przykładowe pytania na prawo jazdy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przykładowe pytania na prawo jazdy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przykładowe pytania na prawo jazdy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Cieślik: Wątpliwości wobec wątpliwości

  Cieślik: Wątpliwości wobec wątpliwości

  W kampanii wyborczej partie prześcigały się w obietnicach rodzących finansowe skutki dla budżetu. I dość mgliście wskazywały źródła pokrycia wydatków. Ale często podkreślały, że najważniejszym źródłem dodatkowych pieniędzy w państwowej kasie będzie poprawa ściągalności podatków.

  czytaj więcej

 • Obowiązki prywatnego przewoźnika: Dostarcza gminie rozkład, ale go nie rozwiesza

  Obowiązki prywatnego przewoźnika: Dostarcza gminie rozkład, ale go nie rozwiesza

  Prowadzę działalność gospodarczą jako przewoźnik. Korzystam z przystanków komunikacyjnych należących do gminy. Władze tej jednostki nakazały przewoźnikom samodzielne wydrukowanie rozkładów jazdy i umieszczenie ich na własny koszt na tablicach przy przystankach. Ponadto przewoźnicy zostali zobowiązani do pokrywania kosztów utrzymania tablic w należytym stanie technicznym. Właścicielem i zarządcą przystanków jest gmina. Czy takie działanie urzędu gminy jest zgodne z prawem – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Prawo transportowe: Przewoźnicy chcą zmian w ważeniach

  Prawo transportowe: Przewoźnicy chcą zmian w ważeniach

  Ich zdaniem kary za przeciążenia powinny być nakładane za przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu. Nie zaś za zbyt duże naciski na oś.

  czytaj więcej

 • Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Do końca marca rada gminy może wnieść stosowny wniosek do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zmianę lub zniesienie urzędowej nazwy miejscowości. Składa się go na ręce wojewody.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

  Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

   Z tradycyjnych przesyłek nie sposób się wyżywić. Ale jest inne źródło dochodów: budowa usług cyfrowych dla administracji. Tyle że choć poczta ma tu wszelkie atuty, to o swój kawałek tortu nie umie zawalczyć

  czytaj więcej

 • Taksówkarze zatrzymali kierowców Ubera. Teraz mają kłopot

  Taksówkarze zatrzymali kierowców Ubera. Teraz mają kłopot

  Kiedy przedsiębiorca może dokonać ujęcia obywatelskiego? Ma prawo złapać przestępcę na gorącym uczynku, ale musi uważać, bo np. za nieuzasadnione użycie siły grozi sprawa przed sądem.

  czytaj więcej

 • Jakie kary grożą za pływanie po alkoholu?

  Jakie kary grożą za pływanie po alkoholu?

  Wybieram się na Mazury. Zapewne będę miała okazję popływać kajakiem lub przynajmniej rowerem wodnym – pisze pani Michalina. – Czy za wypicie piwa podczas takiej wycieczki grożą kary i czy przy tej okazji powinnam zakładać kapok? Może wystarczy, że mam go ze sobą – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • To koniec legalnych podróbek. Za sprzedaż dokumentów w celach „kolekcjonerskich” będzie więzienie

  To koniec legalnych podróbek. Za sprzedaż dokumentów w celach „kolekcjonerskich” będzie więzienie

  Nadchodzi kres legalnych podróbek.Za sprzedaż takich dokumentów, nawet w celach „kolekcjonerskich”, będzie więzienie.

  czytaj więcej

 • Miażdżący raport NIK: PKP PLK nie poradziły sobie z realizacją projektów i modernizacją linii

  Miażdżący raport NIK: PKP PLK nie poradziły sobie z realizacją projektów i modernizacją linii

  PKP PLK nie zakończyły 73 ze 153 projektów i nie zmodernizowały prawie 500 km linii. Największy kłopot był z dużymi projektami, o wartości powyżej 1 mld zł. Jest ryzyko, że za kilka lat problem się powtórzy.

  czytaj więcej

 • Dożywotnie odbieranie prawa jazdy częściowo odjedzie do lamusa

  Dożywotnie odbieranie prawa jazdy częściowo odjedzie do lamusa

  Brak swobody sądu przy karaniu kierowców recydywistów może być niezgodny z konstytucją. Nie zawsze ostateczne pozbawienie uprawnień automobilisty jest adekwatne do popełnionego czynu.

  czytaj więcej

 • W co gra Urząd Patentowy

  W co gra Urząd Patentowy

   Zadając swoje pytania w artykule „Patentowanie wynalazków wspomaganych komputerowo, czyli w co gra urząd”, DGP, 4.4.2017, szczególnie w trzecim pytaniu „czy Ministerstwo Rozwoju, któremu bezpośrednio podlega UP RP, jest świadome niedostosowania się ekspertów urzędu do obowiązujących przepisów legislacyjnych” dr hab. inż. J. Domżał popełnił przynajmniej trzy niezręczności.

  czytaj więcej

 • Sandberg: Roboty nas nie zastąpią

  Sandberg: Roboty nas nie zastąpią

  Największym przejawem samodzielności robota byłoby dojście do wniosku, że jego egzystencja jest nudna i nie powinna składać się tylko z dostarczania poczty. Tylko po co nam aż tak mądre roboty? - pyta naukowiec.

  czytaj więcej

 • Spór o patentowanie programów komputerowych

  Spór o patentowanie programów komputerowych

  Od listopada 2016 r., na łamach DGP ukazały się trzy artykuły o patentowaniu programów komputerowych oraz tzw. wynalazków wspomaganych komputerowo. Stanowiły polemikę pomiędzy osobami, mającymi doświadczenie w ocenie zgłoszeń wynalazków a kierownikiem zespołu, starającego się o patenty na rozwiązania z zakresu teleinformatyki. Niniejszy tekst jest opinią doktora nauk prawnych, który ani nie udziela patentów, ani się o nie nie stara.

  czytaj więcej

 • Nowelizacja kodeksu karnego: Przepisy postawione na głowie

  Nowelizacja kodeksu karnego: Przepisy postawione na głowie

  Osoba, która złamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, będzie mogła trafić za kratki na 5 lat. Tyle samo grozi za znęcanie się, wykorzystanie seksualne czy czynną napaść na prezydenta.

  czytaj więcej

 • Ziobro znów pyta trybunał o uprawnienia SN

  Ziobro znów pyta trybunał o uprawnienia SN

   Prokurator generalny we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego kwestionuje prawo Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego do wydawania uchwał. Według Zbigniewa Ziobry przepisy, na podstawie których SN i NSA podejmują uchwały wyjaśniające zagadnienia prawne, są niezgodne z art. 8 oraz art. 7 w zw. z art. 2 konstytucji.

  czytaj więcej

 • Waryński może zostać, 22 lipca do zmiany. Jak wykonać obowiązki z ustawy dekomunizacyjnej po jej nowelizacji

  Waryński może zostać, 22 lipca do zmiany. Jak wykonać obowiązki z ustawy dekomunizacyjnej po jej nowelizacji

  Już 21 października 2017 r. zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Rozszerza ona obowiązek dekomunizacji na nazwy jednostek pomocniczych oraz organizacyjnych, np. przedszkola, szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze, szpitale, instytucje kultury. Nie mogą one upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny ani w inny sposób takiego ustroju propagować. Nowe przepisy odnoszą się także do pomników, za które należy uważać również kopce, obeliski, kolumny, rzeźby, posągi, popiersia i kamienie pamiątkowe. Gminy na dokonanie korekt w nazewnictwie będą miały 12 miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów.

  czytaj więcej

 • ZSK dla przedszkolaków

  ZSK dla przedszkolaków

  W niewyjaśnionych okolicznościach trenerowi drużyny piłkarskiej w dniu meczu wygasa licencja trenerska, bez której nie ma wstępu na stadion. By znów ją zdobył, zespół asesorów sprawdza kolejno jego umiejętności trenerskie: dobieranie ustawień zawodników do taktyki drużyny przeciwnej, odpowiadanie na pytania mediów, wygłoszenie mowy motywacyjnej w przerwie meczu. Dla tysięcy przedszkolaków, które oglądają ten odcinek popularnej kreskówki „Supa Strikas – piłkarskie rozgrywki”, to standard potwierdzania kompetencji, który mocno zakorzeni się w ich świadomości.

  czytaj więcej

 • Tańsze auta hybrydowe bez zwolnienia podatkowego

  Tańsze auta hybrydowe bez zwolnienia podatkowego

  Fiskus nie pobierze akcyzy od samochodów elektrycznych i hybryd plug-in. Niektórzy zarzucają, że na zmianach zyskają tylko najbogatsi

  czytaj więcej

 • Służbowe jazdy lokalne. Czyżby na pewno przychód pracownika?

  Służbowe jazdy lokalne. Czyżby na pewno przychód pracownika?

  Niedawne wyroki WSA w Warszawie mogą diametralnie zmienić podejście do kwestii zwrotu kosztów korzystania przez pracownika z samochodu prywatnego dla celów pracodawcy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników