rozwód

Rozwód – rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków.


 • Wróbel: Przez drzwi do szatni

  Wróbel: Przez drzwi do szatni

  Magdalena Środa pisała przedwczoraj w „Gazecie Wyborczej”, że niestety, powszechne będą w polskich szkołach lekcje religii, które nic na lepsze Polski nie zmienią. Za to mało będzie lekcji etyki – w domyśle, takie lekcje, uczące samodzielnego myślenia i odpowiedzialności za swoje działanie, ONI uważają za szkodliwe i stąd system edukacji traktuje je po macoszemu.

  czytaj więcej

 • Dr Lewandowski o Brexicie: Najgorszy scenariusz to jest rozwód bez ustalenia przyszłych warunków

  Dr Lewandowski o Brexicie: Najgorszy scenariusz to jest rozwód bez ustalenia przyszłych warunków

  Najgorszy scenariusz to jest rozwód bez żadnego dogadania, bez ustalenia przyszłych warunków, bo wtedy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie; to jest z punktu widzenia ekonomicznego i politycznego najgorszy scenariusz, którego najbardziej boi się europejski i brytyjski biznes - powiedział PAP dr Wojciech Lewandowski z Instytutu Europeistyki UW.

  czytaj więcej

 • Kosiniak-Kamysz: Nie mogłem odmówić polityce

  Kosiniak-Kamysz: Nie mogłem odmówić polityce

  - Jak się kończy kadencję, to człowiek chce się poddać weryfikacji wyborczej. I tak w 2015 r. zostałem posłem, a nasz prezes nie wszedł do Sejmu, ktoś musiał go zastąpić - przyznaje Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy w latach 2011–2015, od 2015 r. prezes PSL i poseł, lekarz, samorządowiec

  czytaj więcej

 • Londyn zaoferuje Brukseli finansowy kompromis

  Londyn zaoferuje Brukseli finansowy kompromis

  I Wielka Brytania, i Niemcy zdają sobie sprawę, że na chaotycznym brexicie stracą wszyscy

  czytaj więcej

 • Media o wyborach w Niemczech: Sukces AfD to "protest po niemiecku"

  Media o wyborach w Niemczech: Sukces AfD to "protest po niemiecku"

  Wysokie poparcie dla Alternatywy dla Niemiec (AfD) to wyraz protestu i rozczarowania tradycyjnymi partiami - ocenia wybory w Niemczech "Wall Street Journal". Według "New York Timesa" największym wyzwaniem dla kanclerz Angeli Merkel będzie stworzenie koalicji.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Swoboda usług jednym z wyzwań dla przyszłego budżetu UE

  Morawiecki: Swoboda usług jednym z wyzwań dla przyszłego budżetu UE

  Swoboda usług jest jednym z wyzwań dla przyszłego budżetu UE - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wicepremier bierze udział w konferencji poświęconej przyszłemu budżetowi UE, która odbywa się w Brukseli.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: To nie jest kraj dla lewicy

  Andrysiak: To nie jest kraj dla lewicy

  Czym się różni lewica od prawicy? Podobno tym, że jedni robią coś dla ludzi, drudzy za ludzi. Ale którzy są którzy? W Polsce to bez znaczenia, bo tu nawet wyborcy lewicy są konserwatywni.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kia, czyli nowy Volkswagen

  Bąk: Kia, czyli nowy Volkswagen

   Grzyby. Wszędzie grzyby. Jak otwieram Facebooka i widzę zdjęcia, które wrzucają znajomi, to odnoszę wrażenie, że w ostatnich tygodniach wszyscy porzucili pracę, domy, rodziny – i poszli w las. Duże i małe, proste i pokrzywione, z trawy i spod krzaka, w siatkach, wiaderkach i koszykach. Do zbiorowego szaleństwa dołączyły się media opisujące historie Józiów, Rysiów i Krystyn oraz znalezionych przez nich okazów, które nie mieszczą się w kadrze normalnego aparatu, więc trzeba im robić ujęcia z odległości paru kilometrów. Witajcie w Rzeczypospolitej Polskiej Grzybowej!

  czytaj więcej

 • Independencia. Okno możliwości, które zostanie wykorzystane

  Independencia. Okno możliwości, które zostanie wykorzystane

  Po niepodległościowym głosowaniu w Katalonii spodziewano się, że Barcelona i Madryt zaczną szukać kompromisu. Starcia z policją mogą jednak zahamować ten proces. Hiszpański rząd przegrał to referendum jeszcze zanim zaczęto liczyć głosy. Albo nawet zanim pierwsze z nich wrzucono do urn. Co z tego, że w świetle prawa referendum jest niezgodne z konstytucją, zatem nielegalne, skoro w świat poszły obrazy funkcjonariuszy Guardia Civil rozpędzających pałkami ludzi, którzy chcieli wziąć udział w plebiscycie na temat przyszłości swego kraju, i poturbowanych leżących na chodnikach?

  czytaj więcej

 • Hiszpania i Katalonia zmierzają w nieznane. Czy jest szansa na kompromis?

  Hiszpania i Katalonia zmierzają w nieznane. Czy jest szansa na kompromis?

  Madryt nie pozwoli na secesję, Barcelona nie zaakceptuje status quo. Po referendum możliwości kompromisu radykalnie się zmniejszyły. Po użyciu siły wobec uczestników niedzielnego referendum niepodległościowego w Katalonii napięte już wcześniej relacje między władzami w Madrycie i Barcelonie zeszły do poziomu, z którego raczej nie będzie odwrotu. Co nie znaczy, że droga Katalonii do secesji będzie prosta, a rząd centralny nie spróbuje jej zablokować.

  czytaj więcej

 • Barcelona może wywołać efekt domina

  Barcelona może wywołać efekt domina

  Niepodległość Katalonii stanie się zachętą dla innych regionów kraju. Tendencje odśrodkowe występują w niemal każdym z nich. Ewentualna utrata Katalonii może zapoczątkować niemal całkowitą dekonstrukcję kraju.

  czytaj więcej

 • USA: Sprawca masakry w Las Vegas rozważał ucieczkę

  USA: Sprawca masakry w Las Vegas rozważał ucieczkę

  Stephen Paddock, który w niedzielę zabił w Las Vegas 58 osób, prawdopodobnie planował ucieczkę z hotelu, z którego ostrzelał uczestników festiwalu muzyki country - ujawnił tamtejszy szeryf Joseph Lombardo.

  czytaj więcej

 • Prości ludzie rozstają się ładniej. Ewa Milewska-Celińska: Nie płacą mi za to, żebym przyczyniała się do cierpienia

  Prości ludzie rozstają się ładniej. Ewa Milewska-Celińska: Nie płacą mi za to, żebym przyczyniała się do cierpienia

  Jestem wielką zwolenniczką instytucji adwokata dziecka. Powinien być ktoś, kto spojrzy na wszystkie trudne sprawy z dystansu, zwłaszcza że zmienił się rodzaj spraw dotyczących dzieci - mówi w wywiadzie dla DGP Ewa Milewska-Celińska, adwokat w kancelarii NWS-MCB Prawo Rodzinne Milewska-Celińska, Banasik, Szperl i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie rodzinnym. Członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Rodzinnego.

  czytaj więcej

 • Prawo rozwódki do renty rodzinnej uzależnione od alimentów

  Prawo rozwódki do renty rodzinnej uzależnione od alimentów

  Sporadyczne dostarczanie pieniędzy na rzecz byłego małżonka nie może być uznane za wypełnianie obowiązku alimentacyjnego. A okazjonalna pomoc nie wpływa na przyznanie świadczeń po zmarłym.

  czytaj więcej

 • Brytyjski ambasador: Brexit jak rozwód. Najpierw o przyszłych relacjach, potem o majątku

  Brytyjski ambasador: Brexit jak rozwód. Najpierw o przyszłych relacjach, potem o majątku

  Negocjacje ws. Brexitu wyglądają tak, jakby obie strony dyskutowały o podziale majątku, nie wiedząc jeszcze, która z nich dostanie dzieci - powiedział ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. W jego ocenie dyskusję o pieniądzach powinno poprzedzić ustalenie przyszłych relacji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników