reklamacja towar niezgodny z umową

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu reklamacja towar niezgodny z umową. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące reklamacja towar niezgodny z umową.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowe terminy przedawnienia w prawie cywilnym. Sprawdź, co się zmieni

  Nowe terminy przedawnienia w prawie cywilnym. Sprawdź, co się zmieni

  Już niedługo czekają nas zmiany w dochodzeniu roszczeń majątkowych. W ostatni piątek została opublikowana w Dzienniku Ustaw ustawa z 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (poz. 1104). Skraca ona terminy przedawnienia i wprowadza zupełnie nowe zasady dochodzenia roszczeń przeciwko konsumentom, tj. w relacjach B2C (business to consumer). Niektóre zmiany są wręcz rewolucyjne. Większość z nich wejdzie w życie po upływie 30 dni od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli już 9 lipca.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 czerwca 2018 roku

  Poradnia podatkowa z 25 czerwca 2018 roku

  Czy spółka może odliczyć VAT z tytułu zakupu mieszkania służbowego dla pracowników. Jak należy dokumentować rozliczenia z tytułu napraw towarów dokonanych przez nabywców w porozumieniu ze sprzedawcami. Czy sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju należy ewidencjonować na kasie rejestrującej. Kiedy można odliczyć VAT z faktury zaliczkowej wystawionej przed jej opłaceniem.

  czytaj więcej

 • Wirtualny biznes ułatwia podbój realnego rynku

  Wirtualny biznes ułatwia podbój realnego rynku

  Sektor e-commerce rośnie rocznie w tempie ok. 20 proc. Jest to też obecnie jedna z najpopularniejszych dróg ekspansji zagranicznej naszych firm. Niektórym wystarcza międzynarodowy sklep internetowy, inne tworzą wielokanałowe sieci sprzedaży

  czytaj więcej

 • Po roku to konsument musi udowodnić, że wada istniała w chwili wydania towaru

  Po roku to konsument musi udowodnić, że wada istniała w chwili wydania towaru

  Jestem właścicielem sklepu z obuwiem. Jedna z kupujących złożyła reklamację po dwóch latach używania butów. Podała w niej, że w obuwiu ujawniła się wada polegająca na pęknięciu siateczki na zgięciu. Zgłoszenie reklamacyjne nie zostało przeze mnie uwzględnione. Kupująca odstąpiła od umowy, składając pozew, i zażądała zwrotu ceny zapłaconej za obuwie. Uważa, że wada istniała w momencie zakupu. Ja jestem zdania, że przyczyną uszkodzenia obuwia było niewłaściwe jego użytkowanie. Która ze stron będzie musiała udowodnić swoje twierdzenie w sądzie?

  czytaj więcej

 • Rothert: Rzecznik konsumenta – bat na banki w sprawie kredytów [WYWIAD]

  Rothert: Rzecznik konsumenta – bat na banki w sprawie kredytów [WYWIAD]

  Na jesieni może zapaść wyrok w sprawie pozwu grupowego złożonego przez ponad 1,2 tys. klientów mBanku. Równolegle rusza kolejna sprawa, w której z bankiem sądzić się będzie kolejnych ponad 1,7 tys. osób. - Na 5 października wyznaczony został termin rozprawy - mówi Małgorzata Rothert, miejska rzecznik konsumentów w Warszawie, zaangażowana w trzy postępowania grupowe przeciwko mBankowi i BZ WBK.

  czytaj więcej

 • Klient jest najważniejszy

  Klient jest najważniejszy

  Rozmowa z Piotrem Skobało, Dyrektorem Pionu Logistyki i Obsługi Klienta Neonet S.A.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie walczyć z zatorami płatniczymi

  Jak skutecznie walczyć z zatorami płatniczymi

  Projekt ustawy o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym przygotowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Z kolei resort finansów zapowiada, że będzie śledzić transakcje i wyszukiwać firmy, które zaległościom dają początek. Co ministerstwo zrobi z informacją o podmiotach, które są ich źródłem? Czy nowe propozycje pomogą? Niekoniecznie. Przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, kto im nie płaci, mają narzędzia do działania, ale i tak boją się upomnieć o pieniądze – wynika z danych BIG InfoMonitor.

  czytaj więcej

 • Sprzedawca detaliczny ma prawo regresu do hurtownika

  Sprzedawca detaliczny ma prawo regresu do hurtownika

  Skorzysta z niego wtedy, gdy rzecz nabyta przez konsumenta okazała się wadliwa, a detalista poniósł z tego powodu koszty. Zasady te wynikają z mocy prawa i nie wymagają uwzględnienia w umowie

  czytaj więcej

 • Mały przedsiębiorca jak konsument? UOKiK mówi „nie”

  Mały przedsiębiorca jak konsument? UOKiK mówi „nie”

  Inicjatywa resortu przedsiębiorczości została zdemolowana przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. A trudno przypuszczać, by ustawa mogła zostać przyjęta bez zgody kluczowego przy jej realizacji organu.

  czytaj więcej

 • 30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  By na początku polskiej transformacji zapewnić rozwój konkurencji, chronić podmioty gospodarcze przed monopolami oraz interesy konsumentów powołano Urząd Antymonopolowy. Do tego w ciągu ostatnich 30 lat powstało szereg przepisów umożliwiających skuteczną reklamację produktów i usług oraz poszerzyło dostęp do dóbr nie tylko o rynki krajowe, ale i zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Należyta staranność w VAT, czyli na co patrzą urzędnicy

  Należyta staranność w VAT, czyli na co patrzą urzędnicy

  W dobie rynku pełnym słupów i rosnącego ryzyka wplątania się w tzw. karuzelę VAT skarbówka kładzie nacisk na bezpieczne zawieranie transakcji. Dochowanie należytej staranności gwarantuje nie tylko święty spokój i pewny zwrot podatku, ale także może pomóc uniknąć konsekwencji w razie wykrycia przez organ skarbowy oszustw naszych partnerów.

  czytaj więcej

 • Nie milkną echa wyroku TSUE w sprawie kart paliwowych

  Nie milkną echa wyroku TSUE w sprawie kart paliwowych

  Orzeczenie unijnego trybunału wywołało skrajne emocje – od przerażenia po próby bagatelizowania jego skutków. Eksperci wskazują, że modele funkcjonowania kart są różne.

  czytaj więcej

 • Odliczanie VAT z kartą DKV potwierdzone

  Odliczanie VAT z kartą DKV potwierdzone

  Klienci kart paliwowych, korzystający ze zwrotu i odliczania podatku VAT przez DKV Euro Service, mogą spać spokojnie. Dotyczy to także użytkowników tradycyjnych kart paliwowych wydawanych przez koncerny paliwowe oraz niezależnych operatorów międzynarodowych. Możliwość odliczenia podatku potwierdzają wyroki NSA i Ministerstwa Finansów.

  czytaj więcej

 • Rozrachunki z kontrahentami. Nowe zasady ujmowania i wyceny

  Rozrachunki z kontrahentami. Nowe zasady ujmowania i wyceny

  Przyjęte przez Komitet Standardów Rachunkowości na posiedzeniu 9 lipca br. stanowisko w sprawie rozrachunków z kontrahentami ma obowiązywać już przy sporządzaniu sprawozdań finansowych za 2019 r. Czekający na publikację w Dzienniku Urzędowym ministra finansów dokument ma pomóc w praktyce służbom księgowym w ujmowaniu, wycenie i prezentacji należności i zobowiązań wynikających z prowadzenia bieżącej operacyjnej działalności jednostki.

  czytaj więcej

 • „Przyjazne prawo” nie dla wszystkich przyjazne. Kto może na tym stracić?

  „Przyjazne prawo” nie dla wszystkich przyjazne. Kto może na tym stracić?

  Ci, którzy kupują towary – zyskają. Ale ci, którzy głównie sprzedają – poniosą straty. Zdaniem Biura Analiz Sejmowych uchwalona już ustawa w nieuprawniony sposób wzmocni pozycję części przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Trzy podpisy prezydenta dla drobnego biznesu

  Trzy podpisy prezydenta dla drobnego biznesu

  Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych, ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych oraz nowelizacja kodeksu spółek handlowych. Wszystkie trzy akty zostały w zeszłym tygodniu podpisane przez prezydenta.

  czytaj więcej

 • Kontrahenta należy starannie weryfikować. Inaczej fiskus odmówi prawa do odliczenia VAT

  Kontrahenta należy starannie weryfikować. Inaczej fiskus odmówi prawa do odliczenia VAT

  Organ skarbowy może firmie, która nie zweryfikowała dostatecznie kontrahenta lub okoliczności transakcji, odmówić prawa do odliczenia VAT. Nie jest łatwo bronić się przed takimi zarzutami.

  czytaj więcej

 • Niektóre zmiany w prawie w 2020 roku [KALENDARIUM]

  Niektóre zmiany w prawie w 2020 roku [KALENDARIUM]

  W 2020 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatników i przedsiębiorców - m.in. część Pakietu Przyjazne Prawo, ustawa przeciwdziałająca zatorom płatniczym, o OZE, Prawo energetyczne, "lex Uber", 17-proc. podatek dochodowy od osób fizycznych, tzw. Mały ZUS plus, Prosta Spółka Akcyjna.

  czytaj więcej

 • Siadlak: Przepisy antykryzysowe dają ogromne pole do nadużyć [WYWIAD]

  Siadlak: Przepisy antykryzysowe dają ogromne pole do nadużyć [WYWIAD]

  Jestem przeciwko kazuistycznemu formułowaniu przepisów, ale te w tarczy antykryzysowej są tak ogólne, że pozostawiają ogromne pole do nadużyć. A przecież można by je zredagować jaśniej - mówi Kinga Dagmara Siadlak, prezes Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników