rozwód a długi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwód a długi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwód a długi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lewestam: Szariat w Kentucky

  Lewestam: Szariat w Kentucky

  Kim Davis to urzędniczka z USA. Jej historia jest dziś niezwykle ważna – może bowiem pomóc nam zrozumieć głębokie zagrożenie, jakie stanowi szariat dla polskiego państwa prawa.

  czytaj więcej

 • Portret prawnika po przejściach, czyli jak tornado deregulacji zmieniło rynek

  Portret prawnika po przejściach, czyli jak tornado deregulacji zmieniło rynek

  Stary prawnik przypomina starego taksówkarza. Tamten z rozmarzeniem wspomina czasy, kiedy podjeżdżał na postój i mówił ludziom, dokąd jedzie. Ten pamięta, jak to mógł do rachunku doliczać każdą godzinę, kiedy tylko wspomniał w myślach nazwisko klienta. W obu przypadkach to się skończyło.

  czytaj więcej

 • KRD: Mocny wzrost wartości zaległych alimentów

  KRD: Mocny wzrost wartości zaległych alimentów

  Chodzi o nowelę z 20 lutego br., która weszła w życie od 1 lipca. Zgodnie z nowymi przepisami dłużnicy alimentacyjni mają trafiać do wszystkich czterech rejestrów dłużników prowadzonych przez biura informacji gospodarczej (BIG), a nie tylko wybranych przez dany samorząd. Wcześniej wystarczyło, by gmina zgłosiła takiego dłużnika tylko do jednego z działających w kraju rejestrów.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie spadkowym: Spadkobiercy nie będą płacili alimentów byłej żonie

  Zmiany w prawie spadkowym: Spadkobiercy nie będą płacili alimentów byłej żonie

  Mąż wniósł sprawę o rozwód i domaga się, aby sąd nie orzekał o winie małżonków za rozkład pożycia. Pani Halina nie wyraża na to zgody i chce udowodnić winę małżonka. Zamierza też wystąpić o zasądzenie na jej rzecz alimentów. Prawnik poinformował ją, że w razie braku orzeczenia o winie będzie je mogła pobierać tylko przez pięć lat, a jedynie w wyjątkowych sytuacjach sąd przyzna je na dłużej. Czytelniczka obawia się, że po wygaśnięciu obowiązku alimentacyjnego byłego męża lub w razie jego śmierci nie będzie miała środków do życia. Czy jego spadkobiercy będą wówczas zobowiązani do alimentowania byłej żony w ramach uregulowania długów spadkowych

  czytaj więcej

 • Najwyższa władza w państwie: Trybunał Konstytucyjny to polityczny twór

  Najwyższa władza w państwie: Trybunał Konstytucyjny to polityczny twór

  Czas skończyć z hipokryzją i mitem, że Trybunał Konstytucyjny jest apolitycznym bytem składającym się z pozbawionych poglądów osób mających w głowie same paragrafy. To twór jak najbardziej polityczny.

  czytaj więcej

 • Hipoteka na nieruchomości zabezpieczy pieniądze wierzyciela

  Hipoteka na nieruchomości zabezpieczy pieniądze wierzyciela

  Pan Adam chce odzyskać należności od osób, które powinny rozliczyć się z nim z odziedziczonego wspólnie domu, oraz od rozwiedzionej żony z tytułu wspólnego majątku, jakiego dorobili się w czasie trwania małżeństwa. Współspadkobiercy ani była żona nie chcą go spłacić, bo twierdzą, że nie mają pieniędzy. Czytelnik obawia się, że mogą pozbyć się majątku i nie będzie miał jak przeprowadzić egzekucji. – Czy mogę zabezpieczyć swoje pieniądze, ustanawiając hipotekę na ich nieruchomościach – pyta pan Adam

  czytaj więcej

 • Rozwód "bez orzekania o winie". Jakie konsekwencje?

  Rozwód "bez orzekania o winie". Jakie konsekwencje?

  Alicja jest mężatką od 10 lat. Do niedawna wydawało się jej, że tworzy właściwą relację z mężem. 2 lata temu zmieniła pracę. Jako asystentka prezesa często towarzyszy mu w delegacjach, co wywołało wzrost podejrzliwości męża. Każdy późny powrót do domu, czy konieczność pozostawania w pracy „po godzinach” stanowi dla jej męża dowód zdrady.

  czytaj więcej

 • Rozwód nie kończy wspólnoty majątkowej

  Rozwód nie kończy wspólnoty majątkowej

  Przepisy miały pomóc osobom w trudnej sytuacji finansowej. I pomogły. Ale zarazem przez nieuwagę zaszkodzono byłym małżonkom upadających.

  czytaj więcej

 • Jak uregulować sprawy majątkowe w trakcie separacji

  Jak uregulować sprawy majątkowe w trakcie separacji

  Po jej orzeczeniu między małżonkami powstaje rozdzielność majątkowa. Niezależnie od tego mogą oni w dalszym ciągu zajmować to samo mieszkanie, a nawet łożyć na swoje utrzymanie.

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Split payment po polsku

  Jędrzejewska: Split payment po polsku

  Szanowny panie naczelniku urzędu skarbowego, uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na to, abym zgromadzoną na moim rachunku bankowym nadwyżkę podatku należnego VAT nad podatkiem naliczonym mógł wydać na: zakup samochodu osobowego, ugodę z pracownikiem i zakup torebki dla żony. Zaznaczam, że auto będę wykorzystywać w działalności gospodarczej, ugoda załagodzi spór z zatrudnionym, a torebka odwiedzie moją żonę od zamiaru złożenia pozwu o rozwód (taką mam przynajmniej nadzieję, bo torebka będzie identyczna jak ta, którą ma koleżanka żony).

  czytaj więcej

 • Niesłusznie skazany za zabójstwo: Policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści

  Niesłusznie skazany za zabójstwo: Policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści

  Mówi, że policji, prokuraturze i sędziom nie odpuści. Bo niesłusznie skazano go na 25 lat więzienia za zabójstwo. Za kratami przesiedział trzy. Kolejne cztery czekał na prawomocne uniewinnienie.

  czytaj więcej

 • Sąd ustanowi rozdzielność majątkową, nawet gdy chce tego tylko jeden małżonek

  Sąd ustanowi rozdzielność majątkową, nawet gdy chce tego tylko jeden małżonek

  Gdy mąż z żoną nie mogą porozumieć się co do sposobu prowadzenia wspólnych finansów, pozostają od lat w separacji faktycznej albo jeden trwoni majątek, drugi może bez jego zgody wystąpić do sądu o ustanowienie rozdzielności majątkowej

  czytaj więcej

 • Prowizorka na ratunek USC: Nowelizacja pomoże sparaliżowanym urzędom?

  Prowizorka na ratunek USC: Nowelizacja pomoże sparaliżowanym urzędom?

  Jest szansa na usprawnienie pracy sparaliżowanych od wielu tygodni urzędów stanu cywilnego. Rząd za namową ich kierowników rozpoczął prace nad nowelizacją przepisów.

  czytaj więcej

 • Kobiety chcą pakietu: Szalonego bon vivanta, czułego kochanka i wspaniałego ojca

  Kobiety chcą pakietu: Szalonego bon vivanta, czułego kochanka i wspaniałego ojca

  Wolę burzę w szklance wody niż ciszę na oceanie – mówi Maiwenn, modelka, aktorka i reżyserka, twórczyni melodramatu „Moja miłość”

  czytaj więcej

 • Terapia zamiast wychowania. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce

  Terapia zamiast wychowania. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce

  Marcina bolały głowa i brzuch. Kiedy USG nic nie wykazało, rodzice posłali go do psychologa. Coraz więcej dzieci ląduje na kozetce albo jest objętych opieką różnego rodzaju specjalistów nadzorujących ich rozwój. A im większe miasto, tym ta grupa jest większa. Działa to trochę na zasadzie naczyń połączonych: z jednej strony rodzice, szczególnie ci wielkomiejscy, są coraz bardziej – jak powiedzieliby jedni – świadomi, podczas gdy inni określiliby ich mianem nadwrażliwych.

  czytaj więcej

 • Spóźniony dowód powoduje przegraną. Także skarbówki

  Spóźniony dowód powoduje przegraną. Także skarbówki

  Jednostka administracji państwowej, zwłaszcza skarbowej, powinna wiedzieć o wynikach kontroli innej jednostki z tego samego działu administracji i przedłożyć je już w sądzie I instancji. W przeciwnym razie sąd II instancji może odmówić dopuszczenia tego dowodu i urząd przegra sprawę cywilną.

  czytaj więcej

 • Tata po pięćdziesiątce: Rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku

  Tata po pięćdziesiątce: Rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku

  Kobiety coraz później decydują się na dziecko, wydłuża się życie Polaków. To sprawia, że rośnie liczba mężczyzn, którzy stają się ojcami w starszym wieku. W 2014 r. urodziło się 2647 dzieci, których ojcami byli mężczyźni po pięćdziesiątce. To aż o 71 proc. więcej niż przed zaledwie 12 laty. Skąd ta zmiana?

  czytaj więcej

 • Kontakty towarzyskie a rozkład pożycia małżeńskiego

  Kontakty towarzyskie a rozkład pożycia małżeńskiego

  Staramy się o rozwód z powodu rozkładu pożycia małżeńskiego. Mieszkamy osobno, każde z nas znalazło nowych partnerów – opowiada pan Andrzej. – Nie mamy dzieci. Utrzymujemy jednak kontakty. Po pierwsze techniczne – musimy rozdzielić wspólny dorobek. Po drugie przyjacielskie – rozstaliśmy się w zgodzie. Znajomi jednak twierdzą, że fakt, że utrzymujemy stosunki towarzyskie, może być dla sądu przeszkodą w orzeczeniu naszego rozwodu. Czy powinniśmy je zerwać, choćby dla pozoru – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz: Jesteśmy gotowi na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną

  Gronkiewicz-Waltz: Jesteśmy gotowi na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną

  Gronkiewicz-Waltz: Aby powstrzymać „dobrą zmianę” partii Jarosława Kaczyńskiego, należy wziąć pod uwagę przyszłą koalicję z partią Ryszarda Petru.

  czytaj więcej

 • Polska w ruinie: Obrońcy demokracji wchodzą w buty moherów [FELIETON]

  Polska w ruinie: Obrońcy demokracji wchodzą w buty moherów [FELIETON]

  Pamiętacie te zarzuty wobec prawicy prowadzącej wojnę z rządami PO? Że oczernia i kłamie, a jej rozdęta do granic absurdu propaganda kompletnie oderwała się od rzeczywistości? Dziś role się odwróciły. Zwolennicy KOD weszli w buty politycznych przeciwników i stosują te same metody. Zero refleksji, tylko histeria.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne