radca prawny lubin

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radca prawny lubin. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radca prawny lubin.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gminy nie mają pieniędzy na pomoc dzieciom po godzinie 16

  Gminy nie mają pieniędzy na pomoc dzieciom po godzinie 16

  Po godz. 16 policjant bez pracownika socjalnego interweniuje w sprawie przemocy. Resort pracy: pracownicy socjalni nie muszą dyżurować poza godzinami pracy. Na organizację dyżurów gminy nie otrzymają dodatkowych pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Gminy nie różnicują stawek opłat za żłobki

  Gminy nie różnicują stawek opłat za żłobki

  Gminy podejmują uchwały o opłatach za żłobek, ale część z nich jest uchylana. Wojewodowie: Wysokość opłaty powinna zależeć od długości pobytu w żłobku. Tymczasem zdaniem gmin opłaty mogą być ustalane na innych zasadach niż za przedszkola.

  czytaj więcej

 • Szanse kibiców na odszkodowania za mecze bez publiczności maleją

  Szanse kibiców na odszkodowania za mecze bez publiczności maleją

  Uznanie decyzji o meczu bez publiczności za zgodną z prawem oznacza, że trudno będzie odzyskać pieniądze za bilety.

  czytaj więcej

 • Absurdalne problemy samorządów: Ile prawa, a ile zdrowego rozsądku

  Absurdalne problemy samorządów: Ile prawa, a ile zdrowego rozsądku

  PROBLEM: Jak głośno ma szumieć fontanna, o której godzinie może piać kogut i czy rozwieszania prania na zewnątrz należy zakazać? Także na takie pytania muszą czasem odpowiedzieć lokalne władze. Czy ewentualne kontrowersje wynikają z nadmiaru miejscowych regulacji, czy raczej z niezrozumienia prawa przez mieszkańców i nadużywania go do własnych, partykularnych celów? A może to straż miejska lub policja przesadzają, karząc w zbyt wielu sytuacjach? Gdzie są granice między prawem a absurdem? Eksperci twierdzą, że nie ma żadnego aktu dotyczącego racjonalnego tworzenia prawa. Zatem złotym środkiem może być tylko zdrowy rozsądek. Nie zawsze jednak go starcza, więc śmiesznych sytuacji nie brakuje.

  czytaj więcej

 • Część samorządów potrzebuje więcej czasu na złożenie JPK

  Część samorządów potrzebuje więcej czasu na złożenie JPK

  Do 27 lutego gminy i miasta mają czas na przesłanie ewidencji VAT za styczeń w formie elektronicznej. Część z nich nie zmieści się w tym terminie. Występują więc o jego wydłużenie. Pozwalają na to przepisy ordynacji podatkowej.

  czytaj więcej

 • Głogów w oparach toksycznego arsenu

  Głogów w oparach toksycznego arsenu

  W mieście, gdzie działa należąca do KGHM huta miedzi, zawartość w powietrzu groźnego dla zdrowia pierwiastka nawet dziesięciokrotnie przekraczała normy. Rekordowe stężenia trującego pierwiastka mogą być efektem pracy pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • PiS straci Dolny Śląsk? Koalicja chwieje się w posadach

  PiS straci Dolny Śląsk? Koalicja chwieje się w posadach

  Prezydent Lubina – jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców, koalicjanta partii Jarosława Kaczyńskiego w dolnośląskim sejmiku – złożył doniesienie do prokuratury na wojewodę z PiS. Jego zdaniem działania wojewody stawiają pod znakiem zapytania dalszą współpracę

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników