rewaloryzacja emerytur w 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rewaloryzacja emerytur w 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rewaloryzacja emerytur w 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Już od maja do OFE będzie trafiać mniej składek emerytalnych

  Już od maja do OFE będzie trafiać mniej składek emerytalnych

  Od maja do OFE będzie trafiać nie 7,3 proc., ale 2,3 proc. składek emerytalnych. Pozostałe 5 proc. zasili specjalne indywidualne subkonta w ZUS. 1 maja wchodzą w życie przygotowane przez rząd zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych.

  czytaj więcej

 • Bitner: Propozycja PTE była dobra dla emerytów

  Bitner: Propozycja PTE była dobra dla emerytów

  Niekiedy interesy różnych grup społecznych zupełnie nie dają się pogodzić, przez co dużo trudniej jest ująć spór w kategoriach wspólnego dobra. Taka właśnie sytuacja ma miejsce w polskiej debacie emerytalnej. Obecny system daje bowiem uprzywilejowaną pozycję jednym grupom społecznym, obciążając przy tym kosztami inne.

  czytaj więcej

 • Na jakie emerytury mogą liczyć mieszkańcy państw UE

  Na jakie emerytury mogą liczyć mieszkańcy państw UE

  W większości państw europejskich systemy emerytalne są oparte na obowiązkowym ubezpieczeniu - aby otrzymać świadczenie emerytalne trzeba nie tylko osiągnąć odpowiedni wiek (wciąż podwyższany), ale także często przepracować określoną liczbę lat w danym kraju. Pomimo kolejnych zapowiedzi reform tych systemów, nazbyt obciążających dla krajowych budżetów, nadal sumy, jakie dostają emeryci z krajów Europy Zachodniej mogą budzić zazdrość polskich emerytów. Sprawdźcie ile wynosi średnia wysokość emerytur w wybranych państwach UE.

  czytaj więcej

 • Putin wysyła sygnał ostrzegawczy dla oligarchów

  Putin wysyła sygnał ostrzegawczy dla oligarchów

  Spółki Wiktora Wieksielbierga, siódmego najbogatszego człowieka w kraju, znalazły się na celowniku otoczenia Władimira Putina.  „Forbes” szacuje majątek Wiktora Wieksielbierga na 10,5 mld dolarów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników