prawo użycia broni

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo użycia broni. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo użycia broni.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lichwy nie da się wytępić cepem

  Lichwy nie da się wytępić cepem

  Praktyki lichwiarskie są naganne, prowadzą do pokrzywdzenia słabszych ekonomicznie, a państwo powinno im przeciwdziałać. Nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości na ukrócenie tego zjawiska przez wprowadzenie do kodeksu karnego nowego typu przestępstwa, zagrożonego karą do pięciu lat pozbawienia wolności, na pierwszy rzut oka wydaje się uzasadniony.

  czytaj więcej

 • Zaremba: Przestajemy być krajem wielokulturowym. Mniejszości lądują na marginesie. To także konsekwencje wojny i pragnienia zemsty [WYWIAD]

  Zaremba: Przestajemy być krajem wielokulturowym. Mniejszości lądują na marginesie. To także konsekwencje wojny i pragnienia zemsty [WYWIAD]

  Wojna zmieniła kanony, które przed jej wybuchem dyktowały zachowania. Oszukiwanie i zabijanie stały się rzeczami zwykłymi. Dodatkowo panowało poczucie tymczasowości. Takie powszechne poczucie, że coś się zaraz wydarzy, a na razie mamy prowizorkę

  czytaj więcej

 • URE puka do przedsiębiorców. Jak się bronić przed nałożeniem kary i jak się odwołać

  URE puka do przedsiębiorców. Jak się bronić przed nałożeniem kary i jak się odwołać

  Wkrótce minie rok od decyzji Rady Ministrów, która wprowadziła – z powodu fali upałów – ograniczenia w poborze energii elektrycznej. Przypomnijmy: była to pierwsza taka decyzja od końca lat 80., a ograniczenia obowiązywały odbiorców, w przypadku których moc umowna przekraczała 300 kW. Wśród firm, które powinny były się zastosować, wbrew pozorom były nie tylko huty, duże zakłady przemysłowe, lecz także wiele przedsiębiorstw branży spożywczej, dystrybutorzy posiadający chłodnie czy też centra logistyczne. Szacuje się, że mogło być to nawet ok. 7 tys. podmiotów. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zapowiedział wówczas, że będzie kontrolował, czy przedsiębiorcy zareagowali na nałożone ograniczenia. I jak się okazuje – słowa dotrzymał. Dziś z wielu firm dociera coraz więcej sygnałów o postępowaniach wszczynanych przez URE. A kary nakładane na przedsiębiorców mogą być naprawdę dotkliwe: nawet 15 proc. przychodu z roku poprzedzającego rok wydania decyzji o nałożeniu kary.

  czytaj więcej

 • Syria: Bitwa o Aleppo to bitwa o wszystko

  Syria: Bitwa o Aleppo to bitwa o wszystko

  Najważniejsza bitwa syryjskiej wojny domowej wchodzi właśnie w decydującą fazę. Jeśli rebeliantom uda się przerwać okrążenie wokół Aleppo, mogą przejąć inicjatywę.

  czytaj więcej

 • Wielki sen Andropowa. Amerykanie zatańczą jak zagra im Kreml?

  Wielki sen Andropowa. Amerykanie zatańczą jak zagra im Kreml?

  Tak zmanipulować Amerykanów, by zaczęli postępować wedle życzenia Kremla – oto największe z niespełnionych marzeń sowieckich służb specjalnych.

  czytaj więcej

 • Francja potrafi być brutalna, ale tego nie pokazuje

  Francja potrafi być brutalna, ale tego nie pokazuje

  Kadry z „marszów jedności” po ataku na redakcję „Charlie Hebdo” okraszone ironicznym komentarzem, przypominanie przezwiska prezydenta Hollande’a – Pan Budyń. Trudno o większe nieporozumienie. Paryż potrafi grać na arenie międzynarodowej nie mniej brutalnie niż Amerykanie i Rosjanie, co najwyżej ma subtelniejszy PR.

  czytaj więcej

 • KRS alarmuje: Funkcjonariusze KAS ze zbyt łatwym dostępem do broni i danych

  KRS alarmuje: Funkcjonariusze KAS ze zbyt łatwym dostępem do broni i danych

  Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej będą mieli zbyt łatwy dostęp do broni i do danych podatników – uważa Krajowa Rada Sądownicza.

  czytaj więcej

 • IRA czy ETA uderzały w konkretne cele. Dla islamistów celem jest wszystko

  IRA czy ETA uderzały w konkretne cele. Dla islamistów celem jest wszystko

  Postanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie w minionych dekadach terroryzm był większym problemem niż obecnie. Po ostatnich zamachach terrorystycznych w Europie – masakrze w Nicei, zabójstwie księdza katolickiego we Francji i kilku atakach w Niemczech – pojawiły się głosy, że powołujący się na islam terroryzm wciąż jest w Europie zjawiskiem stosunkowo rzadkim, szczególnie jeśli się go porówna do aktów terroru, które miały miejsce na naszym kontynencie w latach 70. czy 80. XX w.

  czytaj więcej

 • Trump sugeruje zamach na Hillary Clinton?

  Trump sugeruje zamach na Hillary Clinton?

  Donald Trump sugeruje, że należałoby zastrzelić Hillary Clinton - twierdzą jego krytycy po kolejnej szokującej wypowiedzi kandydata Partii Republikańskiej (GOP) do Białego Domu.

  czytaj więcej

 • Szczecin: Prokurator przesłuchał policjanta, który śmiertelnie postrzelił kierowcę

  Szczecin: Prokurator przesłuchał policjanta, który śmiertelnie postrzelił kierowcę

  Policjant, który podczas interwencji postrzelił śmiertelnie kierowcę został przesłuchany w piątek wieczorem. Dla dobra śledztwa zeznania nie są ujawniane - poinformowała PAP w sobotę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

  czytaj więcej

 • Reduta Dobrego Imienia o karaniu za "polskie obozy": To prawo jest niezbędne

  Reduta Dobrego Imienia o karaniu za "polskie obozy": To prawo jest niezbędne

  Prawo, które wprowadza karę za użycie słów "polskie obozy śmierci" jest niezbędne - ocenił w rozmowie z PAP prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski. Według niego, karą za to przestępstwo powinna być grzywna, a nie więzienie.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Barbarzyńcy u kas

  Lewestam: Barbarzyńcy u kas

  Matka moja osobista poszła do sklepu, a konkretnie do Carrefoura, by kupić Rzeczy Ważne, na przykład masło, mleko, skarpetki z kosza za sześć złotych, mop w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, a także butelkę piwa (no bo co w końcu, kurczę blade). Załadowawszy te dobra do kosza, popchała wyżej wspomniany ku kasom i, jak przystało na obywatelkę, która zna się na społecznych zawiłościach robienia zakupów, grzecznie stanęła w kolejce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników