prawo jazdy tarnobrzeg

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy tarnobrzeg. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy tarnobrzeg.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tłumy w ośrodkach ruchu drogowego: Wszyscy chcą zdawać na starych zasadach

  Tłumy w ośrodkach ruchu drogowego: Wszyscy chcą zdawać na starych zasadach

  W związku ze zmianą przepisów od 19 stycznia trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Przed tą datą w całym kraju wielu chętnych zgłasza się do ośrodków ruchu drogowego, by zdać egzamin według starych zasad.

  czytaj więcej

 • Pijany sędzia zasługuje na najsurowszą karę

  Pijany sędzia zasługuje na najsurowszą karę

  Obwiniony sędzia nie może domagać się, aby sąd wymierzył mu łagodną karę tylko dlatego, że nie ma uprawnień do emerytury i nie ma z czego żyć. Zarabiał nieźle. Powinien sobie odłożyć – orzekł Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: Nie będzie pieniędzy na nowe ośrodki egzaminacyjne

  Prawo jazdy: Nie będzie pieniędzy na nowe ośrodki egzaminacyjne

  Egzamin na prawo jazdy będzie można zdać nie tylko w mieście wojewódzkim i powiatowym. Ośrodki będą mogły być tworzone także w innych miastach wskazanych przez sejmik województwa. Wynika to z nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U. z 2011 r. nr 30, poz. 151 ze zm.), którą podpisał prezydent. Ustawa nie nakazuje, lecz dopuszcza możliwość tworzenia nowych ośrodków. Chętnych miast nie brakuje. W przeciwieństwie do pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Elektromobilność również na kolei. Będą nowe druty za 5 mld zł

  Elektromobilność również na kolei. Będą nowe druty za 5 mld zł

  Spalinowe lokomotywy przestaną dymić na 300 km linii, które PKP PLK zelektryfikują w najbliższych latach – dowiedział się DGP.

  czytaj więcej

 • Prokuratura chce uchylenia immunitetu Piotrowi Olszówce z PiS

  Prokuratura chce uchylenia immunitetu Piotrowi Olszówce z PiS

  Zamojska prokuratura zwróciła się do Marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Piotra Olszówki (PiS). Poseł jest podejrzewany o niezgodne z prawem uzyskanie prawa jazdy i świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy.

  czytaj więcej

 • W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  Projekt ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (z 11 marca 2019 r.; dalej: ustawa pekaesowa), według jego pomysłodawców, ma dokonać rewolucji w finansowaniu przewozów autobusowych w Polsce powiatowej. Przewoźnicy mają powrócić na dawno zapomniane trasy i dzięki zaproponowanym rozwiązaniom, czyli specjalnie utworzonemu funduszowi, otrzymywać za to godziwy zysk. Jednak choć projektowana ustawa jest intencjonalnie słuszna, to może spowodować niemały chaos i dyskryminację niewystarczająco szybkich organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Może też wcale nie poprawić sytuacji wykluczenia transportowego znacznych części kraju.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników