rozwód a długi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód a długi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód a długi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jędrzejewska: Split payment po polsku

  Jędrzejewska: Split payment po polsku

  Szanowny panie naczelniku urzędu skarbowego, uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na to, abym zgromadzoną na moim rachunku bankowym nadwyżkę podatku należnego VAT nad podatkiem naliczonym mógł wydać na: zakup samochodu osobowego, ugodę z pracownikiem i zakup torebki dla żony. Zaznaczam, że auto będę wykorzystywać w działalności gospodarczej, ugoda załagodzi spór z zatrudnionym, a torebka odwiedzie moją żonę od zamiaru złożenia pozwu o rozwód (taką mam przynajmniej nadzieję, bo torebka będzie identyczna jak ta, którą ma koleżanka żony).

  czytaj więcej

 • Niesłusznie skazany za zabójstwo: Policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści

  Niesłusznie skazany za zabójstwo: Policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści

  Mówi, że policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści. Bo niesłusznie skazano go na 25 lat więzienia za zabójstwo. Za kratami przesiedział trzy. Kolejne cztery czekał na prawomocne uniewinnienie.

  czytaj więcej

 • Sąd ustanowi rozdzielność majątkową, nawet gdy chce tego tylko jeden małżonek

  Sąd ustanowi rozdzielność majątkową, nawet gdy chce tego tylko jeden małżonek

  Gdy mąż z żoną nie mogą porozumieć się co do sposobu prowadzenia wspólnych finansów, pozostają od lat w separacji faktycznej albo jeden trwoni majątek, drugi może bez jego zgody wystąpić do sądu o ustanowienie rozdzielności majątkowej

  czytaj więcej

 • Prowizorka na ratunek USC: Nowelizacja pomoże sparaliżowanym urzędom?

  Prowizorka na ratunek USC: Nowelizacja pomoże sparaliżowanym urzędom?

  Jest szansa na usprawnienie pracy sparaliżowanych od wielu tygodni urzędów stanu cywilnego. Rząd za namową ich kierowników rozpoczął prace nad nowelizacją przepisów.

  czytaj więcej

 • Kobiety chcą pakietu: Szalonego bon vivanta, czułego kochanka i wspaniałego ojca

  Kobiety chcą pakietu: Szalonego bon vivanta, czułego kochanka i wspaniałego ojca

  Wolę burzę w szklance wody niż ciszę na oceanie – mówi Maiwenn, modelka, aktorka i reżyserka, twórczyni melodramatu „Moja miłość”

  czytaj więcej

 • Terapia zamiast wychowania. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce

  Terapia zamiast wychowania. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce

  Marcina bolały głowa i brzuch. Kiedy USG nic nie wykazało, rodzice posłali go do psychologa. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce albo jest objętych opieką różnego rodzaju specjalistów nadzorujących ich rozwój. A im większe miasto, tym ta grupa jest większa. Działa to trochę na zasadzie naczyń połączonych: z jednej strony rodzice, szczególnie ci wielkomiejscy, są coraz bardziej – jak powiedzieliby jedni – świadomi, podczas gdy inni określiliby ich mianem nadwrażliwych.

  czytaj więcej

 • Spóźniony dowód powoduje przegraną. Także skarbówki

  Spóźniony dowód powoduje przegraną. Także skarbówki

  Jednostka administracji państwowej, zwłaszcza skarbowej, powinna wiedzieć o wynikach kontroli innej jednostki z tego samego działu administracji i przedłożyć je już w sądzie I instancji. W przeciwnym razie sąd II instancji może odmówić dopuszczenia tego dowodu i urząd przegra sprawę cywilną.

  czytaj więcej

 • Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Wspólne życie oznacza często wspólny budżet, wspólne konto i wspólne kredyty. Zaciągając w okresie trwania małżeństwa zobowiązania kredytowe, każdy z małżonków, nawet w przypadku późniejszego zawarcia umowy rozdzielności majątkowej, orzeczenia separacji czy rozwodu, za zobowiązania z tego tytułu odpowiada solidarnie.

  czytaj więcej

 • Tata po pięćdziesiątce: Rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku

  Tata po pięćdziesiątce: Rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku

  Kobiety coraz później decydują się na dziecko, wydłuża się życie Polaków. To sprawia, że rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku. W 2014 r. urodziło się 2647 dzieci, których ojcami byli mężczyźni po pięćdziesiątce. To aż o 71 proc. więcej niż przed zaledwie 12 laty. Skąd ta zmiana?

  czytaj więcej

 • Kontakty towarzyskie a rozkład pożycia małżeńskiego

  Kontakty towarzyskie a rozkład pożycia małżeńskiego

  Staramy się o rozwód z powodu rozkładu pożycia małżeńskiego. Mieszkamy osobno, każde z nas znalazło nowych partnerów – opowiada pan Andrzej. – Nie mamy dzieci. Utrzymujemy jednak kontakty. Po pierwsze techniczne – musimy rozdzielić wspólny dorobek. Po drugie przyjacielskie – rozstaliśmy się w zgodzie. Znajomi jednak twierdzą, że fakt, że utrzymujemy stosunki towarzyskie, może być dla sądu przeszkodą w orzeczeniu naszego rozwodu. Czy powinniśmy je zerwać, choćby dla pozoru – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz: Jesteśmy gotowi na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną

  Gronkiewicz-Waltz: Jesteśmy gotowi na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną

  Gronkiewicz-Waltz: Aby powstrzymać „dobrą zmianę” partii Jarosława Kaczyńskiego, należy wziąć pod uwagę przyszłą koalicję z partią Ryszarda Petru.

  czytaj więcej

 • Polska w ruinie: Obrońcy demokracji wchodzą w buty moherów [FELIETON]

  Polska w ruinie: Obrońcy demokracji wchodzą w buty moherów [FELIETON]

  Pamiętacie te zarzuty wobec prawicy prowadzącej wojnę z rządami PO? Że oczernia i kłamie, a jej rozdęta do granic absurdu propaganda kompletnie oderwała się od rzeczywistości? Dziś role się odwróciły. Zwolennicy KOD weszli w buty politycznych przeciwników i stosują te same metody. Zero refleksji, tylko histeria.

  czytaj więcej

 • Wątpliwy regres do byłego małżonka

  Wątpliwy regres do byłego małżonka

  Regres w stosunku do byłego małżonka z tytułu wcześniejszej – nieobowiązkowej – spłaty wspólnego kredytu bankowego nie zawsze będzie skuteczny. W grę wchodzi bowiem zasada, w myśl której działania jednego dłużnika solidarnego nie mogą szkodzić innemu współdłużnikowi – przypomniał Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • 500 złotych na dziecko: Najczęściej zadawane pytania

  500 złotych na dziecko: Najczęściej zadawane pytania

  Wniosek o świadczenie będzie można składać od momentu uruchomienia programu, czyli od kwietnia 2016 r. w gminie, w której mieszkamy. Jeśli wniosek złożymy do końca czerwca 2016 r. – otrzymamy świadczenie z wyrównaniem od kwietnia. Urząd będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę świadczenia

  czytaj więcej

 • Lewestam: Trudny związek polityki i poezji

  Lewestam: Trudny związek polityki i poezji

  Poezja i Polityka: związek trudny. Pogmatwany jak unia Edypa i Jokasty. Burzliwy — niech się schowają Ross i Rachel. Toksyczny jak mariaż Makbetów, niebezpieczny jak flirt z Sinobrodym. A przy tym, jak miłość Parysa do Heleny, zdolny podpalić świat.

  czytaj więcej

 • O zniesieniu separacji rozstrzygnie sąd

  O zniesieniu separacji rozstrzygnie sąd

  Od dwóch lat jesteśmy z mężem w separacji orzeczonej przez sąd. Ostatnio jednak relacje męża ze mną i dziećmi uległy znacznej poprawie, zaczął z nami spędzać niedziele i święta, płaci też znacznie wyższe alimenty od tych, które przyznał sąd. Mówi, że chciałby znów z nami zamieszkać – pisze pani Danuta. – Dzieci też bardzo tego pragną. Zastanawiam się nad zniesieniem separacji. Czy wystarczy podjęcie wspólnego pożycia – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Eurosceptyczni następcy Camerona. Konserwatyści popierają Brexit

  Eurosceptyczni następcy Camerona. Konserwatyści popierają Brexit

  Partia Konserwatywna dała swoim członkom wolną rękę w sprawie unijnego referendum. I już widać, po której stronie będą się angażować – 71 proc. z nich jako przyszłego lidera wskazuje polityków popierających Brexit.

  czytaj więcej

 • Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Szukanie odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć równowagę między niezależnością sędziów a ich rozliczalnością, nie jest końcem demokracji. Łaciński dylemat: kto będzie pilnować samych strażników, jest aktualny w każdej epoce. Polskie sądy wymagają naprawy. Jedni się jej boją, drudzy wyczekują.

  czytaj więcej

 • Nie trzeba rozwodu, aby wyegzekwować świadczenia

  Nie trzeba rozwodu, aby wyegzekwować świadczenia

  Mamy dwójkę dzieci, a mąż kompletnie nie uczestniczy w ich wychowaniu – pisze pani Agata. – Codziennie wychodzi z domu wcześnie rano, a wraca w nocy. Mało tego, zaczął zabierać z domu moje pieniądze i kosztowności, a przecież nie zarabiam dużo. Z tego co wiem, mąż nie ma stałego zatrudnienia, ale podejrzewam, że pracuje na czarno. Rozważam wniesienie pozwu rozwodowego, jednak wciąż łudzę się nadzieją, że uda się uratować nasz związek. Zastanawiam się więc, czy sąd może nakazać małżonkowi, aby wspierał mnie finansowo. Chciałabym uzyskać wyrok, w którym będę miała zapewnione comiesięczne świadczenia – wyznaje czytelniczka

  czytaj więcej

 • Żurek: Czy chodzi o przejęcie Sądu Najwyższego?

  Żurek: Czy chodzi o przejęcie Sądu Najwyższego?

  Wystarczy węgierskim modelem pomanipulować i już połowa Sądu Najwyższego idzie w stan spoczynku. Wtedy, aby obsadzać „swojakami” trzeba mieć uległą, spolegliwą, pełną chętnych do awansu Krajową Radę Sądownictwa. Może właśnie dlatego toczy się dzisiejsza batalia o KRS - pisze sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników