radca prawny cennik usług

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radca prawny cennik usług. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radca prawny cennik usług.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Udawany prawnik z internetu

  Udawany prawnik z internetu

  Portal oferujący pomoc prawną wyłudza od klientów pieniądze za abonament. Oszukane zostały setki osób, lecz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bezradny, gdyż większość z nich prowadzi firmy, a tym UOKiK nie pomaga.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska uderza w prawników

  Poczta Polska uderza w prawników

  Operator łata dziury po przegranym przetargu na dostarczanie przesyłek z sądów i prokuratur. Od 1 marca za duplikat nadania przesyłki poleconej zamiast, jak dotychczas, 3,69 zł każe płacić 20 zł, a więc ponad 5,5 razy więcej.

  czytaj więcej

 • Handel chce decydować o tym, komu powierzy odbiór śmieci

  Handel chce decydować o tym, komu powierzy odbiór śmieci

  Handlowcy opracowali własne propozycje zmian do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1399). Przesłali je do Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz do sejmowej komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, na której swój projekt przedstawili posłowie PO i SLD. Najważniejszy postulat dotyczy dowolności przystąpienia do systemu gminnego odbioru odpadów komunalnych.

  czytaj więcej

 • Za niewykonane świadczenie nie można żądać zapłaty

  Za niewykonane świadczenie nie można żądać zapłaty

  Takie postanowienia w umowach mogą zostać uznane przez UOKiK za klauzule abuzywne. W przypadku przerwy, ograniczenia, zawieszenia lub wyłączenia usługi klient ma prawo do obniżenia rachunku

  czytaj więcej

 • Pośrednicy nieruchomości boją się nowej ustawy konsumenckiej

  Pośrednicy nieruchomości boją się nowej ustawy konsumenckiej

  Pośrednicy chcą mieć umowy jak najprostsze, żeby klienci nie musieli zastanawiać się nad ich postanowieniami. Po wejściu w życie nowej ustawy zostaną one znacznie rozbudowane, a co za tym idzie - prawdopodobnie mniej zrozumiałe dla przeciętnego konsumenta - mówi w wywiadzie dla GazetaPrawna.pl Karolina Kisiel, Członek Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Prawa autorskie bywają nadużywane. Twórcy zawyżają roszczenia?

  Prawa autorskie bywają nadużywane. Twórcy zawyżają roszczenia?

  Sądy powinny badać wysokość roszczeń wysuwanych w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworów. Zdarza się bowiem, że te są mocno zawyżane

  czytaj więcej

 • Cena wycieczki nie może zależeć od narodowości

  Cena wycieczki nie może zależeć od narodowości

  Pani Grażyna pochodzi z Białorusi, jednak od wielu lat mieszka w Polsce. Przyjechała tu na studia i już została. Czuje się Polką, choć formalnie nią nie jest. – Niedawno znalazłam ofertę wyjazdu na wakacje typu last minute. Zarezerwowałam, udało mi się w tym czasie dostać urlop, pojechałam do biura podróży wykupić wyjazd. Tu jednak czekała mnie przykra niespodzianka. Przy wypełnianiu formalności, kiedy okazało się, że nie jestem Polką, usłyszałam, że w takim razie za wyjazd zapłacę więcej. Różnica w cenie była spora, z wycieczki więc zrezygnowałam. W biurze usłyszałam, że takie jest prawo. Nie chciałam się kłócić, sytuacja była dla mnie upokarzająca, ale wciąż się zastanawiam, czy biuro mogło tak postąpić. Wcześniej nie zetknęłam się nigdzie z takim przepisem – pisze czytelniczka

  czytaj więcej

 • Czas na rozwiązanie umowy to nie okres wypowiedzenia

  Czas na rozwiązanie umowy to nie okres wypowiedzenia

  W przypadku istotnej zmiany oferty operatora, konsument ma określony termin na przesłanie skutecznego oświadczenie o odstąpienie kontraktu. Firma nie ma prawa pobierać od klienta opłat abonamentowych po tym fakcie.

  czytaj więcej

 • Producent auta musi podać cenę końcową

  Producent auta musi podać cenę końcową

  Powinna ona uwzględniać także koszty dostawy pojazdu od producenta do sprzedawcy, jeżeli ta opłata obciąża nabywcę. Dotyczy to także kwoty podanej w reklamie, o ile konsument postrzega ją jako ofertę

  czytaj więcej

 • Bobrowicz: Alicja w Krainie Czarów i prawnicy

  Bobrowicz: Alicja w Krainie Czarów i prawnicy

  Czytam raport McKinseya „Cyfrowa Polska”. Wynika z niego, że cyfryzacja może zmniejszyć tzw. lukę produktywności w stosunku do UE o 27–47 proc. Cyfryzacja może spowodować zmiany zarówno na poziomie „odkłamywania popytu” (dla klientów liczą się czas i łatwość uzyskania usługi), jak i zmiany modeli systemów biznesowych (automatyzacja, wirtualizacja usługi). Jak może to wpłynąć na rynek usług prawnych?

  czytaj więcej

 • Operatorzy w końcu oddadzą niewykorzystane środki z prepaid? Próba zmian w usłudze spóźniona

  Operatorzy w końcu oddadzą niewykorzystane środki z prepaid? Próba zmian w usłudze spóźniona

  Szczegółowe zasady dotyczące świadczenia usług przedpłaconych określają regulaminy oraz cenniki operatorów, a nie ustawa Prawo telekomunikacyjne z 2004 roku. Od tej pory pomimo negatywnych ocen ze strony UKE, przepisy się nie zmieniły. To oznacza, że miliony osób mogły tracić od 12 lat pieniądze, których nigdy nie odzyskają.

  czytaj więcej

 • Sprawa Wardęgi: Czy przedsiębiorca może ustanowić opłatę za chwilowy wjazd na jego posesję

  Sprawa Wardęgi: Czy przedsiębiorca może ustanowić opłatę za chwilowy wjazd na jego posesję

  Czy przedsiębiorca może zażądać opłaty za nieuprawniony, nawet chwilowy, wjazd na teren jego nieruchomości? Takie pytanie powstaje przy okazji zdarzenia, które miało niedawno miejsce na krakowskim dworcu autobusowym MDA. Znany performer Sylwester Adam Wardęga, nie stosując się do znaku drogowego B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, wjechał na teren dworca, a ochroniarz zażądał od niego opłaty karnej w wysokości 85 zł. Wardęga odmówił, żądając wskazania podstawy prawnej. Wkrótce na miejscu pojawiła się policja, by niepokornego ukarać mandatem. Przy interwencji użyto siły, a sprawa zakończyła się na komisariacie. Wątpliwości pozostały: trzeba płacić za wjazd na prywatny teren czy może roszczenie jest bezpodstawne?

  czytaj więcej

 • TSUE rozstrzygnie, czy kurier pozwoli przeczytać umowę zawieraną na odległość

  TSUE rozstrzygnie, czy kurier pozwoli przeczytać umowę zawieraną na odległość

  Czy udostępnienie konsumentom zawierającym umowę na odległość pakietu dokumentów, ale uniemożliwienie zapoznania się z nimi w obecności dostawcy, jest agresywną praktyką rynkową? Rozstrzygnie to Trybunał Sprawiedliwości UE.

  czytaj więcej

 • Budżet państwa nie zamierza dopłacać do drogich prawników

  Budżet państwa nie zamierza dopłacać do drogich prawników

   O tym, czy nieściągalna wierzytelność zostanie zaliczona do podatkowych kosztów, nie decyduje cena, której żąda adwokat lub radca prawny, tylko ich urzędowe stawki, ustalone przez ministra sprawiedliwości – przypomniał NSA.

  czytaj więcej

 • Telekomy: Nowe prawo zasypie nas papierami

  Telekomy: Nowe prawo zasypie nas papierami

  Projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, który miał scyfryzować kontakt między operatorami a klientami, wprowadzi jeszcze więcej papierowych dokumentów – uważają przedsiębiorcy z branży.

  czytaj więcej

 • Hasło na witrynie solarium „Nowe lampy!!!” – to reklama

  Hasło na witrynie solarium „Nowe lampy!!!” – to reklama

  Główny inspektor sanitarny ostrzega, że to złamanie przepisów o zakazie promocji tego typu działalności. I grozi za to kara nawet do 50 tys. zł. Tymczasem takie napisy stosuje coraz więcej salonów opalania.

  czytaj więcej

 • Reforma wymiaru sprawiedliwości do poprawki? "To jest też wina sędziów" [WYWIAD]

  Reforma wymiaru sprawiedliwości do poprawki? "To jest też wina sędziów" [WYWIAD]

  - Nikt nie ma całościowej wizji nowego prawa. W dużej mierze to my, ludzie w togach, jesteśmy temu winni - z sędzią Anetą Łazarską rozmawia Piotr Szymaniak.

  czytaj więcej

 • Prawnik niczym Uber. Czy ruszy mobilna aplikacja „Dostęp do adwokata"

  Prawnik niczym Uber. Czy ruszy mobilna aplikacja „Dostęp do adwokata"

  Mobilne aplikacje i infolinie mogłyby ułatwić osobom zatrzymanym kontakt z adwokatem. Prace w różnych miejscach trwają, ale do ich zakończenia droga daleka.

  czytaj więcej

 • Tani prąd? O tym może zdecydować sąd

  Tani prąd? O tym może zdecydować sąd

  Po konsultacjach rozporządzenia do ustawy prądowej energetycy wyliczyli, że na rekompensaty zabraknie ok. 6 mld zł . Planują pozwy wobec Skarbu Państwa – ustalił DGP.

  czytaj więcej

 • Casus Bisnode vs casus ePaństwo: Diabeł tkwi w szczegółach

  Casus Bisnode vs casus ePaństwo: Diabeł tkwi w szczegółach

  Dlaczego jedna firma uniknęła kary za niespełnienie obowiązku informacyjnego, a inna nie? Kiedy można zwolnić się z niego, powołując się na niewspółmiernie duży wysiłek? Oto pytania, które zadają dziś przetwarzający dane z publicznych rejestrów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników