radca prawny włocławek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radca prawny włocławek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radca prawny włocławek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Alimenty wciąż niepłacone mimo podwójnej egzekucji

  Alimenty wciąż niepłacone mimo podwójnej egzekucji

  Tylko 13,86 proc. kwot wypłaconych w ubiegłym roku z Funduszu Alimentacyjnego (FA) udało się odzyskać od rodziców niepłacących na dzieci. Egzekucja nie jest skuteczniejsza mimo przyjmowania przez rząd kolejnych narzędzi, które ją wspierają. Jednym z takich rozwiązań było wprowadzenie jeszcze jednego organu, który obok komornika sądowego będzie odpowiadał za odzyskiwanie od niesolidnych rodziców pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Gminy nie muszą się śpieszyć z zapewnieniem lokali socjalnych

  Gminy nie muszą się śpieszyć z zapewnieniem lokali socjalnych

  Lokalne zrzeszenia właścicieli nieruchomości, które zarządzają mieniem porzuconym, nie mogą występować o odszkodowania od gmin za niedostarczenie lokali socjalnych dla eksmitowanych lokatorów, gdyż nie mają umocowania od właścicieli nieruchomości – uznał Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Egzamin wstępny na aplikację radcowską 2013 – najważniejsze informacje

  Egzamin wstępny na aplikację radcowską 2013 – najważniejsze informacje

  Na stronie ministerstwa Sprawiedliwości pojawiły się informacje dotyczące tegorocznego egzaminu radcowskiego. Egzamin odbędzie się 28 września o godzinie 11.00, opłata egzaminacyjna będzie zaś droższa, niż w poprzednim roku i wyniesie 800 zł.

  czytaj więcej

 • Aplikacje: znamy terminy egzaminu adwokackiego i radcowskiego

  Aplikacje: znamy terminy egzaminu adwokackiego i radcowskiego

  Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało informacje o terminach i zasadach egzaminu adwokackiego i radcowskiego

  czytaj więcej

 • Prokurator z niepełnosprawnością? Nie, dziękujemy

  Prokurator z niepełnosprawnością? Nie, dziękujemy

  W prokuraturze wciąż brakuje polityki przełamywania barier w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Pomogłyby wytyczne w tym zakresie, ale ich nie ma

  czytaj więcej

 • "Inni", czyli jak stereotypy rodzą bariery

  "Inni", czyli jak stereotypy rodzą bariery

  Czy osoby niewidome bądź poruszające się na wózku inwalidzkim mają w Polsce szansę z powodzeniem wykonywać jeden z zawodów prawniczych? I czy mogą liczyć na pomoc przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości?

  czytaj więcej

 • Tysiąc złotych na dziecko: Brak kryterium dochodowego powoduje problemy. Rodzice masowo zgłaszają się po świadczenie

  Tysiąc złotych na dziecko: Brak kryterium dochodowego powoduje problemy. Rodzice masowo zgłaszają się po świadczenie

  Brak kryterium dochodowego powoduje, że prawie wszystkie osoby ubiegające się o świadczenie rodzicielskie je otrzymują. Duże miasta przyjęły już po kilkaset wniosków.

  czytaj więcej

 • Nowa ustawa dot. elektrowni wiatrowych: Ochroni mieszkańców czy uniemożliwi budowę?

  Nowa ustawa dot. elektrowni wiatrowych: Ochroni mieszkańców czy uniemożliwi budowę?

  Don Kichot by się ucieszył z nowej ustawy z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz.U. poz. 961), wchodzącej w życie 16 lipca br. Jeśli to nie jest całkowite zwycięstwo nad panoszącymi się coraz intensywniej w krajobrazie białymi wirującymi skrzydłami, to olbrzymi sukces na pewno. Z pewnością ustawa sparaliżuje prace nad farmami wiatrowymi, które dopiero miały powstawać.

  czytaj więcej

 • Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Interaktywne terminale i kamery w europejskich miastach mogą stanowić łatwy cel dla hakerów. Wiele urządzeń takich, jak biletomaty, wypożyczalnie rowerów czy systemy monitoringu zawierają luki w zabezpieczeniach, które zagrażają prywatnym danym użytkowników. Złodzieje mogą wykorzystać je do przestępstwa, szpiegowania lub rozprzestrzeniania szkodliwego kodu. Ministerstwo Cyfryzacji jest świadome zagrożeń i przygotowuje regulacje prawne w zakresie projektowania systemów miasta, bo dzisiaj są one szczątkowe. Poza tym zapowiada stworzenie regionalnych klastrów bezpieczeństwa, które mają poprawić zabezpieczenia na poziomie samorządów. Jednak miasta wycieków się nie boją. Polegają na swoich rozwiązaniach i wierzą, że system bez dostępu do internetu to idealny model informatyczny. Nie jest to do końca prawda. Niemal każdy cyfrowy terminal publiczny zawiera przynajmniej jeden słaby punkt w zabezpieczeniach, który pozwala uzyskać dostęp do ukrytych funkcji systemu operacyjnego.

  czytaj więcej

 • Użytkownicy wieczyści też tną drzewa. Gminy mówią: Stop

  Użytkownicy wieczyści też tną drzewa. Gminy mówią: Stop

  W całym kraju trwa w najlepsze wycinka drzew na prywatnych gruntach. Niestety może ona słono kosztować użytkowników wieczystych. Zgodnie bowiem z ustawą o ochronie przyrody prawo do wyrębu bez zgody mają tylko właściciele. Użytkownicy wieczyści i dodatkowo dzierżawcy – nie. Niestety, jedni i drudzy nie zawsze są tego świadomi. Tymczasem samorządy już zapowiadają, że nieznajomość prawa nie uchroni przed karami finansowymi.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników