samochód zastępczy z oc sprawcy prawo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu samochód zastępczy z oc sprawcy prawo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące samochód zastępczy z oc sprawcy prawo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ubezpieczyciel musi zapłacić za rozwiezienie towaru

  Ubezpieczyciel musi zapłacić za rozwiezienie towaru

  Wysokość odszkodowania winna ściśle odpowiadać rozmiarom wyrządzonej szkody – uznał sąd w Łodzi

  czytaj więcej

 • Wypadek? PZU da ci hybrydową toyotę

  Wypadek? PZU da ci hybrydową toyotę

  PZU, aby rozwiązać problem z autami zastępczymi, kupił 300 hybrydowych toyot, które będzie wypożyczał poszkodowanym w kolizjach. Liczy, że dzięki temu zaoszczędzi.

  czytaj więcej

 • Zatrzymanie prawa jazdy: Zmiany uderzą w kierowców i pracodawców

  Zatrzymanie prawa jazdy: Zmiany uderzą w kierowców i pracodawców

  Nowelizacja prawa o ruchu drogowym przewiduje, że policjant łatwiej zatrzyma prawo jazdy za złamanie przepisów i to na trzy miesiące. Narażeni na te sankcje są szczególnie przedstawiciele handlowi

  czytaj więcej

 • 80 tys. zł dla matki i syna za śmierć ojca

  80 tys. zł dla matki i syna za śmierć ojca

  Strona dochodząca zadośćuczynienia pieniężnego z tytułu naruszenia dobra osobistego musi udowodnić nie tylko, że jej dobro zostało naruszone, lecz także to, że doznała przez to krzywdy.

  czytaj więcej

 • Stłuczka? Ferrari nie wynajmiemy

  Stłuczka? Ferrari nie wynajmiemy

  Nie ma precyzyjnych reguł dotyczących korzystania z pojazdów zastępczych. Tracą na tym poszkodowani i zakłady ubezpieczeń, a zyskują firmy wypożyczające samochody.

  czytaj więcej

 • Jak przeprowadzić likwidację szkody w firmie transportowej

  Jak przeprowadzić likwidację szkody w firmie transportowej

  ?OPIS SYTUACJI: Arka sp. z o.o. świadczy usługi transportowe. Działa zaledwie od roku. Nie wprowadziła procedur postępowania przy likwidacji szkód podczas transportu, bo na szczęście obywało się bez wypadków czy kolizji. W początkach sierpnia jeden z kierowców, który przewoził pojazdem marki DAF towar o wartości ok. 60 tys. zł (palety zawierające szklane butelki z sokami owocowymi), miał kolizję. Kiedy skręcał z drogi z pierwszeństwem przejazdu w prawo, został uderzony w lewy bok pojazdu przez ciężarówkę nadjeżdżającą z drogi podporządkowanej. Zderzenie nie było silne. Pojazdy otarły się o siebie ciągnikami i została lekko uszkodzona naczepa DAF. Kierowca bezpośrednio po zdarzeniu próbował się skontaktować z pracodawcą, jednak bez skutku. Zatem sam zaczął czynić ustalenia ze sprawcą zdarzenia. Obaj zdecydowali, że nie ma potrzeby wzywać policji, tylko spisali oświadczenie. Pracownik spółki sprawdził ponadto, czy ładunek nie uległ uszkodzeniu. Następnie udał się do punktu docelowego, gdzie towar został przyjęty bez ubytków. Po powrocie kierowca powiadomił o zdarzeniu pracodawcę. Firma niezwłocznie zgłosiła szkodę telefonicznie do ubezpieczyciela sprawcy. Po trzech dniach przybył rzeczoznawca i sporządził kosztorys. Ubezpieczyciel przesłał decyzję o wypłacie kwoty bezspornej. Jednocześnie wskazał w niej, że nie jest możliwa wypłata pełnej kwoty odszkodowania, gdyż sprawca twierdzi, iż kierowca pojazdu DAF przyczynił się do szkody. Prezes poprosił o spotkanie radcę prawnego, z którego usług często korzystał. Na spotkanie zaprosił też dyrektora zarządzającego. Postanowił bowiem kompleksowo uporządkować kwestię likwidacji szkód transportowych w firmie, a przede wszystkim opracować procedury działania, tak aby w przyszłości w razie wypadku pracownicy mogli skorzystać z gotowego schematu.

  czytaj więcej

 • UOKiK: Poszkodowany w wypadku nie jest konsumentem

  UOKiK: Poszkodowany w wypadku nie jest konsumentem

  Konsumentem w stosunkach ubezpieczeniowych jest ubezpieczony, a nie poszkodowany. W konsekwencji postanowienia umów ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych dotyczące świadczeń dla poszkodowanych są poza zasięgiem zainteresowania Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów – uchwalił Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Kiedy można trafić do więzienia za unikanie spłaty zobowiązań

  Kiedy można trafić do więzienia za unikanie spłaty zobowiązań

  Polskie prawo nie przewiduje odpowiedzialności karnej za długi. W związku z tym np. za niespłacony kredyt nie można zostać skazanym na karę pozbawienia wolności, jednak za jego wyłudzenie albo za ukrywanie majątku przed komornikiem – już tak.

  czytaj więcej

 • Bezpośrednia likwidacja szkód w PZU, czyli dlaczego warto być pierwszym

  Bezpośrednia likwidacja szkód w PZU, czyli dlaczego warto być pierwszym

  Po ponad roku funkcjonowania BLS widzimy, że klienci zauważają i doceniają jakość likwidacji. Dla wielu z nich to właśnie ta jakość, a nie cena stała się kryterium wyboru ubezpieczyciela.

  czytaj więcej

 • Cenę wynajmowanego auta trudno ustalić

  Cenę wynajmowanego auta trudno ustalić

  Aby stwierdzić, czy stosowane przez firmę opłaty nie są zbyt wysokie, należy przede wszystkim uwzględnić specyfikę rynku, na której ona działa. Warsztat samochodowy może w umowie z klientem dowolnie ustalać stawkę najmu pojazdu. Cena wynajmu pojazdów zastępczych nie odzwierciedla rzeczywistych stawek rynkowych. Aby ją ustalić, należy uwzględnić specyfikę rynku oraz wyselekcjonować do badania grupę podmiotów reprezentatywnych.

  czytaj więcej

 • Zamach w Nicei: Dlaczego Francja została zaatakowana ponownie

  Zamach w Nicei: Dlaczego Francja została zaatakowana ponownie

  W tym, że dżihadyści obrali sobie ten kraj za cel, nie ma przypadku. Niestety większość przyczyn jest nie do wyeliminowania.

  czytaj więcej

 • Koszty najmu pojazdu zastępczego do odzyskania

  Koszty najmu pojazdu zastępczego do odzyskania

  Poszkodowany w wypadku na czas naprawy samochodu otrzymał do użytkowania pojazd zastępczy. Należność za wynajem pokryło towarzystwo ubezpieczeniowe C. z własnych środków.

  czytaj więcej

 • Nie można obciążać kontrahenta kosztami nieuzasadnionych ekonomicznie decyzji

  Nie można obciążać kontrahenta kosztami nieuzasadnionych ekonomicznie decyzji

  Rezygnacja z korzystniejszej oferty wbrew wszelkim obiektywnym przesłankom budzi skutki dla jedynie dla decydenta – orzekł Sąd Okręgowy w Łodzi.

  czytaj więcej

 • Dyskusyjna penalizacja dopalaczy

  Dyskusyjna penalizacja dopalaczy

  Łódź ma pomysł na całkowite wyeliminowanie tych substancji, bo zlikwidowanie sklepów, które je sprzedają, problemu do końca nie rozwiązuje. Prawnicy zgłaszają jednak wątpliwości

  czytaj więcej

 • Rząd wywraca do góry nogami system badań technicznych pojazdów. Kierowcy dostaną po kieszeni

  Rząd wywraca do góry nogami system badań technicznych pojazdów. Kierowcy dostaną po kieszeni

  Najpierw sfinansujemy stworzenie państwowego konkurenta, a potem masowo poupadamy – grzmią właściciele stacji kontroli pojazdów.

  czytaj więcej

 • Ceny polis OC: Po latach wzrostów nadchodzi spadek?

  Ceny polis OC: Po latach wzrostów nadchodzi spadek?

  Drastyczne podwyżki cen polis zaczęły niepokoić nie tylko kierowców, ale nawet wzbudziły zainteresowanie UOKiK. Chociaż stawki rosną wolniej niż w latach ubiegłych, to nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Czy możemy liczyć, że ten trend się odwróci?

  czytaj więcej

 • Przewoźnicy o NIK: Nierzetelna Izba Kontroli

  Przewoźnicy o NIK: Nierzetelna Izba Kontroli

  Ustalenia izby, jakoby w wyniku zdarzeń drogowych z udziałem towarów niebezpiecznych ginęły setki osób są nieprawdziwe – twierdzi branża. W rzeczywistości to margines.

  czytaj więcej

 • Sąd Najwyższy: Ubezpieczyciel nie odpowiada za błąd mechanika

  Sąd Najwyższy: Ubezpieczyciel nie odpowiada za błąd mechanika

  Nie ma powodu, aby zakład ubezpieczeń pokrywał koszty długotrwałego najmu auta zastępczego, gdy osobie trzeciej można przypisać odpowiedzialność za opóźnienie w naprawie – uznał Sąd Najwyższy

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników