prawo newtona

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo newtona. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo newtona.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bąk: Einstein jeździłby audi. Ja wolę citroena

  Bąk: Einstein jeździłby audi. Ja wolę citroena

  Kursy na prawo jazdy są obecnie oderwane od rzeczywistości. Najpierw przez 30 godzin człowiek szuka odpowiedzi na idiotyczne pytania w rodzaju: „Czy jadąc przez wieś, można wyprzedzić zaprzęg konny”, a przez następne 10 godzin uczy się parkowania tyłem na parkingu przed Biedronką.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze seriale 2016: Wraca "Z Archiwum X". Co z "Twin Peaks"?

  Najważniejsze seriale 2016: Wraca "Z Archiwum X". Co z "Twin Peaks"?

  W 2016 nie zabraknie serialowych nowości z fantastyczną obsadą. Kontynuacji doczekały się również znane już fanom pozycje takie jak "Gra o tron", "Narcos" czy "Better Call Saul". Osoby czekające na kolejną serię morderstw w "Fargo" muszą wytrzymać jednak co najmniej do 2017. Sprawdź najciekawsze seriale 2016. Premiery startują już w styczniu!

  czytaj więcej

 • Minister Whittingdale: Media nie mogły szantażować mnie skandalem obyczajowym

  Minister Whittingdale: Media nie mogły szantażować mnie skandalem obyczajowym

  Brytyjski minister do spraw kultury i mediów John Whittingdale zaprzeczył w środę, by na jego decyzje w sprawie zmian w prawie prasowym mógł mieć wpływ fakt, że kilka gazet wiedziało o romansie, jaki utrzymywał w przeszłości z prostytutką.

  czytaj więcej

 • Trzy stracone stulecia: Polacy cierpią na brak kapitału historycznego

  Trzy stracone stulecia: Polacy cierpią na brak kapitału historycznego

  O tym, że fundamentalnym kłopotem Polaków nie jest brak sprawnego państwa, dobrego prawa, innowacyjnej gospodarki i zasobnego społeczeństwa. Te słabości dałoby się pokonać, gdyby nie deficyt kapitału historycznego

  czytaj więcej

 • Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Współczesna ekonomia to bankrut, ślepiec, który nie dostrzega, że narzędzia i pojęcia, które wytwarza, są już nieprzydatne do opisu świata. Z czego to wynika? Ze ślepego naśladownictwa fizyki newtonowskiej. Że akcji odpowiada reakcja. Że skoro jest podaż, to musi być popyt.

  czytaj więcej

 • Czy igrzyska pomogą brazylijskiej gospodarce?

  Czy igrzyska pomogą brazylijskiej gospodarce?

  Igrzyska miały wzmocnić największą gospodarkę Ameryki Południowej, ale większe znaczenie dla przełamywania recesji ma uspokojenie sytuacji politycznej w kraju.

  czytaj więcej

 • Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Gdy kilkanaście lat temu, jeszcze jako nastolatek, mieszkałem daleko na południu Polski, nikogo nie dziwiło, że na Wszystkich Świętych spadało dwa metry śniegu, który topniał dopiero w okolicach Bożego Ciała. Żadna telewizja nie informowała przez cały tydzień na żółtym pasku z adnotacją „PILNE”, że na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza. Bo dla wszystkich naturalne było, że „jak jest zima, to musi być zimno”. Nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zamknąć szkoły – po prostu udawaliśmy się na lekcje na nartach biegowych, co było doskonałym treningiem przed zajęciami z WF-u. A te polegały na ręcznym odśnieżaniu terenu wokół szkoły. W samych T-shirtach, dzięki czemu przez cały następny rok nie mieliśmy nawet najmniejszego kataru.

  czytaj więcej

 • Warszawski ratusz: Działki przy ul. Twardej pozostają w zasobie miasta

  Warszawski ratusz: Działki przy ul. Twardej pozostają w zasobie miasta

  Działki przy dawnej ul. Twardej 8 i 10 wciąż pozostają w zasobie miasta, rzeczywistych spadkobierców poszukiwano m.in. w Brazylii i Szanghaju - podał w czwartek stołeczny ratusz i zaprezentował kalendarium tej sprawy. Zajmuje się nią tego dnia komisja weryfikacyjna.

  czytaj więcej

 • Ile państwa w szkole. Usztywniona oświata

  Ile państwa w szkole. Usztywniona oświata

  Moglibyśmy mieć system edukacji na miarę Finlandii, gdyby państwo inwestowało w nauczycieli. Bo to od ich jakości zależy tak naprawdę, jakie będą szkoła i przyszłe pokolenia.

  czytaj więcej

 • Sierpień pełen premier w CBS Europa

  Sierpień pełen premier w CBS Europa

  Sierpień na CBS Europa to aż dziewięć premier, które zadowolą każdego kinomana. W nadchodzącym miesiącu zobaczymy m.in. nominowaną do Emmy w czterech kategoriach „Ciepłą czapkę” (z Williamem H. Macym), dramat obyczajowy „Ostatni budowniczy Ameryki” (z Sidneyem Poitierem) i opartą na faktach „Klasę pana Tourette’a” (z Michaelem Biehnem).

  czytaj więcej

 • Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Amerykańscy seniorzy właśnie odkryli, że emerytury nie wystarczają na życie i opiekę medyczną, a państwo nie robi nic, by im pomóc.

  czytaj więcej

 • Dziadek z blizną, czyli o podróżach w czasie

  Dziadek z blizną, czyli o podróżach w czasie

  Rodzimy się, żyjemy, umieramy. To jest nasza podróż w czasie, zawsze w jedną stronę. Między pustką a pustką, ale też między przeszłością, w której nas nie było, i przyszłością, w której nas nie będzie. Trzeba sobie jakoś radzić z tym stanem rzeczy.

  czytaj więcej

 • Kopernik powiedział praktycznie to samo, co Arystarch. Ale lepiej pokazał szczegóły

  Kopernik powiedział praktycznie to samo, co Arystarch. Ale lepiej pokazał szczegóły

  Jeśli chodzi o istotne cechy modelu heliocentrycznego, to Kopernik powiedział praktycznie to samo, co Arystarch jakieś osiemnaście wieków przed nim. Podobną teorię przedstawiali jeszcze wcześniej pitagorejczycy. Dzięki postępowi matematyki Kopernik był zaś w stanie lepiej pokazać szczegóły modelu i, mówiąc współczesnym językiem, ,,dotrzeć z przekazem’’ – mówi dr hab. Michał Bejger, astrofizyk z Centrum Astronomicznego PAN. Mija 475 lat od śmierci Mikołaja Kopernika.

  czytaj więcej

 • Trudne słowo serendypność. Jak stworzyć przełomowy wynalazek

  Trudne słowo serendypność. Jak stworzyć przełomowy wynalazek

  W debacie na temat pobudzania innowacyjności za dużo mówi się o potrzebie zwiększenia wydatków na badania, a za mało o tworzeniu otoczenia, w którym pojawia się szczęśliwy przypadek. To ślepy traf, a nie rządowe programy, sprawił, że upowszechnił się internet czy pojawiły szczepionki

  czytaj więcej

 • Sierant: Behawioralne zasady dynamiki [OPINIA]

  Sierant: Behawioralne zasady dynamiki [OPINIA]

  Na początek zagadka. Kto jest autorem słów „potrafię policzyć ruch gwiazd, ale nie ludzkie szaleństwo”. Dla ułatwienia dodam, że ta osoba zajmowała się również emisją pieniądza, z tym że pierwsza odpowiedź, która się nasuwa, jest błędna. Bo nie był to Mikołaj Kopernik, który blisko 500 lat temu, w marcu 1522 r., ogłosił w Grudziądzu traktat „O szacunku monety”, z którego wyewoluowało późniejsze prawo nazywane jego imieniem głoszące, że pieniądz gorszy wypiera z obiegu pieniądz lepszy.

  czytaj więcej

 • Fake news: Czy możemy z nimi walczyć

  Fake news: Czy możemy z nimi walczyć

  Ludziom brakuje umiejętności krytycznej analizy wiadomości. Ten kłopot będzie narastał. Dlatego już dziś kształci się dzieci, jak się tego nauczyć.

  czytaj więcej

 • Rutkowska: Kto pomoże widzom seansów nienawiści w TVP?

  Rutkowska: Kto pomoże widzom seansów nienawiści w TVP?

  "Jestem przekonany, że Paweł chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych" – mówił w styczniu na pogrzebie zamordowanego prezydenta Gdańska o. Ludwik Wiśniewski.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników