rozwód zagraniczny rejestracja

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód zagraniczny rejestracja. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód zagraniczny rejestracja.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rejestracja zagranicznego rozwodu jest niezbędna do dziedziczenia

  Rejestracja zagranicznego rozwodu jest niezbędna do dziedziczenia

  Pani Aleksandra wyjechała trzydzieści lat temu do Holandii. Miała tam dwóch mężów, z obydwoma się rozwiodła. Teraz zmarła jej mama, przyszło do sprawy spadkowej. Zdawało się, że uda się wszystko szybko załatwić u notariusza, ale... okazało się, że musi „ujawnić” tych dawnych mężów przed polskimi sądami. To oznaczało tłumaczenie dokumentów ślubnych, rozwodowych, koszty, czas. Termin na załatwienie spadku u notariusza minął już dawno, a sprawa jeszcze nie jest zamknięta. – Czemu ma służyć to ujawnianie – zastanawia się kobieta. – Czy byli mężowie z Holandii mogą mieć jakieś prawa do spadku po mojej matce w Polsce? I czy coś przegapiłam? Czy można było zapobiec długim procedurom, załatwiając coś zaraz po lub w trakcie rozwodu – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Główny doradca. Lojalny i wierny zausznik. Obrońca i tłumacz. Córka Donalda Trumpa. Ivanka Trump – wiceprezes firmy Trump Organization, właścicielka linii ubrań i dodatków dla kobiet oraz członek zarządu eksluzywnego związku 100 Women in Hedge Funds – od kilku tygodni może się przedstawiać jako główny doradca w Białym Domu. Choć krytycy jej ojca twierdzą, że tak naprawdę to stała się wiceprezydentem.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Od 2019 roku weszło w życie wiele korzystnych podatkowych zmian dla firm, ale także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą liczyć na ułatwienia i ulgi.

  czytaj więcej

 • Ociepa: Polska jest za uporządkowanym brexitem [WIDEO]

  Ociepa: Polska jest za uporządkowanym brexitem [WIDEO]

  Polska skłania się do tego, by odłożyć brexit w czasie na tyle daleko, aby Brytyjczycy mogli być do niego dobrze przygotowani - powiedział PAP wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Podkreślił, że "twardy, szalony" brexit nie jest w interesie europejskich przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Od następcy May będzie zależało, kiedy Brytyjczycy wyjdą z UE

  Od następcy May będzie zależało, kiedy Brytyjczycy wyjdą z UE

  Od następcy Theresy May będzie zależało, kiedy i jak Brytyjczycy wyjdą z Unii Europejskiej

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników