radca prawny nowy targ

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radca prawny nowy targ. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radca prawny nowy targ.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Michał Romanowski: Praktyk z zacięciem naukowym

  Michał Romanowski: Praktyk z zacięciem naukowym

  Nie boi się wyzwań, ceni zdrowy rozsądek wolny od dogmatyzmu. Profesor Michał Romanowski stanął na czele podkomisji ds. prawa spółek w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego

  czytaj więcej

 • Kary dla pracodawców do poprawki

  Kary dla pracodawców do poprawki

  W ubiegłym roku na żadną firmę nie nałożono maksymalnej grzywny za łamanie prawa pracy. Najwyższa sięgnęła 20 tys. zł. PIP chce zmienić zasady karania.

  czytaj więcej

 • Rynek weryfikuje oczekiwania młodych prawników. Szanse na zatrudnienie będą coraz mniejsze

  Rynek weryfikuje oczekiwania młodych prawników. Szanse na zatrudnienie będą coraz mniejsze

  Młodzi, kształcąc się na kierunkach prawniczych, uważają, że da im to większą szansę na zatrudnienie w przyszłości. Bywa jednak różnie. Do połowy zeszłego roku w Polsce jako bezrobotni zarejestrowało się prawie 200 radców prawnych i adwokatów. I choć duże kancelarie niezmiennie cieszą się zainteresowaniem, tak te o wąskiej specjalizacji mają problem ze znalezieniem kandydatów.

  czytaj więcej

 • Udział w konferencji nie jest zwolniony z PIT

  Udział w konferencji nie jest zwolniony z PIT

  Opłaty za uczestnictwo w targach, wystawach, sympozjach nie są wydatkami związanymi z podróżą służbową – orzekł NSA. Naczelny Sąd Administracyjny wyjaśnił, że czym innym jest podróż (rozumiana jako przemieszczanie się), a czym innym realizacja celu podróży (jakim jest np. udział w konferencji).

  czytaj więcej

 • Economicusy rozdane: Zobacz najlepsze książki ekonomiczne 2016 roku

  Economicusy rozdane: Zobacz najlepsze książki ekonomiczne 2016 roku

  Economicusy rozdane. Podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym wręczyliśmy nagrody dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych 2016 r. Wszystkim nagrodzonym, nominowanym autorom oraz wydawcom gratulujemy. I zaczynamy odliczanie do Economicusa 2017.

  czytaj więcej

 • Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych mieli w tym roku wiele okazji, aby przekonać się, że nowe kierownictwo jest hojne dla lojalnych i bezwzględne dla tych, którym nie ufa. Przypomniały też o swoim istnieniu osłaniające Wytwórnię służby kontrwywiadu. A w tle tego wszystkiego są nowe, zagraniczne kontrakty polskiego producenta, zwłaszcza współpraca z Armenią.

  czytaj więcej

 • Kodeks budowlany po przebudowie

  Kodeks budowlany po przebudowie

  Obszary zorganizowanego inwestowania – to one, według najnowszej wersji aktu, mają ściągnąć biznes do samorządów.

  czytaj więcej

 • Sprawa Wardęgi: Czy przedsiębiorca może ustanowić opłatę za chwilowy wjazd na jego posesję

  Sprawa Wardęgi: Czy przedsiębiorca może ustanowić opłatę za chwilowy wjazd na jego posesję

  Czy przedsiębiorca może zażądać opłaty za nieuprawniony, nawet chwilowy, wjazd na teren jego nieruchomości? Takie pytanie powstaje przy okazji zdarzenia, które miało niedawno miejsce na krakowskim dworcu autobusowym MDA. Znany performer Sylwester Adam Wardęga, nie stosując się do znaku drogowego B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, wjechał na teren dworca, a ochroniarz zażądał od niego opłaty karnej w wysokości 85 zł. Wardęga odmówił, żądając wskazania podstawy prawnej. Wkrótce na miejscu pojawiła się policja, by niepokornego ukarać mandatem. Przy interwencji użyto siły, a sprawa zakończyła się na komisariacie. Wątpliwości pozostały: trzeba płacić za wjazd na prywatny teren czy może roszczenie jest bezpodstawne?

  czytaj więcej

 • Jak przekształcić jednoosobową działalność w spółkę z o.o.

  Jak przekształcić jednoosobową działalność w spółkę z o.o.

  OPIS SYTUACJI: Pan Jan prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży zdrowej żywności. W związku z dynamicznym rozwojem branży spowodowanym rosnącym popytem na produkty ekologiczne, także poza granicami, przedsiębiorstwo stale się rozwija i osiąga coraz większe dochody. Przedsiębiorca od jakiegoś czasu zastanawia się nad zmianą formy prowadzenia działalności. Najbardziej pożądanym przez niego rozwiązaniem jest prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w związku z brakiem odpowiedzialności wspólników za zobowiązania. Uważa też, że jego przedsiębiorstwo będzie lepiej oceniane przez potencjalnych kontrahentów – jako duża i profesjonalna firma. Pan Jan nie ma jednak zaufanej osoby, z którą mógłby zawiązać spółkę, w związku z tym chciałby ją poprowadzić sam. Na początku działalności pan Jan chciałby posiadać pełną kontrolę w spółce i decydować o wszystkich sprawach. Jednak w przyszłości nie wyklucza wstąpienia do niej małżonki, przy czym objęłaby udziały na minimalnym poziomie. Pan Jan będzie w spółce wykonywał czynności, które dotychczas wykonywał w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, tj. składał zamówienia, pozyskiwał nowych klientów, uczestniczył w targach, kontrolował jakość zamówień itp., ale nie będzie już bezpośrednio otrzymywał zysków z prowadzonej działalności. Z uwagi na to pan Jan chciałby z tytułu wykonywanych dla firmy prac otrzymywać wynagrodzenie. Jeżeli spółka będzie się rozwijać w takim tempie jak dotychczas prowadzona działalność, intencją pana Jana jest zatrudnienie w odpowiednim czasie profesjonalnego menedżera, który przejmie zarządzanie firmą oraz będzie pełnił funkcję w zarządzie, przy czym on sam nie chciałby zostać pozbawiony wpływu na podejmowanie najważniejszych decyzji dotyczących działalności. Przed wykonaniem jakichkolwiek kroków i przed podjęciem ostatecznej decyzji co do zmiany formy prowadzenia działalności pan Jan postanowił zwrócić się po profesjonalną poradę do radcy prawnego.

  czytaj więcej

 • Lech Poznań chce być jak FC Barcelona. Dzięki beaconom

  Lech Poznań chce być jak FC Barcelona. Dzięki beaconom

  PROBLEM: Ulubiony klub piłkarski strzela właśnie bramkę drużynie przeciwnej, emocje kibiców sięgają zenitu i... To idealny moment, by zaoferować im zakup koszulki klubowej po promocyjnej cenie. Tak będzie już nie tylko na meczu FC Barcelony, lecz także Lecha Poznań. A to dlatego, że wprowadza on na swoim stadionie technologię beaconów (z ang. sygnał naprowadzający). Klub rozmieścił w różnych punktach obiektu 54 małe nadajniki, które pozwalają się komunikować ze smartfonami kibiców. W momencie wejścia na stadion przesyłają powiadomienia powitalne z informacjami o drużynie, w czasie meczu – komunikat o rabacie na koszulki, w przerwie – zachętę do skorzystania z promocji w lokalu gastronomicznym, a na koniec – prośbę o wystawienie opinii o rozgrywce. Klub liczy na zwiększenie obrotów i zysków. Podobne urządzenia wykorzystują coraz częściej inni przedsiębiorcy. Z najnowszego raportu „Deloitte TMT Predictions 2017” wynika, że obecnie stosuje się beacony w ok. 5 proc. wszystkich budynków na świecie, do 2022 r. ma to być już 25 proc. Niestety dziś przedsiębiorcy zapominają w praktyce o obowiązkach prawnych, m.in. o uzyskiwaniu zgody klientów na przetwarzanie danych osobowych i na wyświetlanie reklam czy o zakazie przesyłania spamu. A od 25 maja 2018 r., kiedy stosowane będą przepisy unijnego rozporządzenia RODO, liczba ograniczeń i obowiązków wzrośnie. Jak zatem poinformować konsumentów o chęci zbierania danych? Jakie informacje można im przesyłać? Co się zmieni w przyszłości? Odpowiadamy na te i inne pytania.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Rząd będzie mocniej wspierał działania przedsiębiorców

  Debata DGP: Rząd będzie mocniej wspierał działania przedsiębiorców

  Współpraca państwa i biznesu w budowie gospodarki opartej na innowacji i know-how odpowiedzią na wyzwania współczesności – to temat debaty, która odbyła się w Dzienniku Gazecie Prawnej.

  czytaj więcej

 • Prawomocny wyrok ws. "reaktywowanej" spółki Giesche już w poniedziałek

  Prawomocny wyrok ws. "reaktywowanej" spółki Giesche już w poniedziałek

  30 października zapadnie prawomocny wyrok w głośnej sprawie próby oszustwa i wyłudzenia 341 mln zł w związku z "reaktywacją" przedwojennej spółki Giesche - ustaliła PAP. W sądzie I instancji pięciu oskarżonych skazano na kary od 5 do 3,5 lat więzienia i wysokie grzywny.

  czytaj więcej

 • Legislacyjna ofensywa I prezes SN. Środowisko sędziowskie nie jest zachwycone

  Legislacyjna ofensywa I prezes SN. Środowisko sędziowskie nie jest zachwycone

  Profesor Małgorzata Gersdorf przedstawiła swój pomysł na zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym. Środowisko sędziowskie nie jest nim zachwycone

  czytaj więcej

 • Barbara Garlacz: Zmiany w zakresie przedawnień wpłyną na roszczenia frankowiczów

  Barbara Garlacz: Zmiany w zakresie przedawnień wpłyną na roszczenia frankowiczów

  W Sejmie rozpoczęły się prace nad nowelizacją kodeksu cywilnego w zakresie nowych terminów przedawnienia. Ustawa – oprócz nowego generalnego 6-letniego terminu przedawnienia się roszczeń – nadaje sądom niebezpieczne uprawnienia do arbitralnego ustalenia czy konsument, w tym frankowicz, może powołać się na zarzut przedawnienia się roszczeń przeciwko przedsiębiorcom, np. przeciwko bankom.

  czytaj więcej

 • SFP nie zarobi już milionów na współpracy z państwem

  SFP nie zarobi już milionów na współpracy z państwem

  Polski Instytut Sztuki Filmowej zmienia zasady współpracy z SFP – nie będzie już całorocznej umowy ramowej. Przez to więcej pieniędzy zostanie w budżecie.

  czytaj więcej

 • Udana fuzja Orlen-Energa będzie oznaczać koniec pewnej epoki

  Udana fuzja Orlen-Energa będzie oznaczać koniec pewnej epoki

  W piątek akcje koncernu paliwowego zaliczyły kilkuprocentowe spadki, a grupy energetycznej – wzrosty. Dla tego pierwszego transakcja oznaczałaby biznesowe ryzyko, ale rynek i tak czekają zmiany.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  - Prawnicy potrafią – jeśli w ich ocenie trzeba lub warto – rozluźnić zawodowy gorset, podjąć największe nawet ryzyko i wykrzesać rewolucyjny zapał. Ci, których ujęliśmy w naszym subiektywnym rankingu, tacy właśnie są: skorzy do działania, nierzadko spektakularnego – w dobrej i złej sprawie - pisze redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej, Krzysztof Jedlak. Cały tekst wprowadzenia do rankingu >>>

  czytaj więcej

 • Koronawirus może, ale nie musi oznaczać aneksowania umów. Co to oznacza dla firm realizujacych zamówienia publiczne?

  Koronawirus może, ale nie musi oznaczać aneksowania umów. Co to oznacza dla firm realizujacych zamówienia publiczne?

  Kolejna wersja projektu specustawy nie poprawia sytuacji firm realizujących zamówienia publiczne – ubolewają eksperci.

  czytaj więcej

 • Nieskuteczne uciszanie pracowników. Prawo pracy nie jest sposobem na blokowanie ważnych informacji w czasie koronawirusa

  Nieskuteczne uciszanie pracowników. Prawo pracy nie jest sposobem na blokowanie ważnych informacji w czasie koronawirusa

  Prawo pracy nie jest sposobem na blokowanie informacji, które są ważne dla dobra wspólnego. Dotyczy to także np. wiedzy o nieprawidłowej ochronie w czasie epidemii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników