radca prawny radomsko

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radca prawny radomsko. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radca prawny radomsko.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ministerstwo Finansów za ulgą na spłatę kredytu

  Ministerstwo Finansów za ulgą na spłatę kredytu

  Nie ma PIT od sprzedaży domu, gdy pieniądze z transakcji przeznaczymy na cel mieszkaniowy. Sądy i urzędy skarbowe nie uznają spłaty kredytu zaciągniętego na zbywany dom za taki cel. Innego zdania jest MF: zwolnienie obejmuje też spłatę kredytu zaciągniętego przed sprzedażą.

  czytaj więcej

 • W jakich przypadkach właściciel nieruchomości będzie mógł żądać zmniejszenia hipoteki

  W jakich przypadkach właściciel nieruchomości będzie mógł żądać zmniejszenia hipoteki

  Wchodząca w życie 20 lutego 2011 r. nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece przyznaje właścicielowi nieruchomości prawo do żądania zmniejszenia sumy hipoteki, jeśli zabezpieczenie hipoteczne jest nadmierne.

  czytaj więcej

 • Co zmienia się w ustawie o księgach wieczystych i hipotece w 2011 r.

  Co zmienia się w ustawie o księgach wieczystych i hipotece w 2011 r.

  Jedna hipoteka będzie mogła zabezpieczać kilka wierzytelności – zarówno istniejących, jak i przyszłych, o wysokości ustalonej i nieustalonej. Będzie można nią objąć spłatę kredytów udzielonych również różnym kredytobiorcom. Takie m.in. zmiany wprowadza nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece, która wejdzie w życie 20 lutego 2011 r.

  czytaj więcej

 • Jakie zmiany wprowadza nowela ustawy o księgach wieczystych

  Jakie zmiany wprowadza nowela ustawy o księgach wieczystych

  Wchodząca w życie 20 lutego 2011 r. nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece stanowi temat wielu artykułów i komentarzy. Opisywanie nowości następuje jednak często w sposób, który może wywołać wrażenie, jakoby dopuszczona przez ustawodawcę możliwość stanowiła zasadę. A to z kolei skutkuje błędnym przekonaniem wśród mniej zaangażowanych w temat czytelników, iż nastąpiło całkowite odejście od przepisów, które z powyższą zasadą nie są zgodne.

  czytaj więcej

 • Firma nie sprawdzi, czy pracownik brał narkotyki

  Firma nie sprawdzi, czy pracownik brał narkotyki

  Resort pracy: wobec zatrudnionych podejrzewanych o branie narkotyków nie można stosować przepisów o badaniu trzeźwości.

  czytaj więcej

 • ZUS chce składek od zleceń

  ZUS chce składek od zleceń

  ZUS przestaje przymykać oko na przypadki obchodzenia prawa pracy w ochronie zdrowia. Szpital w Radomsku będzie musiał zapłacić składki ubezpieczeniowe od kontraktów cywilnoprawnych pielęgniarek, które po godzinach pracy dorabiały w nim jako podwykonawcy firmy zewnętrznej. Te obawiają się teraz, że placówka zażąda od nich zwrotu składek w części finansowanej przez pracownika. Stanowisko ZUS to mocne ostrzeżenie dla pracodawców, którzy w ten sposób ograniczają koszty pracy.

  czytaj więcej

 • Trójkąt umów: nie ma podstaw, by podważyć nieżyciowy artykuł

  Trójkąt umów: nie ma podstaw, by podważyć nieżyciowy artykuł

  Przepis nakazujący pracodawcy płacić składki za pracownika, który w ramach zlecenia lub dzieła z osobą trzecią świadczy pracę na jego rzecz (trójkąt umów), stwarza wiele problemów przedsiębiorcom. Niestety, na jego zmianę nie ma szans.

  czytaj więcej

 • Czwarta edycja prestiżowych ,,Diamentów Private Equity” przed nami

  Czwarta edycja prestiżowych ,,Diamentów Private Equity” przed nami

  8 czerwca w Warszawie podczas ,,Private Equity Forum & Awards Gala” przyznane zostaną po raz czwarty ,,Diamenty Private Equity”, którymi uhonorowane zostaną wyróżniające się podmioty w obszarze rynku kapitałowego w Polsce. Organizatorem konkursu jest Executive Club, a jego patronat merytoryczny objęło Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Doświadczenie też jest na sprzedaż

  Zamówienia publiczne: Doświadczenie też jest na sprzedaż

  Pan Paweł prowadzi działalność gospodarczą. – Przedsiębiorstwo stale się rozwija – mówi czytelnik. – Zacząłem nawet startować w publicznych przetargach na drobne zamówienia. Do tej pory składałem dokumenty wspólnie z przyjacielem, który ma bardzo dobre kwalifikacje. Mój wspólnik stwierdził jednak ostatnio, że ma zamiar zakończyć działalność. Byłoby szkoda, gdyby jego doświadczenie tak po prostu się zmarnowało. Czy mogę kupić lub otrzymać w darowiźnie jego referencje – zastanawia się pan Paweł

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników