rozwód a długi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód a długi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód a długi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Wspólne życie oznacza często wspólny budżet, wspólne konto i wspólne kredyty. Zaciągając w okresie trwania małżeństwa zobowiązania kredytowe, każdy z małżonków, nawet w przypadku późniejszego zawarcia umowy rozdzielności majątkowej, orzeczenia separacji czy rozwodu, za zobowiązania z tego tytułu odpowiada solidarnie.

  czytaj więcej

 • Eurosceptyczni następcy Camerona. Konserwatyści popierają Brexit

  Eurosceptyczni następcy Camerona. Konserwatyści popierają Brexit

  Partia Konserwatywna dała swoim członkom wolną rękę w sprawie unijnego referendum. I już widać, po której stronie będą się angażować – 71 proc. z nich jako przyszłego lidera wskazuje polityków popierających Brexit.

  czytaj więcej

 • Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Szukanie odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć równowagę między niezależnością sędziów a ich rozliczalnością, nie jest końcem demokracji. Łaciński dylemat: kto będzie pilnować samych strażników, jest aktualny w każdej epoce. Polskie sądy wymagają naprawy. Jedni się jej boją, drudzy wyczekują.

  czytaj więcej

 • Nie trzeba rozwodu, aby wyegzekwować świadczenia

  Nie trzeba rozwodu, aby wyegzekwować świadczenia

  Mamy dwójkę dzieci, a mąż kompletnie nie uczestniczy w ich wychowaniu – pisze pani Agata. – Codziennie wychodzi z domu wcześnie rano, a wraca w nocy. Mało tego, zaczął zabierać z domu moje pieniądze i kosztowności, a przecież nie zarabiam dużo. Z tego co wiem, mąż nie ma stałego zatrudnienia, ale podejrzewam, że pracuje na czarno. Rozważam wniesienie pozwu rozwodowego, jednak wciąż łudzę się nadzieją, że uda się uratować nasz związek. Zastanawiam się więc, czy sąd może nakazać małżonkowi, aby wspierał mnie finansowo. Chciałabym uzyskać wyrok, w którym będę miała zapewnione comiesięczne świadczenia – wyznaje czytelniczka

  czytaj więcej

 • Żurek: Czy chodzi o przejęcie Sądu Najwyższego?

  Żurek: Czy chodzi o przejęcie Sądu Najwyższego?

  Wystarczy węgierskim modelem pomanipulować i już połowa Sądu Najwyższego idzie w stan spoczynku. Wtedy, aby obsadzać „swojakami” trzeba mieć uległą, spolegliwą, pełną chętnych do awansu Krajową Radę Sądownictwa. Może właśnie dlatego toczy się dzisiejsza batalia o KRS - pisze sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Polski rynek zareagował na Brexit relatywnie łagodnie

  Morawiecki: Polski rynek zareagował na Brexit relatywnie łagodnie

  Nie jesteśmy jedynym rynkiem, który reaguje na Brexit, zareagowaliśmy relatywnie stabilnie, relatywnie łagodnie - ocenił w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Myślę, że po kilku dniach, po tygodniu będzie spokojniej - dodał.

  czytaj więcej

 • PE naciska na Brytyjczyków, by nie zwlekali z wnioskiem ws. wyjścia z UE

  PE naciska na Brytyjczyków, by nie zwlekali z wnioskiem ws. wyjścia z UE

  Europosłowie zaapelowali we wtorek do Wielkiej Brytanii, by nie zwlekała z notyfikacją, która uruchomi proces wystąpienia z UE. Podczas pełnej emocji debaty w PE szef KE Jean-Claude Juncker zapowiedział, że nie będzie nieformalnych negocjacji z Londynem.

  czytaj więcej

 • Dobra zmiana z perspektywy prowincji. Taka jest polska wieś pod rządami PiS

  Dobra zmiana z perspektywy prowincji. Taka jest polska wieś pod rządami PiS

  Koń jaki jest, każdy widzi. A jaki jest rolnik, sprzedawczyni gminnego sklepu czy mieszkaniec Polski B w pisowskich czasach? Na pewno zagubiony.

  czytaj więcej

 • Polityka mieszkaniowa: Dobre pomysły i pięć zagrożeń

  Polityka mieszkaniowa: Dobre pomysły i pięć zagrożeń

  Nie da się płynąć pod wiatr. Wszyscy, którzy kiedykolwiek postawili stopę na pokładzie żaglówki wiedzą, że aby dopłynąć do wybranego celu trzeba czasem zmienić hals i ustawiać kurs pozornie daleki od pożądanego. Podobnie jest z polityką mieszkaniową, która by mieć realny wpływ na kształt rynku nieruchomości musi być stabilna, długofalowa i uwzględniać preferencje ludności. Przy czym te ostatnie są siłą napędową wszelkich zmian i bez ich uwzględnienia żadne reformy nie są możliwe.

  czytaj więcej

 • Niedziński: Sieroty po Farage’u, czyli kto przejmie brytyjskich eurosceptyków

  Niedziński: Sieroty po Farage’u, czyli kto przejmie brytyjskich eurosceptyków

  Nigel Farage po raz trzeci i – jak zapewnia – po raz ostatni ustąpił z funkcji szefa Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP). – Podczas kampanii mówiłem, że chcę odzyskać z powrotem mój kraj. Dzisiaj mówię, że chcę odzyskać z powrotem swoje życie. Nigdy nie byłem i nigdy nie chciałem być zawodowym politykiem. Nie zmienię zdania jeszcze raz, mogę wam obiecać – oświadczył. I chyba można mu wierzyć, bo w odróżnieniu od dwóch poprzednich razów nie odchodzi jako przegrany, lecz jako zwycięzca. Być może nawet jako największy zwycięzca brexitowego referendum.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski: Wkrótce mogą rozpocząć się rozmowy V4 z Wielką Brytanią

  Waszczykowski: Wkrótce mogą rozpocząć się rozmowy V4 z Wielką Brytanią

  Być może niedługo rozpoczniemy format rozmowy Grupy Wyszehradzkiej z Wielką Brytanią, aby konsultować "w sposób cywilizowany" rozwód i przyszły status Wielkiej Brytanii w UE - powiedział w sobotę po spotkaniu szefów dyplomacji Grupy szef MSZ Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • Zakończył się szczyt NATO w Warszawie. Oto najważniejsze ustalenia

  Zakończył się szczyt NATO w Warszawie. Oto najważniejsze ustalenia

  Rozmieszczenie czterech batalionów sił NATO w Polsce i trzech krajach bałtyckich - to główne ustalenie dwudniowego szczytu NATO w Warszawie. Przewodniczący polskiej delegacji prezydent Andrzej Duda mówił o historycznym znaczeniu obrad.

  czytaj więcej

 • Nowy szef TVP 2: Zasady są jasne. Wygrała ta partia i morda w kubeł [WYWIAD]

  Nowy szef TVP 2: Zasady są jasne. Wygrała ta partia i morda w kubeł [WYWIAD]

  Ja jestem lojalny wobec idei, którą reprezentuje obecna władza. Nie uważam się za człowieka partyjnego, tylko za człowieka idei – mówi w rozmowie z DGP nowy szef TVP 2 Marcin Wolski.

  czytaj więcej

 • Stawki za urzędówki: Wynagrodzenia dla prawników bez zmian

  Stawki za urzędówki: Wynagrodzenia dla prawników bez zmian

  Czy ministerstwo rozważa całkowite zlikwidowanie kosztów pomocy prawnej, przyznawanych adwokatom i radcom prawnym, i tym samym zerwanie z iluzją, iż faktycznie otrzymują oni wynagrodzenie za wykonaną pracę? Takie pytanie znalazło się w interpelacji przesłanej resortowi sprawiedliwości przez posła Tomasza Jaskółę (Kukiz’15).

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Zajedzeni na kredyt

  Zajedzeni na kredyt

  W przedpokoju mieszkania Iwony stoi kilka koszy na śmieci. Najtańszych, plastikowych z Ikei. Były ostatnio po 4 zł od sztuki. Bo kiedy jest bardzo źle, Iwona nawet nie idzie do łazienki.

  czytaj więcej

 • Terlikowski: Żona nie jest własnością męża ani w polskim prawie, ani w polskiej tradycji. Ostateczna decyzja należy do kobiety [WYWIAD]

  Terlikowski: Żona nie jest własnością męża ani w polskim prawie, ani w polskiej tradycji. Ostateczna decyzja należy do kobiety [WYWIAD]

  - Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono, więc nie wiem. Ale wiem, jak powinienem się zachować. Na pewno chciałbym walczyć o obydwoje. I o żonę, i o dziecko. Ale ostateczna decyzja i tak należy do kobiety - mówi Tomasz Terlikowski.

  czytaj więcej

 • Brexit znaczy (twardy) Brexit

  Brexit znaczy (twardy) Brexit

  Rozwody nigdy nie są łatwe. Nawet jeśli obie strony zapewniają, że nie chcą kłótni i sporów, a po rozstaniu zamierzają utrzymywać przyjazne relacje. Gdy przychodzi co do czego, zwykle jest gorąco. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy jedna ze stron chce uzyskać po rozwodzie wszystkie prawa, a druga uczynić cały proces jak najbardziej bolesnym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników