prawo pracy w pigułce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo pracy w pigułce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo pracy w pigułce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kibice Kubicy czekają na cud

  Kibice Kubicy czekają na cud

  Marta, Daniela, Przemek i Adam – połączyło ich 60 mkw. flagi. Sektorówka ze zdjęciami fanów Roberta Kubicy to ich wspólne dzieło. Nam opowiadają, na czym polega prawdziwe „kubicowanie”

  czytaj więcej

 • Economicus 2018: Oto najlepsze nominowane poradniki ekonomiczne

  Economicus 2018: Oto najlepsze nominowane poradniki ekonomiczne

  Economicus 2018, ósma edycja konkursu dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na naszym rynku wydawniczym, zmierza w kierunku rozstrzygnięcia. Oto dziesiątka naszym zdaniem najlepszych publikacji nominowanych w kategorii poradnik ekonomiczny napisany przez polskich autorów. Zwycięzcę poznamy podczas Gali Economicus 25 maja.

  czytaj więcej

 • Woś: Co mówią nam hymny

  Woś: Co mówią nam hymny

  Jako dziecko uwielbiałem piłkarskie mistrzostwa świata także z powodu hymnów. Było coś niezwykle poruszającego w tych ładnych (zazwyczaj) melodiach nuconych (czasem wykrzykiwanych) przez piłkarzy i kibiców. Potem dowiedziałem się, że hymny są też rodzajem opowieści o kraju. Jego społeczno-polityczną historią w pigułce. Raz zaskakująco obłą, innym znów razem słodko-gorzką gdzieś głęboko w środku.

  czytaj więcej

 • Małecki: 65 lat więzienia za kradzieże z włamaniem [OPINIA]

  Małecki: 65 lat więzienia za kradzieże z włamaniem [OPINIA]

  W 2014 r. dziennik „The Telegraph” napisał o sposobach wykorzystania w więziennictwie nowoczesnych środków farmakologicznych, wywołujących wrażenie wydłużenia się czasu. Wyroki 500 lat więzienia – niemożliwe do odbycia w całości przez osobniki gatunku ludzkiego – wykonywane byłyby więc w jeden dzień po zażyciu przez skazanego odpowiedniej pigułki (zob. K. Mamak, „Prawo karne przyszłości”, Warszawa 2017, s. 33-34).

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Samorządowcy nie chcą rewolucji

  Zamówienia publiczne: Samorządowcy nie chcą rewolucji

  Procedury mają być prostsze, ale za to może być ich więcej. Wyłonione firmy musiałyby też zatrudniać pracowników na etat. To tylko niektóre pomysły na uzdrowienie zamówień publicznych.

  czytaj więcej

 • Kim jest Polak latynoamerykański?

  Kim jest Polak latynoamerykański?

  Niby wiemy o tym, że Ameryka Łacińska to ważne miejsce w historii polskiej emigracji, ale nasza wiedza sprowadza się przeważnie do paru haseł

  czytaj więcej

 • Rewolucją w edukację. Platformy e-learningowe mogą zagrozić tradycyjnym uniwersytetom

  Rewolucją w edukację. Platformy e-learningowe mogą zagrozić tradycyjnym uniwersytetom

  Na świecie już o tym wiedzą. W 2011 r. branżą szkolnictwa wyższego zatrzęsło. Znaczenie tego wstrząsu, do którego doszło w Kalifornii, w hrabstwie Santa Clara, zrozumieli jednak nieliczni. Dwóch lubianych profesorów Uniwersytetu Stanforda, Peter Norvig i Sebastian Thrun, zorganizowało bezpłatne, internetowe, otwarte dla użytkowników z całego świata seminarium pt. „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji”.

  czytaj więcej

 • Psychotropy na polskie lęki. Coraz więcej osób nie umie żyć bez leków typu xanax

  Psychotropy na polskie lęki. Coraz więcej osób nie umie żyć bez leków typu xanax

  W 2017 r. na benzodiazepiny - magiczne tabletki, które łagodzą stany lękowe, wydaliśmy ponad 265 mln zł. To o 30 mln więcej niż 10 lat temu. Czego się tak boimy?

  czytaj więcej

 • Komisja LIBE przyjęła raport na temat zagrożenia dla praworządności w Polsce

  Komisja LIBE przyjęła raport na temat zagrożenia dla praworządności w Polsce

  Szef komisji wolności obywatelskich Claude Moraes powiedział w poniedziałek w PE, że raport jej delegacji, która we wrześniu była w Warszawie, dowodzi, iż w Polsce istnieje ryzyko zagrożenia praworządności. Raport został przyjęty na posiedzeniu komisji.

  czytaj więcej

 • Wygrali głosujący na "nie". Na jakich zasadach odbędzie się brexit?

  Wygrali głosujący na "nie". Na jakich zasadach odbędzie się brexit?

  Dziś Izba Gmin ma zdecydować, czy Zjednoczone Królestwo zdecyduje się na twardy rozwód bez porozumienia z Unią Europejską, a jeśli tak, to kiedy do niego dojdzie. Alternatywą jest wydłużenie okresu przejściowego. 

  czytaj więcej

 • Fikcyjne partnerstwo i rozczarowanie w kontaktach z Ukrainą

  Fikcyjne partnerstwo i rozczarowanie w kontaktach z Ukrainą

  Bilans rządów Petro Poroszenki w stosunku do Polski to wielkie oczekiwania i jeszcze większe rozczarowanie.

  czytaj więcej

 • Biedroń wezwał Kaczyńskiego i Schetynę do debaty o polskich wartościach

  Biedroń wezwał Kaczyńskiego i Schetynę do debaty o polskich wartościach

  "Piątkę" zmian dla odbudowy wspólnoty i zaufania do państwa przedstawił Robert Biedroń lider partii Wiosna. Zapowiedział, że będzie za Trybunałem Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego, za to co robi z Polską. Wezwał liderów PiS i PO do debaty o polskich wartościach.

  czytaj więcej

 • Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Codziennie przychodzi do mnie około dziesięciu osób, które chcą kupić tę różową pigułkę. To w większości mężczyźni, bo kobiety są jednak zbyt nieśmiałe, by o nią pytać – mówi Murad Sadiq, aptekarz z północnych przedmieść Kairu. Ta „różowa pigułka” to flibanserin, który został okrzyknięty nad Nilem „viagrą dla kobiet”. – Zawsze im wyjaśniam, że po zażyciu leku mogą u ich partnerek wystąpić efekty uboczne, ale to ich nie zniechęca – dorzuca.

  czytaj więcej

 • [KONKURS] Wygraj książkę na weekend

  [KONKURS] Wygraj książkę na weekend

  Sześć znakomitych historii napisanych przez sześciu świetnych autorów. W najnowszym cyklu konkursowym przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na weekendowy wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu.

  czytaj więcej

 • [KONKURS] Do wygrania znakomite książki

  [KONKURS] Do wygrania znakomite książki

  Sześć znakomitych historii napisanych przez sześciu świetnych autorów. W najnowszym cyklu konkursowym przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na weekendowy wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu. Przeczytajcie uważnie! 

  czytaj więcej

 • Świętowanie równoległe, czyli nowa polska świecka tradycja

  Świętowanie równoległe, czyli nowa polska świecka tradycja

  Zapewne niektórzy pamiętają, że latem ubiegłego roku nagle wypłynęła sprawa obchodów 550 lat polskiego parlamentaryzmu. Wielu ze zdumieniem odkrywało, że jest to pretekst do świętowania. Edukacja szkolna raczej ugruntowuje w nas świadomość wielokrotnego upadku państwowości. A tu taka niespodzianka. Okazja do upamiętnienia rocznicy polskiego parlamentaryzmu, być może potrzebna, została w trymiga przykryta przez bieżące spory. Wybuchły dyskusje o tym, kto będzie uczestniczyć w ceremoniach, a kto nie. Dzięki temu zupełnie martwe święto zostało ożywione, przynajmniej na potrzeby dwudziestoczterogodzinnych kanałów informacyjnych.

  czytaj więcej

 • Polska jako jedna strefa inwestycyjna nie tak piękna, jak ją malowano

  Polska jako jedna strefa inwestycyjna nie tak piękna, jak ją malowano

  Bilans PSI po roku od jej wprowadzenia jest niejednoznaczny. Największym plusem jest możliwość inwestycji na terenie całego kraju. Próg wejścia, czyli poziom zainwestowanego kapitału, w wielu miejscach jest jednak wyższy niż w starych strefach. Co gorsza, lista wątpliwości związanych z nowymi regulacjami wydaje się nie mieć końca.

  czytaj więcej

 • [KONKURS] Wygraj książkę na weekend

  [KONKURS] Wygraj książkę na weekend

  W kolejnej odsłonie naszego cyklu konkursowego przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na weekendowy wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu.

  czytaj więcej

 • Krakowski: Śmierć, podobnie jak seks, jest bardzo dobra do promocji [WYWIAD RIGAMONTI]

  Krakowski: Śmierć, podobnie jak seks, jest bardzo dobra do promocji [WYWIAD RIGAMONTI]

  W Hollywood seks był zawsze. Był i jest. Ten proceder, ten zwyczaj wykorzystywania seksualnego, istniał od początku amerykańskiego przemysłu filmowego – mówi reżyser Andrzej Krakowski.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników