prawo pocztowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo pocztowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo pocztowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Poradnia podatkowa: Podatek od czynności cywilnoprawnych

  Poradnia podatkowa: Podatek od czynności cywilnoprawnych

  Na jakich zasadach przysługuje zwrot pobranego podatku; Kiedy spółka zapłaci PCC przy pożyczce odnawialnej; Jaka forma transakcji nie powoduje opodatkowania; Jakie grunty uprawniają do skorzystania ze zwolnienia; Jak rozliczyć zamianę rzeczy ruchomej; Czy zakup w postępowaniu upadłościowym skutkuje zapłatą podatku; Jak uniknąć zapłaty PCC przy pożyczce od rodziny; W którym urzędzie złożyć rozliczenie zakupu mieszkania i garażu;  Czy przy częściowym zniesieniu współwłasności konieczny jest PCC - na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na najnowszej poradni podatkowej DGP.

  czytaj więcej

 • Skarbówkę czeka rewolucja: Administracja podatkowa, celna i skarbowa zostaną scentralizowane

  Skarbówkę czeka rewolucja: Administracja podatkowa, celna i skarbowa zostaną scentralizowane

  Administracje: podatkowa, celna i skarbowa, zostaną scentralizowane. Powstanie jedna Krajowa Administracja Skarbowa. Ministerstwo Finansów wraca do pomysłu z 2006 r.

  czytaj więcej

 • Ustawa o inwigilacji przyjęta. Paralizu służb nie będzie

  Ustawa o inwigilacji przyjęta. Paralizu służb nie będzie

  Sejm przyjął ustawę, która na nowo reguluje zasady inwigilacji obywateli przez służby: sięgania przez nie po dane telekomunikacyjne oraz internetowe. Odsuwa się więc widmo paraliżu służb, do jakiego mogło dojść 6 lutego 2016 r. W tym dniu wejdzie w życie wyrok TK kwestionujący obecne przepisy regulujące te kwestie (sygn. akt K 23/11).

  czytaj więcej

 • Ustawa o inwigilacji: Przedsiębiorcy poniosą koszty udostępniania danych

  Ustawa o inwigilacji: Przedsiębiorcy poniosą koszty udostępniania danych

  Do tej pory służby korzystające z danych telekomunikacyjnych musiały płacić za dostęp do nich. Takie rozwiązanie było korzystne dla przedsiębiorców, którzy z mocy prawa zostali zaangażowani w działania służb.

  czytaj więcej

 • Błąd prawnika nie zawsze przesądza o rozstrzygnięciu sprawy

  Błąd prawnika nie zawsze przesądza o rozstrzygnięciu sprawy

  Klient domagający się od adwokata czy radcy prawnego odszkodowania za przegranie procesu powinien wykazać, że mógł wygrać przy dochowaniu przez pełnomocnika należytej staranności

  czytaj więcej

 • Z alkoholu sprzedanego w 2015 r. trzeba się rozliczyć z urzędem gminy

  Z alkoholu sprzedanego w 2015 r. trzeba się rozliczyć z urzędem gminy

  Pan Andrzej prowadzi mały sklep spożywczy. – W ubiegłym roku złożyłem oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu, w którym zaniżyłem nieznacznie ilość sprzedanego piwa. Dopatrzyli się tego urzędnicy i zabrali mi zezwolenie na handel alkoholem. Pół roku później złożyłem wniosek o nowe zezwolenie. Dostałem decyzję odmowną. Czy już mogę się starać o nową koncesję – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Skarbówka zostanie odchudzona nawet o 15 proc. pracowników

  Skarbówka zostanie odchudzona nawet o 15 proc. pracowników

  Trzy dni dostali dyrektorzy izb skarbowych, urzędów kontroli skarbowej i izb celnych na wniesienie uwag do projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Jak ograniczyć skutki awarii systemów IT

  Jak ograniczyć skutki awarii systemów IT

  W wyniku wstrzymania pracy systemów IT przeciętna firma na świecie traci od 1,4 do 2,3 mln dol. rocznie. Takich sytuacji wyeliminować się nie da, ale można je ograniczyć.

  czytaj więcej

 • Senackie komisje za nowelizacją zasad inwigilacji

  Senackie komisje za nowelizacją zasad inwigilacji

  We wtorek nad nowelizacją kilkunastu ustaw regulujących działania służb specjalnych obradowały komisje: ustawodawcza, obrony narodowej oraz praw człowieka, praworządności i petycji.

  czytaj więcej

 • Ziobro tworzy rejestr pedofilów. Będzie można sprawdzić, gdzie mieszkają skazani

  Ziobro tworzy rejestr pedofilów. Będzie można sprawdzić, gdzie mieszkają skazani

  Mamy wiedzieć o tym, czy przy naszej ulicy mieszka pedofil, sprawca gwałtu czy też osoba skazana za zoofilię lub kazirodztwo. Tego przynajmniej chce rząd.

  czytaj więcej

 • Przepisy nowe, ale inwigilacja po staremu

  Przepisy nowe, ale inwigilacja po staremu

  Służby nadal nie będą musiały niszczyć np. zapisów rozmów adwokatów z klientami. Wystarczy, że kontrola operacyjna zostanie zarządzona przed wejściem w życie nowych regulacji, które mają rzekomo ukrócić samowolkę służb w zakresie naruszania prywatności.

  czytaj więcej

 • Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Na zastosowanie uproszczenia ustawodawca nie zezwolił organizacjom pożytku publicznego prowadzącym działania finansowane ze środków pochodzących z 1 proc.

  czytaj więcej

 • Senat zakończył debatę nad nowelizacją ws. inwigilacji. Są poprawki

  Senat zakończył debatę nad nowelizacją ws. inwigilacji. Są poprawki

  W piątek po godz. 11.00 Senat zakończył debatę, która zajęła także całe czwartkowe posiedzenie Izby. Ogłoszono przerwę w obradach do godz. 13.10. PO złożyła poprawki m.in. eliminujące z noweli zapisy dotyczące pobierania danych internetowych przez służby drogą on line. Według Bogdana Klicha (PO) swobodne pobieranie tych danych jest "gigantycznym zagrożeniem dla swobód obywatelskich". "Internet powinien pozostać przestrzenią wolności" - dodał.

  czytaj więcej

 • Senat przyjął nowelę do ustawy o policji bez poprawek

  Senat przyjął nowelę do ustawy o policji bez poprawek

  Za przyjęciem noweli bez poprawek głosowało 56 senatorów, 28 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Stosunkiem głosów 27 za, przy 60 przeciw przepadł wniosek mniejszości PO, by odrzucić całą nowelę.

  czytaj więcej

 • Mieszkaniec bloku też może być prosumentem

  Mieszkaniec bloku też może być prosumentem

  Teoretycznie możliwa jest sytuacja, w której lokator zamieszkujący w budynku wielorodzinnym będzie miał prawo zainwestować w indywidualną instalację OZE. Musi jednak uzyskać stosowne pozwolenie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty.

  czytaj więcej

 • Za niewpuszczenie psa przewodnika do restauracji grozi kara

  Za niewpuszczenie psa przewodnika do restauracji grozi kara

  Pani Anna wybrała się wraz z koleżanką do restauracji. – Koleżanka jest niedowidząca, korzysta z pomocy psa przewodnika. Kelner nalegał, żeby zostawiła go przed wejściem. Tłumaczył, że w lokalu to ja mogę służyć wsparciem koleżance, a zwierzak nie może tam przebywać ze względów sanitarnych. Wydawało mi się, że osoby niewidome mogą wchodzić z psem przewodnikiem wszędzie, ale może się mylę – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • "Ustawa ws. zasad inwigilacji narusza prawa człowieka". RPO zaskarży nowelę do TK

  "Ustawa ws. zasad inwigilacji narusza prawa człowieka". RPO zaskarży nowelę do TK

  Nowelizacja kilkunastu ustaw regulujących działania służb specjalnych i policji, została przyjęta przez Sejm 15 stycznia, a w ubiegłym tygodniu przez Senat. Dotyczy ona głównie zasad pobierania przez służby danych telekomunikacyjnych, internetowych i pocztowych oraz prowadzenia kontroli operacyjnej. Ma być wykonaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. o częściowej niekonstytucyjności zasad inwigilacji; ma wejść w życie 7 lutego (6 lutego wchodzi w życie wyrok TK).

  czytaj więcej

 • Łatwiejszy handel usługami dzięki umowie TiSA

  Łatwiejszy handel usługami dzięki umowie TiSA

  Negocjacje dotyczące TiSA (Trade in Services Agreement) toczą się od 2013 roku. Obok UE, traktowanej jako całość i reprezentowanej przez Komisję Europejską, biorą w nich udział 23 państwa należące do Światowej Organizacji Handlu (WTO), w tym Australia, Kanada, Kolumbia, Izrael, Stany Zjednoczone i Turcja. Kraje te posiadają w sumie 70 proc. udziału w światowym rynku usług. Chęć uczestnictwa w negocjacjach wyraziły też wstępnie Chiny (Hongkong jest stroną umowy). "To wielka zagadka, czy Chiny dołączą do TiSA – mówi jeden z urzędników Komisji Europejskiej. – To wielcy taktycy, myślę, że na razie obserwują, w którym kierunku potoczą się negocjacje".

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o policji

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy o policji

  Prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę o policji. W ramach ustawy zostaną zmienione zasady prowadzenia kontroli operacyjnej polegającej na zakładaniu podsłuchów, kontroli korespondencji, przesyłek, pobierania przez służby danych telekomunikacyjnych, internetowych i pocztowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne