rozwód hipoteka

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód hipoteka. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód hipoteka.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Małżeństwo z kredytu

  Małżeństwo z kredytu

  Im trudniejsza sytuacja gospodarcza w kraju, tym mocniejsza kondycja polskiej rodziny. Proporcjonalnie do wzrostu zadłużenia spada liczba rozwodów.

  czytaj więcej

 • Małżeństwa w dobie kryzysu się cementują

  Małżeństwa w dobie kryzysu się cementują

  Kłopoty z pracą, dom na kredyt – dziś trudno podjąć decyzję o rozwodzie

  czytaj więcej

 • Małżeństwa nie ma, kredyt hipoteczny zostaje

  Małżeństwa nie ma, kredyt hipoteczny zostaje

  Kiedy Elżbieta wychodziła w 2000 roku za Pawła, swoją licealną miłość, sądziła, że będą żyli razem długo i szczęśliwie. Wkrótce na świecie pojawił się synek, potem urodził się drugi. Młodzi rodzice po sześciu latach wynajmowania mieszkań kupili własne. Na kredyt. Niestety, małżeństwo się rozpadło, długi zostały.

  czytaj więcej

 • Razem, ale bez ślubu. Jak dbać o swoje sprawy w związku nieformalnym

  Razem, ale bez ślubu. Jak dbać o swoje sprawy w związku nieformalnym

  Janusz i Teresa mieszkają wspólnie od kilku lat. Nie mogą się pobrać, bo żona Janusza nie zgadza się na rozwód. Wiedzą, że konkubinat jest związkiem nieformalnym, ale chcą żyć w nim jak w prawdziwej rodzinie, więc planują dziecko i zakup wspólnego mieszkania. Jednak przed podjęciem decyzji o urodzeniu dziecka pozamałżeńskiego Teresa zaczęła się zastanawiać nad jego uprawnieniami oraz nad tym, jakie będą przysługiwały jej prawa do majątku, którego dorobi się razem z Januszem, przede wszystkim do wspólnego mieszkania. Partnerzy chcą zaciągnąć na nie kredyt i spłacać go wspólnie.

  czytaj więcej

 • Jak dopaść dłużnika - poszukiwanie coraz lepszych metod ściągania długów

  Jak dopaść dłużnika - poszukiwanie coraz lepszych metod ściągania długów

  Spora grupa ludzi wie, co zrobić, żeby pożyczyć od kogoś pieniądze, nie oddać, kupić dom, samochód, dobrze zarabiać, a dla komornika być nieuchwytnym . Jednak druga strona też się kształci i do ściągania długów stosuje nowoczesne techniki śledcze, wywiadowcze i psychologiczne.

  czytaj więcej

 • Jak wyjaśniać stan nieruchomości

  Jak wyjaśniać stan nieruchomości

  Bez uporządkowania stanu prawnego nie można sprzedać mieszkania lub domu na atrakcyjnych warunkach. Dlatego właściciel powinien dbać o to, aby informacje w księdze wieczystej odpowiadały rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Jak chronić majątek w konkubinacie

  Jak chronić majątek w konkubinacie

  Partner nie ma żadnych praw do rzeczy nabytych przez drugiego. Po rozpadzie związku nie może się domagać podziału majątku na równe części. Aby zatrzymać konkretne przedmioty, musi udowodnić, które należą do niego

  czytaj więcej

 • Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Poradnik krok po kroku

  Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Poradnik krok po kroku

  31 grudnia weszły w życie nowe znacznie łagodniejsze przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Dzięki nim każdy konsument (osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej od co najmniej roku) może starać się o uwolnienie ze spirali długów poprzez ogłoszenie upadłości.

  czytaj więcej

 • Uprawiając ziemię możesz nabyć do niej prawo

  Uprawiając ziemię możesz nabyć do niej prawo

  Rodzice mają niewielką posiadłość, do której przylega łąka – pisze pan Wojciech z Augustowa. – Niestety, nie zdołaliśmy ustalić, kto jest jej właścicielem. Od wielu lat moi rodzice zajmują się tą łąką, dbają o ziemię. Pomyśleliśmy, że może warto byłoby zrobić porządek w dokumentach. Czy jest szansa na przejęcie takiej niczyjej ziemi

  czytaj więcej

 • Hipoteka może przewyższać wartość lokalu

  Hipoteka może przewyższać wartość lokalu

  Chcemy wraz z mężem kupić większe mieszkanie, ale musimy zaciągnąć kredyt. Bank zaproponował na dosyć korzystnych warunkach kredyt indeksowany w obcej walucie, spłacany w ratach przez 20 lat. To szmat czasu – pisze pani Halina. – Muszę brać pod uwagę wszystkie ewentualności – w razie rozwodu lub orzeczenia separacji doszłoby do podziału majątku. Czy będzie to możliwe wtedy, gdy kredyt nie został jeszcze spłacony, a wartość zadłużenia znacznie wzrosła na skutek różnic kursowych – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Hipoteka na nieruchomości zabezpieczy pieniądze wierzyciela

  Hipoteka na nieruchomości zabezpieczy pieniądze wierzyciela

  Pan Adam chce odzyskać należności od osób, które powinny rozliczyć się z nim z odziedziczonego wspólnie domu, oraz od rozwiedzionej żony z tytułu wspólnego majątku, jakiego dorobili się w czasie trwania małżeństwa. Współspadkobiercy ani była żona nie chcą go spłacić, bo twierdzą, że nie mają pieniędzy. Czytelnik obawia się, że mogą pozbyć się majątku i nie będzie miał jak przeprowadzić egzekucji. – Czy mogę zabezpieczyć swoje pieniądze, ustanawiając hipotekę na ich nieruchomościach – pyta pan Adam

  czytaj więcej

 • Małżeńskie stosunki majątkowe i podział majątku wspólnego

  Małżeńskie stosunki majątkowe i podział majątku wspólnego

  Czy i jak małżonkowie mogą wpływać na majątkowy ustrój małżeński oraz jakie może to mieć konsekwencje dla późniejszego podziału majątku wspólnego?

  czytaj więcej

 • 100 lat polskiego prawa: Oto kamienie milowe naszej legislacji. Czy odmieniły życie Polaków?

  100 lat polskiego prawa: Oto kamienie milowe naszej legislacji. Czy odmieniły życie Polaków?

  W ciągu ostatniego stulecia bywały takie ustawy, które zmieniały los Polski i Polaków. Oto ich subiektywny wybór dokonany przez prawniczą elitę.

  czytaj więcej

 • SN: Obciążenie hipoteką nie liczy się przy podziale majątku

  SN: Obciążenie hipoteką nie liczy się przy podziale majątku

  Przy obliczaniu wartości nieruchomości przyznawanej przy rozwodzie jednemu z małżonków nie uwzględnia się kredytu hipotecznego zaciągniętego na jej zakup – uznał Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Winy banków i frankowiczów. Powstały problem jest ich wspólnym dziełem

  Winy banków i frankowiczów. Powstały problem jest ich wspólnym dziełem

  Wyrok TSUE jest tylko elementem trwającej ponad dekadę wojny między lobby bankowym a kredytobiorcami. Obie strony mają swoje na sumieniu, bo problem jest ich wspólnym dziełem, a ma wpływ na całą gospodarkę i pozostałych klientów banków.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników