radca prawny giżycko

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radca prawny giżycko. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radca prawny giżycko.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Samorządy wbrew rodzicom kierują sześciolatki do szkół. Będą kontrole

  Samorządy wbrew rodzicom kierują sześciolatki do szkół. Będą kontrole

  Gminy, które wbrew rodzicom kierują dzieci do zerówek w szkołach, zostaną skontrolowane przez wojewodów i kuratoria.

  czytaj więcej

 • Bezprawne ogrodzenia i brak przejścia nad jeziorem? NIK potwierdza samowolę, a władze bezradne

  Bezprawne ogrodzenia i brak przejścia nad jeziorem? NIK potwierdza samowolę, a władze bezradne

  PRAWO WODNE: Spacer brzegiem jeziora? Zapomnijmy. Półtorametrowa strefa niezagrodzona od brzegu, czyli tzw. prawo przejścia, to na ogół fikcja prawna. Kto ma grunt na brzegu, grodzi go do samej wody, a nawet w głąb akwenu, żeby nikt mu nie naruszał własności. Do zmiany podejścia nie może zmusić opornych ani wójt, ani zarząd gospodarki wodnej, ani nawet policja. Kary są śmieszne, a przypadków naruszeń jest coraz więcej. Sprawie przyjrzała się po raz kolejny Najwyższa Izba Kontroli. Potrzebna jest zmiana przepisów, bo kary są mało dolegliwe, a skuteczna pozostaje w praktyce tylko droga sądowa. To zaś trwa bardzo długo. Choć wynika to wprost z przepisów, spory budzi też samo ustalanie linii brzegowej, a ostatni wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego potwierdza, że w mniej zawiłych sprawach wątpliwości nie ma. Najważniejsza jest krawędź brzegu, potem linia porostu traw i wreszcie stan wody (patrz poniżej). Niewiele wskazuje na to, że coś się zmieni. Wprawdzie obecnie trwają prace nad nowym prawem wodnym (projekt jest na stronach Rządowego Centrum Legislacji), a resort środowiska odpowiada, że analizuje raport, ale zapowiedzi zmiany przepisów w tej kwestii na razie jednak nie ma.

  czytaj więcej

 • Borys Budka: Nie gram dla siebie. Gram dla zespołu [WYWIAD]

  Borys Budka: Nie gram dla siebie. Gram dla zespołu [WYWIAD]

  Zdaję sobie sprawę, że jest presja, żeby zmieniać PO, żeby tylko młodzi, nowi byli twarzami partii. Powtarzam w kółko, że sam PESEL nie wygra - stwierdza w wywiadzie z Magdaleną Rigamonti Borys Budka, poseł, prawnik, ekonomista, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. W rządzie Ewy Kopacz pełnił funkcję ministra sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Strajkujący nauczyciele w maju z mniejszymi wynagrodzeniami?

  Strajkujący nauczyciele w maju z mniejszymi wynagrodzeniami?

  Nauczyciele, którzy uczestniczyli w strajku zorganizowanym przez ZNP i FZZ, otrzymają niższe wynagrodzenie. Pensje pomniejszane są odpowiednio do dni strajku. W wielu miastach prezydenci i burmistrzowie pozostawiają dyrektorom szkół decyzje dotyczące "rekompensat" za strajk.

  czytaj więcej

 • Wodny fiskalizm uderzy najpierw w gminy, potem w ludzi

  Wodny fiskalizm uderzy najpierw w gminy, potem w ludzi

  Nowa metoda naliczania opłat stałych za wodę to cios w budżety przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, który odczują też mieszkańcy. Skończy się na fali podwyżek – ostrzegają samorządy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników