prawo wodne 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo wodne 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo wodne 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Budujemy, produkujemy, kupujemy: Na wysokich obrotach działają wszystkie motory wzrostu gospodarczego

  Budujemy, produkujemy, kupujemy: Na wysokich obrotach działają wszystkie motory wzrostu gospodarczego

  Pierwsze w tym roku twarde dane o aktywności gospodarki pozytywnie zaskoczyły ekonomistów. Chodzi przede wszystkim o produkcję budowlano-montażową. W styczniu była o niemal 35 proc. większa niż rok wcześniej. Z tak szybkim wzrostem mieliśmy ostatnio do czynienia na początku 2007 r. Najnowsze wyniki budownictwa w tyle zostawiają natomiast to, co działo w czasie boomu budowlanego z przełomu lat 2011–2012, gdy oddawano do użytku projekty realizowane z myślą o piłkarskich mistrzostwach Europy (chodzi nie tylko o stadiony, ale przede wszystkim o inwestycje drogowe).

  czytaj więcej

 • Syria. Studium upadku państwa

  Syria. Studium upadku państwa

   Guta to historyczna nazwa oazy, która żywiła mieszkańców Damaszku i okolic. Dzisiaj na terenie enklawy, otoczonej przez wojska rządowe, znajduje się prawie 400 tys. osób. Oddziały podległe Baszarowi al-Asadowi prowadzą tutaj operację przeciw siłom opozycji, które zdołały utrzymać się w tym rejonie przez kilka lat. Jej oficjalny kryptonim to „Stal damasceńska”. Nawet jeśli uda się otworzyć korytarz humanitarny, którym część ludności będzie mogła opuścić strefę walk, to na pewno nie wszyscy z niego skorzystają. W ten sposób przedmieścia syryjskiej stolicy staną się miejscem kolejnego kryzysu humanitarnego, jakich w prawie siedmioletniej historii wojny nie brakowało.

  czytaj więcej

 • W budownictwie szykuje się powtórka z 2012 r.

  W budownictwie szykuje się powtórka z 2012 r.

  To swego rodzaju bańka – uważają niektórzy ekonomiści. Podobnie jak sześć lat temu dotyczy ona głównie budownictwa infrastrukturalnego.

  czytaj więcej

 • Rozporządzenie płacowe do wymiany. Będą nowe stanowiska

  Rozporządzenie płacowe do wymiany. Będą nowe stanowiska

  Tak w skrócie można określić zmiany w rozporządzeniu płacowym pracowników samorządowych. Powinno ono zacząć obowiązywać od 20 maja, bo poprzednie traci moc dzień wcześniej.

  czytaj więcej

 • Kaleta: Władze Warszawy chciały, żeby mieszkańcy Dahlbergha 5 trafili na bruk

  Kaleta: Władze Warszawy chciały, żeby mieszkańcy Dahlbergha 5 trafili na bruk

  Wiceszef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zarzucił stołecznemu ratuszowi brak reakcji na dramatyczną sytuację lokatorów zreprywatyzowanej kamienicy na ul. Dahlbergha 5, którym podnoszono czynsze, grożono eksmisją. Miasto chciało, żeby mieszkańcy tej kamienicy trafili na bruk - dodał.

  czytaj więcej

 • Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla posła PO Stanisława Gawłowskiego

  Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla posła PO Stanisława Gawłowskiego

  Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie sekretarz generalny i poseł PO Stanisław Gawłowski - zdecydował w niedzielę wieczorem szczeciński sąd. Obrońca Gawłowskiego, mec. Roman Giertych ocenił decyzję sądu jako "złą" i zapowiedział złożenie zażalenia.

  czytaj więcej

 • PK: Akt oskarżenia przeciwko Wójtowi Gminy Ostrowice

  PK: Akt oskarżenia przeciwko Wójtowi Gminy Ostrowice

  W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zakończono śledztwo i skierowano akt oskarżenia w sprawie przeciwko Wacławowi Kazimierzowi M. - Wójtowi Gminy Ostrowice zawieszonemu w czynnościach od dnia 26 października 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Rządowy sposób na omijanie obowiązujących przepisów, by zrealizować inwestycje? Specustawy

  Rządowy sposób na omijanie obowiązujących przepisów, by zrealizować inwestycje? Specustawy

  Przy okazji dyskusji nad ustawą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym i o programie „Mosty plus” warto zwrócić uwagę na omijanie przez kolejne ekipy rządzące powszechnie obowiązującego prawa i tworzenie specjalnego, skrojonego z myślą o konkretnych przedsięwzięciach. Zamiast stosować przepisy regulujące proces inwestycji infrastrukturalnych (w szczególności ustawy: o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz o gospodarce nieruchomościami) ustawodawca wybiera drogę na skróty.

  czytaj więcej

 • Kolejny wniosek o uchylenie immunitetu i zgodę na areszt posła Gawłowskiego

  Kolejny wniosek o uchylenie immunitetu i zgodę na areszt posła Gawłowskiego

  Prokurator Generalny wystąpił do marszałka Sejmu z kolejnym wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiego. Mają mu zostać postawione zarzuty popełnienia kolejnych dwóch przestępstw - o charakterze korupcyjnym i prania brudnych pieniędzy - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

  czytaj więcej

 • Miasto musi zabiegać o mieszkańców i inwestorów

  Miasto musi zabiegać o mieszkańców i inwestorów

  Co zrobić, by nasze małe ojczyzny rozkwitały i pięły się w górę w rankingach atrakcyjności, innowacyjności oraz jakości i komfortu życia mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji Inwestycje Level-Up Toruń 2018 r. organizowanej przez DGP

  czytaj więcej

 • Wiceszef komisji regulaminowej chce ujawnienia opinii biegłego nt. zdjęcia zegarka Gawłowskiego

  Wiceszef komisji regulaminowej chce ujawnienia opinii biegłego nt. zdjęcia zegarka Gawłowskiego

  Wiceszef sejmowej komisji regulaminowej Tomasz Głogowski (PO) zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o ujawnienie opinii biegłego o wiarygodności zdjęcia, które było jedną z podstaw wniosku prokuratury o wyrażenie przez Sejm zgody na areszt dla Stanisława Gawłowskiego (PO).

  czytaj więcej

 • Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Ustrzyki Dolne – zimowa stolica Bieszczad i matecznik polskiego punk rocka – nagle zaczęły budzić zainteresowanie lokalnych i ogólnopolskich mediów. Powód? Mająca w nich powstać do końca 2020 roku fabryka węgla drzewnego.

  czytaj więcej

 • Miasto w zgodzie z naturą już było czy dopiero będzie?

  Miasto w zgodzie z naturą już było czy dopiero będzie?

  Nie ma sensu idealizować przeszłości, tak samo jak nie ma do niej powrotu. Ekologiczne podejście nie polega na tym, by było „jak kiedyś”.

  czytaj więcej

 • Wielka Tama, czyli afrykański spór o wodę

  Wielka Tama, czyli afrykański spór o wodę

  W przyszłym roku Etiopia uruchomi instalację, która zmieni układ sił w dolinie Nilu.

  czytaj więcej

 • Publiczny transport zbiorowy: Przewoźnicy i organizatorzy usług muszą przygotować się na zmiany

  Publiczny transport zbiorowy: Przewoźnicy i organizatorzy usług muszą przygotować się na zmiany

  Od 3 grudnia 2019 r. bezpośrednie zawarcie umowy z podmiotem wewnętrznym na postawie rozporządzenia nr 1370/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z 23 października 2007 r. dotyczącego usług publicznych w zakresie kolejowego i drogowego transportu pasażerskiego oraz uchylającego rozporządzenia Rady (EWG) nr 1191/69 i (EWG) nr 1107/70 (Dz.U. UE. z 2007 r. L 315, s. 1 ze zm.) będzie możliwe tylko i wyłącznie wówczas, gdy umowa będzie miała charakter koncesji na usługi z ryzykiem po stronie operatora.

  czytaj więcej

 • Czy sporami o przyłączenie do sieci nie powinny się zająć Wody Polskie?

  Czy sporami o przyłączenie do sieci nie powinny się zająć Wody Polskie?

  Skoro strzegą wysokości stawek wodociągowo-kanalizacyjnych, powinny też wnikliwie analizować sytuacje konfliktowe, jakie mają miejsce przy występowaniu o dostęp do sieci. Co na to regulator? Nie we wszystkich kwestiach mamy prawo rozstrzygać – tłumaczy w stanowisku wysłanym DGP.

  czytaj więcej

 • Pacyfikacja strajku w Kopalni Wujek to największa tragedia stanu wojennego

  Pacyfikacja strajku w Kopalni Wujek to największa tragedia stanu wojennego

  38 lat temu, 16 grudnia 1981 r., w czasie pacyfikacji strajku w Kopalni Węgla Kamiennego Wujek w Katowicach milicja użyła broni palnej; zginęło dziewięciu górników, wielu zostało rannych. Śmierć górników kopalni Wujek była największą tragedią stanu wojennego.

  czytaj więcej

 • Czy podpisanie umowy najmu można uzależnić od spłaty długu poprzedniego lokatora? [PORADNIA SAMORZĄDOWA]

  Czy podpisanie umowy najmu można uzależnić od spłaty długu poprzedniego lokatora? [PORADNIA SAMORZĄDOWA]

  Kiedy działalność skutkuje utratą mandatu? Czy podpisanie umowy najmu można uzależnić od spłaty długu poprzedniego lokatora? Dlaczego uchwała rady dotycząca skargi mieszkańca nie podlega zaskarżeniu do sądu? Czy radni mogą określić w planie miejscowym konkretne parametry scalenia i podziału nieruchomości?

  czytaj więcej

 • Przygotowań do nowego JPK_VAT nie można odkładać

  Przygotowań do nowego JPK_VAT nie można odkładać

  W związku ze zbliżającym się wejściem w życie nowych regulacji o JPK_VAT spółka – tak jak każdy inny czynny podatnik VAT – stanęła przed koniecznością dokonania zmian w systemie finansowo-księgowym. Główna księgowa kilka razy spotkała się z opiekunem firmy ze strony dostawcy systemu, za pomocą którego prowadzone są księgi rachunkowe oraz ewidencje VAT oraz wysyłane były do tej pory deklaracje i informacje JPK_VAT. Niestety współpraca układała się nie do końca tak, jak tego oczekiwała księgowa. Przede wszystkim różne były podejścia do poszczególnych zagadnień, nieraz strony prezentowały też rozbieżne poglądy na temat samych rozwiązań prawnych, jakie już wkrótce będą stosowane. Często uzasadnienie twierdzeń przedstawiciela dostawcy systemu sprowadzało się do stwierdzenia, że „u innych klientów tak robią i nie mają oni zastrzeżeń”. W przypadku części spornych zagadnień udało się porozumieć dzięki temu, że główna księgowa spółki na bieżąco, telefonicznie konsultowała się z doradcą podatkowym, z którym od lat współpracowała. A znał go też i liczył się z jego zdaniem przedstawiciel dostawcy programu, pan Michał.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników