rozwód a długi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód a długi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód a długi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rozwód "bez orzekania o winie". Jakie konsekwencje?

  Rozwód "bez orzekania o winie". Jakie konsekwencje?

  Alicja jest mężatką od 10 lat. Do niedawna wydawało się jej, że tworzy właściwą relację z mężem. 2 lata temu zmieniła pracę. Jako asystentka prezesa często towarzyszy mu w delegacjach, co wywołało wzrost podejrzliwości męża. Każdy późny powrót do domu, czy konieczność pozostawania w pracy „po godzinach” stanowi dla jej męża dowód zdrady.

  czytaj więcej

 • Rozwód nie kończy wspólnoty majątkowej

  Rozwód nie kończy wspólnoty majątkowej

  Przepisy miały pomóc osobom w trudnej sytuacji finansowej. I pomogły. Ale zarazem przez nieuwagę zaszkodzono byłym małżonkom upadających.

  czytaj więcej

 • Jak uregulować sprawy majątkowe w trakcie separacji

  Jak uregulować sprawy majątkowe w trakcie separacji

  Po jej orzeczeniu między małżonkami powstaje rozdzielność majątkowa. Niezależnie od tego mogą oni w dalszym ciągu zajmować to samo mieszkanie, a nawet łożyć na swoje utrzymanie.

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Split payment po polsku

  Jędrzejewska: Split payment po polsku

  Szanowny panie naczelniku urzędu skarbowego, uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na to, abym zgromadzoną na moim rachunku bankowym nadwyżkę podatku należnego VAT nad podatkiem naliczonym mógł wydać na: zakup samochodu osobowego, ugodę z pracownikiem i zakup torebki dla żony. Zaznaczam, że auto będę wykorzystywać w działalności gospodarczej, ugoda załagodzi spór z zatrudnionym, a torebka odwiedzie moją żonę od zamiaru złożenia pozwu o rozwód (taką mam przynajmniej nadzieję, bo torebka będzie identyczna jak ta, którą ma koleżanka żony).

  czytaj więcej

 • Niesłusznie skazany za zabójstwo: Policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści

  Niesłusznie skazany za zabójstwo: Policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści

  Mówi, że policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści. Bo niesłusznie skazano go na 25 lat więzienia za zabójstwo. Za kratami przesiedział trzy. Kolejne cztery czekał na prawomocne uniewinnienie.

  czytaj więcej

 • Sąd ustanowi rozdzielność majątkową, nawet gdy chce tego tylko jeden małżonek

  Sąd ustanowi rozdzielność majątkową, nawet gdy chce tego tylko jeden małżonek

  Gdy mąż z żoną nie mogą porozumieć się co do sposobu prowadzenia wspólnych finansów, pozostają od lat w separacji faktycznej albo jeden trwoni majątek, drugi może bez jego zgody wystąpić do sądu o ustanowienie rozdzielności majątkowej

  czytaj więcej

 • Prowizorka na ratunek USC: Nowelizacja pomoże sparaliżowanym urzędom?

  Prowizorka na ratunek USC: Nowelizacja pomoże sparaliżowanym urzędom?

  Jest szansa na usprawnienie pracy sparaliżowanych od wielu tygodni urzędów stanu cywilnego. Rząd za namową ich kierowników rozpoczął prace nad nowelizacją przepisów.

  czytaj więcej

 • Kobiety chcą pakietu: Szalonego bon vivanta, czułego kochanka i wspaniałego ojca

  Kobiety chcą pakietu: Szalonego bon vivanta, czułego kochanka i wspaniałego ojca

  Wolę burzę w szklance wody niż ciszę na oceanie – mówi Maiwenn, modelka, aktorka i reżyserka, twórczyni melodramatu „Moja miłość”

  czytaj więcej

 • Terapia zamiast wychowania. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce

  Terapia zamiast wychowania. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce

  Marcina bolały głowa i brzuch. Kiedy USG nic nie wykazało, rodzice posłali go do psychologa. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce albo jest objętych opieką różnego rodzaju specjalistów nadzorujących ich rozwój. A im większe miasto, tym ta grupa jest większa. Działa to trochę na zasadzie naczyń połączonych: z jednej strony rodzice, szczególnie ci wielkomiejscy, są coraz bardziej – jak powiedzieliby jedni – świadomi, podczas gdy inni określiliby ich mianem nadwrażliwych.

  czytaj więcej

 • Spóźniony dowód powoduje przegraną. Także skarbówki

  Spóźniony dowód powoduje przegraną. Także skarbówki

  Jednostka administracji państwowej, zwłaszcza skarbowej, powinna wiedzieć o wynikach kontroli innej jednostki z tego samego działu administracji i przedłożyć je już w sądzie I instancji. W przeciwnym razie sąd II instancji może odmówić dopuszczenia tego dowodu i urząd przegra sprawę cywilną.

  czytaj więcej

 • Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Wspólne życie oznacza często wspólny budżet, wspólne konto i wspólne kredyty. Zaciągając w okresie trwania małżeństwa zobowiązania kredytowe, każdy z małżonków, nawet w przypadku późniejszego zawarcia umowy rozdzielności majątkowej, orzeczenia separacji czy rozwodu, za zobowiązania z tego tytułu odpowiada solidarnie.

  czytaj więcej

 • Tata po pięćdziesiątce: Rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku

  Tata po pięćdziesiątce: Rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku

  Kobiety coraz później decydują się na dziecko, wydłuża się życie Polaków. To sprawia, że rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku. W 2014 r. urodziło się 2647 dzieci, których ojcami byli mężczyźni po pięćdziesiątce. To aż o 71 proc. więcej niż przed zaledwie 12 laty. Skąd ta zmiana?

  czytaj więcej

 • Kontakty towarzyskie a rozkład pożycia małżeńskiego

  Kontakty towarzyskie a rozkład pożycia małżeńskiego

  Staramy się o rozwód z powodu rozkładu pożycia małżeńskiego. Mieszkamy osobno, każde z nas znalazło nowych partnerów – opowiada pan Andrzej. – Nie mamy dzieci. Utrzymujemy jednak kontakty. Po pierwsze techniczne – musimy rozdzielić wspólny dorobek. Po drugie przyjacielskie – rozstaliśmy się w zgodzie. Znajomi jednak twierdzą, że fakt, że utrzymujemy stosunki towarzyskie, może być dla sądu przeszkodą w orzeczeniu naszego rozwodu. Czy powinniśmy je zerwać, choćby dla pozoru – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz: Jesteśmy gotowi na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną

  Gronkiewicz-Waltz: Jesteśmy gotowi na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną

  Gronkiewicz-Waltz: Aby powstrzymać „dobrą zmianę” partii Jarosława Kaczyńskiego, należy wziąć pod uwagę przyszłą koalicję z partią Ryszarda Petru.

  czytaj więcej

 • Polska w ruinie: Obrońcy demokracji wchodzą w buty moherów [FELIETON]

  Polska w ruinie: Obrońcy demokracji wchodzą w buty moherów [FELIETON]

  Pamiętacie te zarzuty wobec prawicy prowadzącej wojnę z rządami PO? Że oczernia i kłamie, a jej rozdęta do granic absurdu propaganda kompletnie oderwała się od rzeczywistości? Dziś role się odwróciły. Zwolennicy KOD weszli w buty politycznych przeciwników i stosują te same metody. Zero refleksji, tylko histeria.

  czytaj więcej

 • Wątpliwy regres do byłego małżonka

  Wątpliwy regres do byłego małżonka

  Regres w stosunku do byłego małżonka z tytułu wcześniejszej – nieobowiązkowej – spłaty wspólnego kredytu bankowego nie zawsze będzie skuteczny. W grę wchodzi bowiem zasada, w myśl której działania jednego dłużnika solidarnego nie mogą szkodzić innemu współdłużnikowi – przypomniał Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • 500 złotych na dziecko: Najczęściej zadawane pytania

  500 złotych na dziecko: Najczęściej zadawane pytania

  Wniosek o świadczenie będzie można składać od momentu uruchomienia programu, czyli od kwietnia 2016 r. w gminie, w której mieszkamy. Jeśli wniosek złożymy do końca czerwca 2016 r. – otrzymamy świadczenie z wyrównaniem od kwietnia. Urząd będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę świadczenia

  czytaj więcej

 • Lewestam: Trudny związek polityki i poezji

  Lewestam: Trudny związek polityki i poezji

  Poezja i Polityka: związek trudny. Pogmatwany jak unia Edypa i Jokasty. Burzliwy — niech się schowają Ross i Rachel. Toksyczny jak mariaż Makbetów, niebezpieczny jak flirt z Sinobrodym. A przy tym, jak miłość Parysa do Heleny, zdolny podpalić świat.

  czytaj więcej

 • O zniesieniu separacji rozstrzygnie sąd

  O zniesieniu separacji rozstrzygnie sąd

  Od dwóch lat jesteśmy z mężem w separacji orzeczonej przez sąd. Ostatnio jednak relacje męża ze mną i dziećmi uległy znacznej poprawie, zaczął z nami spędzać niedziele i święta, płaci też znacznie wyższe alimenty od tych, które przyznał sąd. Mówi, że chciałby znów z nami zamieszkać – pisze pani Danuta. – Dzieci też bardzo tego pragną. Zastanawiam się nad zniesieniem separacji. Czy wystarczy podjęcie wspólnego pożycia – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Eurosceptyczni następcy Camerona. Konserwatyści popierają Brexit

  Eurosceptyczni następcy Camerona. Konserwatyści popierają Brexit

  Partia Konserwatywna dała swoim członkom wolną rękę w sprawie unijnego referendum. I już widać, po której stronie będą się angażować – 71 proc. z nich jako przyszłego lidera wskazuje polityków popierających Brexit.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników