prawo użycia broni

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo użycia broni. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo użycia broni.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dorn: PiS nie reformuje instytucji, tylko je niszczy [WYWIAD]

  Dorn: PiS nie reformuje instytucji, tylko je niszczy [WYWIAD]

  - Jarosław Kaczyński powiedział te straszne słowa o politykach PO, bo nie mógł ich skierować do Andrzeja Dudy. Gdzie we wtorek doszło do zdrady? Przecież nie na sali sejmowej, tylko w Pałacu Prezydenckim - mówi Ludwik Dorn w rozmowie z Magdaleną Rigamonti

  czytaj więcej

 • Tejchman: Koniec demokracji czy koniec PiS?

  Tejchman: Koniec demokracji czy koniec PiS?

  Wśród ludzi broniących pomysłów Prawa i Sprawiedliwości na reformę wymiaru sprawiedliwości coraz trudniej znaleźć intelektualnych liderów dawnej prawicy.

  czytaj więcej

 • Sędziowie okazali się nieodporni na pokusy

  Sędziowie okazali się nieodporni na pokusy

  W 1979 r. kard. Józef Ratzinger użył ciekawych słów: „Wyznawca chrześcijaństwa jest prostym człowiekiem. Biskupi powinni bronić wiary tych prostych ludzi przed potęgą intelektualistów”. Mimo że odnosiły się one – co oczywiste – do sfery religijnej czy, może nawet bardziej, organizacyjnej Kościoła, są dobrym tłem służącym do opisu tego, co wydarzyło się w Polsce w ostatnich trzech dekadach. Od działań elit odpowiedzialnych za państwo u progu III RP i ich zaniechań, do reformy wymiaru sprawiedliwości zaproponowanej przez obóz Zjednoczonej Prawicy.

  czytaj więcej

 • MON preferuje zakupy robione z wolnej ręki

  MON preferuje zakupy robione z wolnej ręki

  Tylko co dziesiąty złoty na obronność był wydany w 2016 r. w procedurach przetargowych. 12,4 mld zł – ta kwota pojawia się w sprawozdaniu prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z funkcjonowania systemu zamówień publicznych w 2016 r. Chodzi m.in. o zakup uzbrojenia, np. pocisków do samolotów F-16, armatohaubic Krab, samolotów dla VIP-ów i remonty infrastruktury.

  czytaj więcej

 • Rulewski: Wałęsa okrada członków Solidarności. I za nic nie zamierza przepraszać [WYWIAD]

  Rulewski: Wałęsa okrada członków Solidarności. I za nic nie zamierza przepraszać [WYWIAD]

  - Sądzę, że została przez niego przekroczona granica godności, bo sprzedawanie swoich kolegów za pieniądze, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i rodzinie jeszcze da się jakoś wytłumaczyć i rozgrzeszać. Natomiast nie da się rozgrzeszać sprzedawania kolegów po to, by kupować sobie wygodne i dobre życie - mówi w wywiadzie dla DGP o Lechu Wałęsie senator Jan Rulewski.

  czytaj więcej

 • Koniec optymalizacji z udziałem znaków towarowych

  Koniec optymalizacji z udziałem znaków towarowych

  Koniec optymalizacji z ich udziałem. Taki będzie skutek wejścia w życie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych, nad którą pracuje Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Kupujesz papierosy z przemytu? A czy naprawdę wiesz co palisz?

  Kupujesz papierosy z przemytu? A czy naprawdę wiesz co palisz?

  Skład nielegalnych papierosów a także sposób ich transportu mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia palaczy. Pomysłowość a może bardziej bezmyślność przemytników wciąż zadziwia i często przeraża. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykrywają przemycane papierosy m.in. w oponach samochodów, surowym mięsie, butlach gazowych.

  czytaj więcej

 • Kim szachuje Trumpa

  Kim szachuje Trumpa

  Korea Północna to karzeł dyplomatyczny, ale gigant militarny. Pjongjang trzyma pod bronią 1,2 mln żołnierzy. To nie jest Syria, Afganistan czy Irak, tylko realna siła.

  czytaj więcej

 • Partie wodzowskie rządzą Polską od ponad dekady. To może skończyć się katastrofą

  Partie wodzowskie rządzą Polską od ponad dekady. To może skończyć się katastrofą

  Demokracja w III RP działała kulawo od momentu narodzin, lecz do kompletnej degeneracji przywiodły ją partie wodzowskie. Dzieło zniszczenia wspierała powszechna akceptacja faktu, że większość ugrupowań zamieniła się w organizacje rządzące się wedle autorytarnych zasad. Największą zaś zagadką pozostaje fakt, iż do tej pory nikt nie bił na alarm. Choć taka sytuacja musi w końcu doprowadzić do katastrofalnych następstw. Ich przedsmak jest już nieco odczuwalny, lecz może być dużo gorzej.

  czytaj więcej

 • Pluralizm opinii i konkurencja w polskich mediach nie są ani trochę zagrożone [WYWIAD]

  Pluralizm opinii i konkurencja w polskich mediach nie są ani trochę zagrożone [WYWIAD]

  - Władza nie powinna mieć wpływu właścicielskiego na media. 800-milionowy kredyt udzielony TVP przez – de facto – rząd wymaga analizy, kto w efekcie będzie miał wpływ na program tej telewizji - mówi Andrzej Zarębski w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników