prawo pocztowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo pocztowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo pocztowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • NRA: Delegacja Komisji Weneckiej wykazała się sporą dociekliwością

  NRA: Delegacja Komisji Weneckiej wykazała się sporą dociekliwością

  Przedstawiciele Komisji Weneckiej wykazali się sporą dociekliwością i bardzo dobrą znajomością stanu prawa - powiedział po czwartkowym spotkaniu z delegacją KW wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Jacek Trela.

  czytaj więcej

 • Namysłowski: Musimy uszczelniać system VAT nie czekając na decyzje Brukseli

  Namysłowski: Musimy uszczelniać system VAT nie czekając na decyzje Brukseli

  W Polsce mamy dramatyczną sytuację, jeśli chodzi o skalę wyłudzeń VAT, musimy uszczelniać swój system nie czekając na zmiany w prawie UE - wskazuje w rozmowie z PAP Roman Namysłowski, partner w Crido Taxand, członek Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego oraz członek VAT Expert Group. VAT Expert Group to ciało doradcze powołane przez Komisję Europejską, które zajmuje się opiniowaniem propozycji zmian legislacyjnych w zakresie VAT na poziomie UE.

  czytaj więcej

 • Sprawdź, dlaczego czasami warto zaklejać kamerkę internetową

  Sprawdź, dlaczego czasami warto zaklejać kamerkę internetową

  Dyrektor FBI James Comey dwa tygodnie temu wygłosił przemówienie na Kenyon College w Ohio. Jego słowa dowodzą, że "absolutna prywatność" nigdy nie istniała w Ameryce - aż do dziś, gdy domyślne szyfrowanie tworzy przestrzenie, do których dostępu nie mają organy ścigania, nawet z nakazem sądowym. Wypowiadał się w ten sposób wiele razy wcześniej, podkreślając, że szyfrowanie w produktach codziennego użytku przechyliło szalę pomiędzy anonimowością, a bezpieczeństwem na rzecz tej pierwszej. Podczas sesji pytań i odpowiedzi ze studentami po wystąpieniu, powiedział coś nieoczekiwanego, czym zwrócił uwagę obrońców prywatności. Comey przyznał, że zakleja taśmą kamerkę internetową w swoim prywatnym laptopie.

  czytaj więcej

 • PO: "Ustawa inwigilacyjna" narusza prawa obywatelskie

  PO: "Ustawa inwigilacyjna" narusza prawa obywatelskie

  Tzw. ustawa inwigilacyjna jest wadliwa, szkodliwa, narusza prawa i wolności obywatelskie - oświadczył w piątek senator PO Bogdan Klich i taką opinię na temat nowelizacji przekazał na spotkaniu w Senacie przedstawicielom Komisji Weneckiej.

  czytaj więcej

 • Szef MSWiA o wizycie Komisji Weneckiej: Ustawa o policji bardzo dobra

  Szef MSWiA o wizycie Komisji Weneckiej: Ustawa o policji bardzo dobra

  Ustawa o policji jest bardzo dobra; sformułowana na wzór przepisów obowiązujących na zachodzie Europy - powiedział w piątek w Katowicach szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o wizytę przedstawicieli Komisji Weneckiej ws. nowelizacji ustawy zmieniającej m.in. zasady inwigilacji.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

  Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

   Z tradycyjnych przesyłek nie sposób się wyżywić. Ale jest inne źródło dochodów: budowa usług cyfrowych dla administracji. Tyle że choć poczta ma tu wszelkie atuty, to o swój kawałek tortu nie umie zawalczyć

  czytaj więcej

 • Pismo w sprawie karnej odbierze nie tylko obrońca

  Pismo w sprawie karnej odbierze nie tylko obrońca

  Wkrótce powinny skończyć się problemy prawników z odbiorem sądowej korespondencji w sprawach karnych. PiS w druku sejmowym nr 451 proponuje nowelizację art. 133 kodeksu postępowania karnego.

  czytaj więcej

 • Kiedy pismo uznaje się za doręczone?

  Kiedy pismo uznaje się za doręczone?

  W myśl przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, organ publiczny doręcza pisma przez swoich pracowników za pośrednictwem Poczty Polskiej . Czynność ta stwarza jednak liczne nieporozumienia szczególnie w przypadku zmiany adresu spółki lub gdy ta nie ustanowi pełnomocnika do doręczeń. Wówczas należy odpowiedzieć na pytanie, kiedy doręczenie jest skuteczne?

  czytaj więcej

 • Zmowy przetargowe bardziej ścigane. Ale efekty wciąż mizerne

  Zmowy przetargowe bardziej ścigane. Ale efekty wciąż mizerne

  Zmowa przy wartym 20 mln zł przetargu na sprzęt dla lotnisk, zmowa firm holowniczych w Opolu, Pionkach i Puławach – w ostatnim czasie głośno jest o sprawach niedozwolonych porozumień, zawieranych między podmiotami startującymi w przetargach w ramach zamówień publicznych.

  czytaj więcej

 • Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Ruszyła machina produktowa związana z programem „Rodzina 500 plus”. Najbardziej rozbudowana jest oferta kont i rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych. Rząd zakłada, że programem „Rodzina 500 plus” objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci. Z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do 10 maja wnioski o wsparcie złożyło już prawie 2,3 mln osób, a wypłacono niemal 1,2 mln świadczeń.

  czytaj więcej

 • Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  W ujawnionych 2 maja dokumentach negocjacyjnych w sprawie TTIP znalazła się notatka podsumowująca. Poniżej publikujemy jej tłumaczenie. Do zapisu, specjalnie dla "DGP", odnieśli się eksperci, których komentarze można przeczytać na stronach gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników