prawo jazdy status

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy status. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy status.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 10 najdziwniejszych zasad ruchu drogowego na świecie

  10 najdziwniejszych zasad ruchu drogowego na świecie

  Goryle dozwolone w samochodzie tylko na siedzeniu pasażera. W Austrii do wystawienia mandatu wystarczy kontrola prędkości „na oko” a w Chinach turyści mogą prowadzić samochód dopiero po zdaniu teoretycznego egzaminu i uzyskaniu specjalnego pozwolenia. Oto 10 najdziwniejszych zasad ruchu drogowego na świecie. Źródło: KAYAK.pl

  czytaj więcej

 • Koszty uzyskania przychodu na etacie można podwyższyć

  Koszty uzyskania przychodu na etacie można podwyższyć

  Kiedy? Na przykład gdy pracownik pracuje u dwóch pracodawców albo gdy dojeżdża do miejsca pracy. Tak samo jeśli wykonuje prace twórcze, wtedy może rozliczać koszty 50 proc., przy czym sądy i fiskus pilnują, aby rozdzielono, jaka część poborów przypada na działalność autorską, a jaka na realizację zwykłych obowiązków

  czytaj więcej

 • Bąk: Jedź szybciej, będziesz zdrowszy

  Bąk: Jedź szybciej, będziesz zdrowszy

  Jak wszyscy zmotoryzowani wiedzą, obecnie bardzo ryzykowne jest przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. I – co wielu może zdziwić – ja się z tą filozofią całkowicie zgadzam. Oczywiście pod warunkiem, że ten teren zabudowany nie oznacza pola kukurydzy i schowanych w nim stodoły oraz psiej budy oraz że nie jest trzecia w nocy. W miastach i miasteczkach jeżdżenie ponad 100 km/h powinno być surowo karane. A gdy grubo przeszarżujecie w pobliżu przedszkola, szkoły, przychodni albo Biedronki, oprócz prawa jazdy powinni wam zabrać również dom, dzieci i obie nerki.

  czytaj więcej

 • Transport: Doceniamy luksus podczas jazdy autem

  Transport: Doceniamy luksus podczas jazdy autem

  Sprzedaż samochodów klasy premium rośnie w naszym kraju znacznie szybciej niż cały rynek. Liderem pozostaje BMW.

  czytaj więcej

 • Kiedy można stracić prawo jazdy

  Kiedy można stracić prawo jazdy

  Prawo jazdy można w jednej chwili stracić nie tylko za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, ale również za brawurową jazdę czy niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów można pozbawić też kierowców niepłacących alimentów

  czytaj więcej

 • Czy już możemy ogłosić koniec demokracji?

  Czy już możemy ogłosić koniec demokracji?

  O tym, że funkcjonować obywatelsko w przestrzeni wirtualnej to stępić swoją energię do prawdziwego działania. Bo jeśli przestrzeń prywatna ma być naszą jedyną przestrzenią publiczną, to możemy już dziś odtrąbić koniec demokracji

  czytaj więcej

 • Szahaj: Wolność skonsumowana

  Szahaj: Wolność skonsumowana

  Przyzwyczailiśmy się sądzić (szczególnie w Polsce), iż ograniczenia wolności jednostek są jedynie wynikiem jakichś autorytatywnych czy totalitarnych systemów politycznych.

  czytaj więcej

 • Liczba wypadków i zabitych z roku na rok maleje? NIK: Statystyki są niewiarygodne

  Liczba wypadków i zabitych z roku na rok maleje? NIK: Statystyki są niewiarygodne

  Statystki dotyczące drogowych kraks są niespójne, co podważa ich wiarygodność – sugeruje NIK.

  czytaj więcej

 • Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Przedsiębiorcy coraz częściej się zastanawiają, czy z samochodu osobowego korzystać w ramach umowy leasingu operacyjnego, czy najmu. Podejmując decyzje, muszą brać pod uwagę konsekwencje w VAT, CIT lub PIT.

  czytaj więcej

 • Europejski pat i groźne kichnięcie Chin mogą zachwiać światową gospodarką

  Europejski pat i groźne kichnięcie Chin mogą zachwiać światową gospodarką

  Wksiążce „Bikenomics” (Roweronomika) Elly Blue słusznie twierdzi, że rowery nie są tak prostymi mechanizmami, jak pozornie może się wydawać. Szczególnie że warto patrzeć nie tylko na rower, lecz także na osobę, która pedałuje, używając roweru do osiągnięcia swoich celów. Niezależnie, czy puszcza łańcuch, pęka opona, czy następuje kolizja uczestników wyścigu, gdy mamy kraksę, to koniec jest taki, że rowery wpadają na siebie, wywracając inne.

  czytaj więcej

 • Młody rolnik może opłacić kurs na prawo jazdy unijnym wsparciem

  Młody rolnik może opłacić kurs na prawo jazdy unijnym wsparciem

  Mam małe gospodarstwo rolne i chciałbym zdobyć kwalifikacje na kierowanie pojazdem C+E. To dość drogi kurs. Czy mogę się starać o jakiekolwiek dofinansowanie? Do kogo powinienem się zwrócić o wsparcie – pyta pan Paweł.

  czytaj więcej

 • Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Do końca marca rada gminy może wnieść stosowny wniosek do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zmianę lub zniesienie urzędowej nazwy miejscowości. Składa się go na ręce wojewody.

  czytaj więcej

 • Trudno spełnić marzenia o pensjonacie na wsi. Zgoda prezesa ANR mało prawdopodobna

  Trudno spełnić marzenia o pensjonacie na wsi. Zgoda prezesa ANR mało prawdopodobna

  Prowadzę działalność gastronomiczną. Zamierzam kupić kilkuhektarową nieruchomość rolną pod budowę niewielkiego hotelu lub pensjonatu z restauracją serwującą lokalne dania. Mam już upatrzoną działkę, ale ziemia ma status rolnej. Czy mam szansę na uzyskanie zgody prezesa ANR na zakup nieruchomości? Chciałbym zapewnić gościom odpowiednie miejsca do jazdy konnej i wypoczynku. Czy jako przedsiębiorca obecnie niezajmujący się działalnością rolniczą mam szansę na przeprowadzenie transakcji?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników