rozwód z alkoholikiem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód z alkoholikiem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód z alkoholikiem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dwa miliony za męża brutala

  Dwa miliony za męża brutala

  Warszawski sąd ogłosi jutro precedensowy wyrok: czy Katarzynie S. należy się zadośćuczynienie od Skarbu Państwa za brak ochrony przed agresją męża. Kobieta walczy o ponad milion złotych odszkodowania i zadośćuczynienie.

  czytaj więcej

 • Jak ustalenie winy rzutuje na przyszłe życie małżonków

  Jak ustalenie winy rzutuje na przyszłe życie małżonków

  W wyroku rozwodowym sąd wskazuje, kto ponosi winę za rozkład pożycia, chyba że para domaga się, by o winie nie orzekał.

  czytaj więcej

 • Wybory ławników to rosyjska ruletka

  Wybory ławników to rosyjska ruletka

  Policja powinna sprawdzać, czy kandydat na ławnika nie jest alkoholikiem albo pieniaczem. Tymczasem obecne przepisy na to nie pozwalają. Radni, którzy muszą oceniać te osoby, apelują o szybką zmianę procedury.

  czytaj więcej

 • Mężczyźni po ślubie znacznie mniej piją

  Mężczyźni po ślubie znacznie mniej piją

  Po ślubie mężczyźni znacznie rzadziej zaglądają do kieliszka - wynika z najnowszych badań. Całkowicie inaczej sprawa wygląda u kobiet. Mężatki pozwalają sobie na większe ilości trunków.

  czytaj więcej

 • Jak sporządzić umowę intercyzy i podzielić majątek?

  Jak sporządzić umowę intercyzy i podzielić majątek?

  Małżonkowie mogą podzielić mienie w drodze umowy zawartej przed notariuszem i postanowić, że każde z nich będzie zarabiać na własny rachunek. W wyjątkowych przypadkach rozdzielność może wprowadzić także sąd.

  czytaj więcej

 • Jeden rodzic nie może wywieźć dziecka za granicę bez zgody drugiego

  Jeden rodzic nie może wywieźć dziecka za granicę bez zgody drugiego

  Natalia wyjechała do Rzymu do pracy, tam zakochała się we Włochu, wzięła ślub i zamieszkała w domu matki męża. Po urodzeniu bliźniaków stosunki z teściową, a potem i mężem, stały się tak napięte, że pewnego dnia kobieta nie wytrzymała, wzięła dzieci, wsiadła do autobusu i wróciła do Polski. Na telefony i e-maile od męża nie odpowiadała. Wkrótce dostała list od jego adwokata, w którym zapowiadał jej, że jeśli nie wróci dobrowolnie z bliźniakami do Włoch, zostanie oskarżona o uprowadzenie dzieci. Zdziwiła się, gdyż nie zdawała sobie sprawy, że wyjeżdżając z Włoch, łamie prawo. Co powinna teraz zrobić

  czytaj więcej

 • Jak chronić się przed skutkami alkoholizmu?

  Jak chronić się przed skutkami alkoholizmu?

  Mąż pani Marii codziennie wieczorem pije w domowym zaciszu. – Ja nie pracuję zawodowo, prowadzę dom, wychowuję dzieci. Mąż jest osobą na stanowisku, o nieposzlakowanej reputacji w pracy, ale w moim małżeństwie zapanował rozłam – pisze czytelniczka. – Nie angażuje się w obowiązki domowe, deprecjonuje mnie, wydziela pieniądze, rozlicza z zakupów. Choć nie stosuje przemocy fizycznej, nie mam wątpliwości, że jest alkoholikiem. Jestem załamana psychicznie, a dzieci stały się nadpobudliwe, mają kłopoty w nauce i stwarzają problemy wychowawcze. Co mogę zrobić w tej sytuacji – pyta załamana pani Maria.

  czytaj więcej

 • Mąż alkoholik jest właścicielem mieszkania. Czy może eksmitować żonę, która złożyła pozew o rozwód?

  Mąż alkoholik jest właścicielem mieszkania. Czy może eksmitować żonę, która złożyła pozew o rozwód?

  Mąż pani Danuty często wraca do domu pod wpływem alkoholu i ma wtedy niekontrolowane napady agresji. – Chcę złożyć pozew o rozwód – mówi nasza czytelniczka – ale wiem, że takie sprawy trwają bardzo długo. Boję się, jak zareaguje mąż, gdy wróci do mieszkania pijany i zobaczy wezwanie na rozprawę. Co gorsza, lokal jest jego własnością. Czy sąd może go eksmitować – pyta pani Danuta

  czytaj więcej

 • Można się pozbyć alkoholika, jeśli nie da się z nim żyć

  Można się pozbyć alkoholika, jeśli nie da się z nim żyć

  Mąż pani Krystyny nadużywa alkoholu. Jest bezrobotny, większość czasu spędza z kolegami. Wraca do domu późno, w stanie upojenia alkoholowego. Kilkakrotnie z tego powodu przebywał w izbie wytrzeźwień, utracił też prawo jazdy. Nie godzi się na leczenie, które zalecił sąd. Odrzuca każdą pomoc i nie liczy się z najbliższymi. Lokal, w którym mieszkają małżonkowie, jest wyłączną własnością pani Krystyny. Mąż nie zamierza się z niego dobrowolnie wyprowadzić, mimo że ma własny dom. – Czy muszę składać pozew o rozwód, czy też o eksmisję, aby sądownie nakazać mojemu mężowi opuszczenie mojego domu – pyta czytelniczka, dodając, że krępuje się poprosić sąsiadów, by złożyli zeznania w sądzie o nagannym zachowaniu męża.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz: Kaczyński wyprowadzi nas z UE. Na razie jest grzeczny, bo papież przyjeżdża [WYWIAD]

  Gronkiewicz-Waltz: Kaczyński wyprowadzi nas z UE. Na razie jest grzeczny, bo papież przyjeżdża [WYWIAD]

  - Nie jestem ani histeryczką ani panikarą, ale wiem, że rząd PiS doprowadzi do tego, że kolejnych wyborów za 3,5 roku nie będzie. Na razie panie i panowie z PiS są stosunkowo grzeczni, bo papież przyjeżdża i trzeba być cicho - twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Alimenciarki. Kobiety też nie płacą alimentów. Dlaczego?

  Alimenciarki. Kobiety też nie płacą alimentów. Dlaczego?

  Orzecznictwo sądów w Polsce jest jasne. Dzieci zostają przy matce. Dlatego problem niepłacenia alimentów i alienacji rodzicielskiej najczęściej jest poruszany w kontekście mężczyzn. Utarło się, że to zły ojciec unika płacenia na dzieci, a zła matka nie pozwala na kontakty z dzieckiem. Ale bywa też odwrotnie, a „dłużnicy alimentacyjni” (niezależnie od płci) nie zawsze zasługują na potępienie.

  czytaj więcej

 • Czarnecki: W stosunku do Radka Sikorskiego czuję coś w rodzaju osobistego zawodu

  Czarnecki: W stosunku do Radka Sikorskiego czuję coś w rodzaju osobistego zawodu

  - Spotykaliśmy się z Radkiem Sikorskim w czasach AWS, kiedy nie przyjąłem propozycji Mariana Krzaklewskiego, by zostać wiceszefem dyplomacji. Chyba pierwszy raz o tym mówię publicznie. Radek skarżył mi się wtedy, że go Bronisław Geremek prześladuje w MSZ - mówi Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Kosiniak-Kamysz: Nie mogłem odmówić polityce

  Kosiniak-Kamysz: Nie mogłem odmówić polityce

  - Jak się kończy kadencję, to człowiek chce się poddać weryfikacji wyborczej. I tak w 2015 r. zostałem posłem, a nasz prezes nie wszedł do Sejmu, ktoś musiał go zastąpić - przyznaje Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy w latach 2011–2015, od 2015 r. prezes PSL i poseł, lekarz, samorządowiec

  czytaj więcej

 • Zmiana w kodeksie rodzinnym. Minister Ziobro poucza potencjalnych rozwodników

  Zmiana w kodeksie rodzinnym. Minister Ziobro poucza potencjalnych rozwodników

  Szef resortu sprawiedliwości będzie uświadamiał skonfliktowanym rodzicom, że dziecko z rozbitego domu cierpi przez całe życie.

  czytaj więcej

 • Tomasz Sekielski: Nie dam się hejterom [WYWIAD]

  Tomasz Sekielski: Nie dam się hejterom [WYWIAD]

  - Lata pracy przy newsach, codzienny deadline, wielkie napięcie i wielki stres. Nie przez przypadek dziennikarze żyją krócej. Ja też nie dawałem sobie rady ze stresem i kompensowałem sobie to napięcie jedzeniem - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Sekielski.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników