
Rozłożenie zaległości podatkowej na 11 rat po 300 zł i jedną w
wysokości 18 tys. zł to tylko iluzoryczna pomoc dla
rodziców nieuleczalnie chorego syna, którym zostaje
na utrzymanie kilkaset złotych miesięcznie –
uznał NSA.
czytaj więcej

Niepełnosprawni pracownicy bardzo dobrze odnajdują się w miejscu pracy, są lojalni i obowiązkowi - przekonywał w rozmowie z PAP prezes PFRON Robert Kwiatkowski. "Chciałbym, aby dzięki gwałtownemu wzrostowi zatrudnienia osób niepełnosprawnych, PFRON zbankrutował" - podkreślił.
czytaj więcej

Zamiast orzekania o niepełnosprawności, należałoby orzec o tym, co człowiek jeszcze może robić - uważa prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Jej zdaniem powinien być jeden, zintegrowany system orzeczniczy i jedno orzeczenie.
czytaj więcej

Podatnicy mogą zaoszczędzić uwzględniając w formularzu podatkowym
poniesione w 2016 roku wydatki. Czas na rozliczenie się z fiskusem i
wykorzystanie przysługujących podatnikom ulg mija 2 maja. Co uwzględnić w
formularzu by odprowadzić jak najmniejszy podatek?
czytaj więcej

Rodzina wielodzietna w Polsce może liczyć między innymi na dodatki do zasiłku rodzinnego i świadczenia z programu 500 plus.
czytaj więcej

Instytucje totalne to więzienia, szpitale psychiatryczne, koszary, obozy koncentracyjne. I polskie domy pomocy społecznej. Przejmują kontrolę nad podopiecznymi, a wcale nie gwarantują rzeczywistej pomocy.
czytaj więcej

Oprócz podstawowego świadczenia seniorzy mogą liczyć także na dodatki do emerytur i tzw. wczasy pod gruszą.
czytaj więcej

Firma, która nie spełnia wymogu zatrudniania pracowników z orzeczeniami o niepełnosprawności płaci co miesiąc obowiązkowe wpłaty na rzecz PFRON. Całość takich spraw można zlecić firmie zewnętrznej lub samodzielnie opanować kilka prostych procedur, które pozwolą poradzić sobie z tymi kwestiami na własną rękę.
czytaj więcej

Już pod koniec I kwartału 2018 r. mają być znane nowe zasady orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy. Uproszczą obowiązujący system.
czytaj więcej

84 proc. osób z niepełnosprawnościami przyznaje wprost, że nie poszukują aktywnie pracy - wynika z badania zrealizowanego dla PFRON. Główne bariery przy podjęciu pracy to pułapka rentowa, niska motywacja oraz stan zdrowia.
czytaj więcej

Niepełnosprawny może otrzymać między innymi na zasiłek pielęgnacyjny i rodzinny, oraz rentę socjalną i wypadkową.
czytaj więcej

Pracownik może zagwarantować członkowi rodziny bezpłatne leczenie i dopłatę do wakacji. Po śmierci pracownika krewni mogą starać się o rentę rodzinną.
czytaj więcej

Rząd zastanawia się nad poluzowaniem rygorów względem jawności oświadczeń majątkowych lekarzy pracujących dla ZUS. Zakład popiera ten postulat.
czytaj więcej

Coraz więcej pacjentów z Polski korzysta z usług lekarzy w Czechach. Dotąd najczęściej przyjeżdżali leczyć zaćmę i stawy; teraz z refundowanych przez NFZ zabiegów stomatologicznych u południowego sąsiada zaczęły korzystać także osoby niepełnosprawne, potrzebujące leczenia w narkozie.
czytaj więcej

W ramach preferencji nie można odliczyć suplementów diety, preparatów ziołowych czy pieluchomajtek.
czytaj więcej

Zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy - to główne założenie projektu ustawy, który posłowie Nowoczesnej składają w poniedziałek w Sejmie. Klub zwrócił się również z wnioskiem do marszałka Sejmu o zwołanie posiedzenia Izby.
czytaj więcej

Więcej osób skorzysta z ulgi rehabilitacyjnej. I to już teraz, rozliczając PIT za ubiegły rok.
czytaj więcej

Porozumienie pomiędzy rządem, a przedstawicielami środowisk osób z niepełnosprawnościami jest niewystarczające, a sposób jego zawarcia budzi zaniepokojenie - napisał RPO Adam Bodnar w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego.
czytaj więcej

Posłanki PO i Nowoczesnej skrytykowały w czwartek przeniesienie posiedzenia podkomisji ds. niepełnosprawnych do sali poza głównym gmachem Sejmu. Każdego dnia władza próbuje się pozbyć z Sejmu osoby niepełnosprawne, to skandal i hańba - podkreślały.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników