rozwód a wspólny kredyt hipoteczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód a wspólny kredyt hipoteczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód a wspólny kredyt hipoteczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Małżeństwo z kredytu

  Małżeństwo z kredytu

  Im trudniejsza sytuacja gospodarcza w kraju, tym mocniejsza kondycja polskiej rodziny. Proporcjonalnie do wzrostu zadłużenia spada liczba rozwodów.

  czytaj więcej

 • Małżeństwa w dobie kryzysu się cementują

  Małżeństwa w dobie kryzysu się cementują

  Kłopoty z pracą, dom na kredyt – dziś trudno podjąć decyzję o rozwodzie

  czytaj więcej

 • Rozwód od strony finansów - co zrobić, by nie zostać z niczym

  Rozwód od strony finansów - co zrobić, by nie zostać z niczym

  Badania pokazują, że w czasach kryzysowych Polacy rozwodzą się mniej chętnie. Demografowie i socjologowie jako powód podają mało stabilną sytuację gospodarczą w kraju oraz fakt, że wiele małżeństw wiąże kredyt hipoteczny. Wizja skomplikowanej procedury podziału kredytu, oraz dodatkowych kosztów dostatecznie wzmacnia związek... Jednak co zrobić gdy nie jesteśmy hipokrytami a dalsze życie z dotychczasowym partnerem wydaje się być udręką?

  czytaj więcej

 • Rozdzielenie miłości i kredytu to nie brak zaufania. To oznaka mądrości

  Rozdzielenie miłości i kredytu to nie brak zaufania. To oznaka mądrości

  Coraz więcej młodych małżeństw decyduje się na podpisanie rozdzielności majątkowej jeśli jedno z małżonków zaciąga zobowiązanie kredytowe lub decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kieruje nimi obawa przed wpadnięciem w pułapkę kredytową, która pogrąży całą rodzinę.

  czytaj więcej

 • Małżeństwa nie ma, kredyt hipoteczny zostaje

  Małżeństwa nie ma, kredyt hipoteczny zostaje

  Kiedy Elżbieta wychodziła w 2000 roku za Pawła, swoją licealną miłość, sądziła, że będą żyli razem długo i szczęśliwie. Wkrótce na świecie pojawił się synek, potem urodził się drugi. Młodzi rodzice po sześciu latach wynajmowania mieszkań kupili własne. Na kredyt. Niestety, małżeństwo się rozpadło, długi zostały.

  czytaj więcej

 • Jak podzielić majątek po rozwodzie

  Jak podzielić majątek po rozwodzie

  Po uprawomocnieniu się wyroku każdy z małżonków zachowuje dorobek osobisty. Wspólny mogą podzielić: samodzielnie, przed sądem lub u notariusza.

  czytaj więcej

 • Nie ma ulgi w PIT dla tych, którzy stracili z powodu wzrostu kursu franka

  Nie ma ulgi w PIT dla tych, którzy stracili z powodu wzrostu kursu franka

  Podatnik, który sprzedał mieszkanie przed upływem pięciu lat od jego nabycia, nie może obniżyć dochodu o koszty związane z kredytem hipotecznym, w tym o różnice kursowe. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny, uchylając korzystny dla podatnika wyrok sądu wojewódzkiego.

  czytaj więcej

 • Wszystko o programie Mieszkanie dla Młodych: 10 pytań i odpowiedzi

  Wszystko o programie Mieszkanie dla Młodych: 10 pytań i odpowiedzi

  19 grudnia br. PKO BP, jako pierwszy bank, podpisze z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę o udzielanie kredytów w ramach programu rządowych dopłat do kredytów hipotecznych Mieszkanie dla Młodych. Kolejne instytucje będą do niego sukcesywnie dołączać. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak stwierdzić, że realny wybór ofert klienci będą mieli dopiero pod koniec pierwszego kwartału 2014 r., jednak już dziś wielu z nich chce dowiedzieć się, czym będzie program i jak dokładnie będzie działał.

  czytaj więcej

 • Demokracja i kapitalizm biorą rozwód

  Demokracja i kapitalizm biorą rozwód

  Miesiąc miodowy się skończył i wyszło na jaw, że to małżeństwo z rozsądku nigdy nie miało szans na przetrwanie. Demokracja zrozumiała, że jej partner ma skłonność do przemocy. A kapitalizmowi zaczęła przeszkadzać jej roszczeniowość

  czytaj więcej

 • Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Poradnik krok po kroku

  Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Poradnik krok po kroku

  31 grudnia weszły w życie nowe znacznie łagodniejsze przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Dzięki nim każdy konsument (osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej od co najmniej roku) może starać się o uwolnienie ze spirali długów poprzez ogłoszenie upadłości.

  czytaj więcej

 • Uprawiając ziemię możesz nabyć do niej prawo

  Uprawiając ziemię możesz nabyć do niej prawo

  Rodzice mają niewielką posiadłość, do której przylega łąka – pisze pan Wojciech z Augustowa. – Niestety, nie zdołaliśmy ustalić, kto jest jej właścicielem. Od wielu lat moi rodzice zajmują się tą łąką, dbają o ziemię. Pomyśleliśmy, że może warto byłoby zrobić porządek w dokumentach. Czy jest szansa na przejęcie takiej niczyjej ziemi

  czytaj więcej

 • Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Wspólne życie oznacza często wspólny budżet, wspólne konto i wspólne kredyty. Zaciągając w okresie trwania małżeństwa zobowiązania kredytowe, każdy z małżonków, nawet w przypadku późniejszego zawarcia umowy rozdzielności majątkowej, orzeczenia separacji czy rozwodu, za zobowiązania z tego tytułu odpowiada solidarnie.

  czytaj więcej

 • Wątpliwy regres do byłego małżonka

  Wątpliwy regres do byłego małżonka

  Regres w stosunku do byłego małżonka z tytułu wcześniejszej – nieobowiązkowej – spłaty wspólnego kredytu bankowego nie zawsze będzie skuteczny. W grę wchodzi bowiem zasada, w myśl której działania jednego dłużnika solidarnego nie mogą szkodzić innemu współdłużnikowi – przypomniał Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki [RANKING DGP]

  W zestawieniu 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce nie ma takich, których wizerunku lub nazwiska nie możemy w pełni ujawnić ze względu na toczące się śledztwa. Sporo na liście urzędników lub osób tak czy inaczej związanych z administracją. Jest to jakiś znak czasu: żywioły rynkowe są przez państwo ujarzmiane w większym stopniu, niż byliśmy do tego przyzwyczajeni w wielu ostatnich latach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników