaj więcej

 • Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników według DGP

  Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników według DGP

  Numerem 1 czwartej edycji naszego rankingu został przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak, na drugim miejscu uplasował się szef gabinetu przewodniczącego Rady Europejskiej Piotr Serafin, podium zamyka wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina

  czytaj więcej

 • Uchodźcy w Polsce: Więcej wiedzy, mniej strachu. Poznaj fakty!

  Uchodźcy w Polsce: Więcej wiedzy, mniej strachu. Poznaj fakty!

  Kiedy? Ilu? Gdzie? Jak? – specjalny informator pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców. Wspólna akcja informacyjna polskich mediów ma na celu prezentację faktów, które pomogą Polakom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania w sprawie uchodźców.

  czytaj więcej

 • Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Zamykali mnie w celi z donosicielami. A skoro reżim Łukaszenki złamał takiego człowieka i zmusił do współpracy, to on nie jest w stanie pojąć moralnych aspektów mojego postępowania - mówi Mikałaj Statkiewicz. Ma 59 lat i jest liderem niezarejestrowanej Białoruskiej Socjaldemokratycznej Partii „Zgromadzenie Ludowe”. Inżynier radioelektronik, emerytowany oficer zawodowy, służbę zakończył w stopniu podpułkownika. W 1991 r. założył Białoruskie Zjednoczenie Wojskowych, które miało pomóc w budowie armii nowego państwa. W 1993 r. został usunięty z wojska. Działalnością polityczną zajął się tuż po dojściu do władzy Alaksandra Łukaszenki w 1994 r. W 2005 r. skazany na trzy lata ograniczenia wolności za organizację powyborczych protestów, czyli próbę tzw. Płoszczy. W 2010 r. startował w wyborach prezydenckich. Według oficjalnych danych dostał 1 proc. głosów. Aresztowany w powyborczą noc za organizację następnej Płoszczy, wkrótce usłyszał kolejny wyrok, tym razem sześciu lat kolonii karnej. Za kratami sformalizował związek z długoletnią partnerką Maryną Adamowicz. 22 sierpnia 2015 r. został ułaskawiony przez Łukaszenkę. Jego uwolnienie miało być gestem dobrej woli w odwilży rozpoczynającej się w relacjach z Zachodem. Statkiewicz wzywał do zignorowania październikowych wyborów prezydenckich

  czytaj więcej

 • Zatrudnianie cudzoziemców: Firmy zagubione w gąszczu nowych przepisów

  Zatrudnianie cudzoziemców: Firmy zagubione w gąszczu nowych przepisów

  Firmy mają problemy z prawidłowym złożeniem dokumentów potrzebnych do zatrudnienia cudzoziemca. Więcej pracy mają też urzędy, które muszą je weryfikować przed zarejestrowaniem.

  czytaj więcej

 • Co trzeba wiedzieć przed zatrudnieniem cudzoziemca?

  Co trzeba wiedzieć przed zatrudnieniem cudzoziemca?

  Wymagania rynku pracy stawiają przed przedsiębiorcami nowe wyzwania. Jednym z nich jest poznanie procedur dotyczących zatrudniania cudzoziemców. O tym jak wyglądają przepisy i jakie możliwości ma przedsiębiorca, informuje portal Zielona Linia. Przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych kwestii.

  czytaj więcej

 • Co trzeba wiedzieć przed zatrudnieniem cudzoziemca?

  Co trzeba wiedzieć przed zatrudnieniem cudzoziemca?

  Wymagania rynku pracy stawiają przed przedsiębiorcami nowe wyzwania. Jednym z nich jest poznanie procedur dotyczących zatrudniania cudzoziemców. O tym jak wyglądają przepisy i jakie możliwości ma przedsiębiorca, informuje portal Zielona Linia. Przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych kwestii.

  czytaj więcej

 • Nowe przepisy w sprawie rejestracji bezrobotnych

  Nowe przepisy w sprawie rejestracji bezrobotnych

  Osoba starająca się o status bezrobotnej lub poszukującej pracy w powiatowym urzędzie pracy (PUP) nie będzie musiała składać oświadczenia o braku zarejestrowania się w innym pośredniaku.

  czytaj więcej

 • Nowe zasady rejestrowania bezrobotnych

  Nowe zasady rejestrowania bezrobotnych

  W okresie epidemii koronawirusa pracownik powiatowego urzędu pracy (PUP) może zarejestrować osobę jako bezrobotną lub poszukującą pracy na podstawie rozmowy telefonicznej, bez wymogu osobistego stawiennictwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników