prawo newtona

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo newtona. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo newtona.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bąk: Einstein jeździłby audi. Ja wolę citroena

  Bąk: Einstein jeździłby audi. Ja wolę citroena

  Kursy na prawo jazdy są obecnie oderwane od rzeczywistości. Najpierw przez 30 godzin człowiek szuka odpowiedzi na idiotyczne pytania w rodzaju: „Czy jadąc przez wieś, można wyprzedzić zaprzęg konny”, a przez następne 10 godzin uczy się parkowania tyłem na parkingu przed Biedronką.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze seriale 2016: Wraca "Z Archiwum X". Co z "Twin Peaks"?

  Najważniejsze seriale 2016: Wraca "Z Archiwum X". Co z "Twin Peaks"?

  W 2016 nie zabraknie serialowych nowości z fantastyczną obsadą. Kontynuacji doczekały się również znane już fanom pozycje takie jak "Gra o tron", "Narcos" czy "Better Call Saul". Osoby czekające na kolejną serię morderstw w "Fargo" muszą wytrzymać jednak co najmniej do 2017. Sprawdź najciekawsze seriale 2016. Premiery startują już w styczniu!

  czytaj więcej

 • Minister Whittingdale: Media nie mogły szantażować mnie skandalem obyczajowym

  Minister Whittingdale: Media nie mogły szantażować mnie skandalem obyczajowym

  Brytyjski minister do spraw kultury i mediów John Whittingdale zaprzeczył w środę, by na jego decyzje w sprawie zmian w prawie prasowym mógł mieć wpływ fakt, że kilka gazet wiedziało o romansie, jaki utrzymywał w przeszłości z prostytutką.

  czytaj więcej

 • Trzy stracone stulecia: Polacy cierpią na brak kapitału historycznego

  Trzy stracone stulecia: Polacy cierpią na brak kapitału historycznego

  O tym, że fundamentalnym kłopotem Polaków nie jest brak sprawnego państwa, dobrego prawa, innowacyjnej gospodarki i zasobnego społeczeństwa. Te słabości dałoby się pokonać, gdyby nie deficyt kapitału historycznego

  czytaj więcej

 • Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Współczesna ekonomia to bankrut, ślepiec, który nie dostrzega, że narzędzia i pojęcia, które wytwarza, są już nieprzydatne do opisu świata. Z czego to wynika? Ze ślepego naśladownictwa fizyki newtonowskiej. Że akcji odpowiada reakcja. Że skoro jest podaż, to musi być popyt.

  czytaj więcej

 • Czy igrzyska pomogą brazylijskiej gospodarce?

  Czy igrzyska pomogą brazylijskiej gospodarce?

  Igrzyska miały wzmocnić największą gospodarkę Ameryki Południowej, ale większe znaczenie dla przełamywania recesji ma uspokojenie sytuacji politycznej w kraju.

  czytaj więcej

 • Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Gdy kilkanaście lat temu, jeszcze jako nastolatek, mieszkałem daleko na południu Polski, nikogo nie dziwiło, że na Wszystkich Świętych spadało dwa metry śniegu, który topniał dopiero w okolicach Bożego Ciała. Żadna telewizja nie informowała przez cały tydzień na żółtym pasku z adnotacją „PILNE”, że na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza. Bo dla wszystkich naturalne było, że „jak jest zima, to musi być zimno”. Nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zamknąć szkoły – po prostu udawaliśmy się na lekcje na nartach biegowych, co było doskonałym treningiem przed zajęciami z WF-u. A te polegały na ręcznym odśnieżaniu terenu wokół szkoły. W samych T-shirtach, dzięki czemu przez cały następny rok nie mieliśmy nawet najmniejszego kataru.

  czytaj więcej

 • Warszawski ratusz: Działki przy ul. Twardej pozostają w zasobie miasta

  Warszawski ratusz: Działki przy ul. Twardej pozostają w zasobie miasta

  Działki przy dawnej ul. Twardej 8 i 10 wciąż pozostają w zasobie miasta, rzeczywistych spadkobierców poszukiwano m.in. w Brazylii i Szanghaju - podał w czwartek stołeczny ratusz i zaprezentował kalendarium tej sprawy. Zajmuje się nią tego dnia komisja weryfikacyjna.

  czytaj więcej

 • Ile państwa w szkole. Usztywniona oświata

  Ile państwa w szkole. Usztywniona oświata

  Moglibyśmy mieć system edukacji na miarę Finlandii, gdyby państwo inwestowało w nauczycieli. Bo to od ich jakości zależy tak naprawdę, jakie będą szkoła i przyszłe pokolenia.

  czytaj więcej

 • Sierpień pełen premier w CBS Europa

  Sierpień pełen premier w CBS Europa

  Sierpień na CBS Europa to aż dziewięć premier, które zadowolą każdego kinomana. W nadchodzącym miesiącu zobaczymy m.in. nominowaną do Emmy w czterech kategoriach „Ciepłą czapkę” (z Williamem H. Macym), dramat obyczajowy „Ostatni budowniczy Ameryki” (z Sidneyem Poitierem) i opartą na faktach „Klasę pana Tourette’a” (z Michaelem Biehnem).

  czytaj więcej

 • Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Amerykańscy seniorzy właśnie odkryli, że emerytury nie wystarczają na życie i opiekę medyczną, a państwo nie robi nic, by im pomóc.

  czytaj więcej

 • Dziadek z blizną, czyli o podróżach w czasie

  Dziadek z blizną, czyli o podróżach w czasie

  Rodzimy się, żyjemy, umieramy. To jest nasza podróż w czasie, zawsze w jedną stronę. Między pustką a pustką, ale też między przeszłością, w której nas nie było, i przyszłością, w której nas nie będzie. Trzeba sobie jakoś radzić z tym stanem rzeczy.

  czytaj więcej

 • Kopernik powiedział praktycznie to samo, co Arystarch. Ale lepiej pokazał szczegóły

  Kopernik powiedział praktycznie to samo, co Arystarch. Ale lepiej pokazał szczegóły

  Jeśli chodzi o istotne cechy modelu heliocentrycznego, to Kopernik powiedział praktycznie to samo, co Arystarch jakieś osiemnaście wieków przed nim. Podobną teorię przedstawiali jeszcze wcześniej pitagorejczycy. Dzięki postępowi matematyki Kopernik był zaś w stanie lepiej pokazać szczegóły modelu i, mówiąc współczesnym językiem, ,,dotrzeć z przekazem’’ – mówi dr hab. Michał Bejger, astrofizyk z Centrum Astronomicznego PAN. Mija 475 lat od śmierci Mikołaja Kopernika.

  czytaj więcej

 • Trudne słowo serendypność. Jak stworzyć przełomowy wynalazek

  Trudne słowo serendypność. Jak stworzyć przełomowy wynalazek

  W debacie na temat pobudzania innowacyjności za dużo mówi się o potrzebie zwiększenia wydatków na badania, a za mało o tworzeniu otoczenia, w którym pojawia się szczęśliwy przypadek. To ślepy traf, a nie rządowe programy, sprawił, że upowszechnił się internet czy pojawiły szczepionki

  czytaj więcej

 • Sierant: Behawioralne zasady dynamiki [OPINIA]

  Sierant: Behawioralne zasady dynamiki [OPINIA]

  Na początek zagadka. Kto jest autorem słów „potrafię policzyć ruch gwiazd, ale nie ludzkie szaleństwo”. Dla ułatwienia dodam, że ta osoba zajmowała się również emisją pieniądza, z tym że pierwsza odpowiedź, która się nasuwa, jest błędna. Bo nie był to Mikołaj Kopernik, który blisko 500 lat temu, w marcu 1522 r., ogłosił w Grudziądzu traktat „O szacunku monety”, z którego wyewoluowało późniejsze prawo nazywane jego imieniem głoszące, że pieniądz gorszy wypiera z obiegu pieniądz lepszy.

  czytaj więcej

 • Fake news: Czy możemy z nimi walczyć

  Fake news: Czy możemy z nimi walczyć

  Ludziom brakuje umiejętności krytycznej analizy wiadomości. Ten kłopot będzie narastał. Dlatego już dziś kształci się dzieci, jak się tego nauczyć.

  czytaj więcej

 • Rutkowska: Kto pomoże widzom seansów nienawiści w TVP?

  Rutkowska: Kto pomoże widzom seansów nienawiści w TVP?

  "Jestem przekonany, że Paweł chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych" – mówił w styczniu na pogrzebie zamordowanego prezydenta Gdańska o. Ludwik Wiśniewski.

  czytaj więcej

 • To nie uczeni laicyzowali Europę. Oni jedynie szukali odpowiedzi na fundamentalne pytania

  To nie uczeni laicyzowali Europę. Oni jedynie szukali odpowiedzi na fundamentalne pytania

  Europejska nowoczesność nie narodziłaby się bez pokoleń uczonych i ich dzieł. Choć oni sami wcale nie zamierzali „uśmiercać” Boga. Przeciwnie – z całych sił starali się go zrozumieć.

  czytaj więcej

 • Koronawirus w USA. Naczelny lekarz kraju: Przyszły tydzień będzie jak Pearl Harbor

  Koronawirus w USA. Naczelny lekarz kraju: Przyszły tydzień będzie jak Pearl Harbor

  Nadchodzący tydzień będzie najtrudniejszym i najsmutniejszym w życiu większości Amerykanów - powiedział w niedzielę naczelny lekarz USA Jerome Adams w telewizji Fox News, porównując epidemię koronawirusa do ataku na Pearl Harbor w 1941 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników