prawo jazdy słupsk

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy słupsk. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy słupsk.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nawet fotoradar czasem może się mylić

  Nawet fotoradar czasem może się mylić

  Wyciąg z homologacji ciężarówki też jest w sądzie dowodem na to, że kierowca nie mógł się rozpędzić do prędkości wykazanej podczas kontroli.

  czytaj więcej

 • Nowe egzaminy na prawo jazdy jeszcze bardziej się opóźnią. Ale może być drożej

  Nowe egzaminy na prawo jazdy jeszcze bardziej się opóźnią. Ale może być drożej

  Jak zwykle problem tkwi w braku oprogramowania. I spodziewanej podwyżce kosztów. Przesunięcie o rok nowych przepisów o egzaminowaniu kandydatów na kierowców może się okazać niewystarczające – dowiedział się DGP. – Szanse, by zdążyć ze zmianami w systemach obsługujących wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego (WORD) do stycznia 2013 r. i zapewnić ich jednolitość, są nikłe – przyznaje urzędnik resortu transportu.

  czytaj więcej

 • Od 1 stycznia ceny biletów komunikacji miejskiej w Warszawie ostro w górę. Jeden przejazd - jedno euro

  Od 1 stycznia ceny biletów komunikacji miejskiej w Warszawie ostro w górę. Jeden przejazd - jedno euro

  Od 1 stycznia jednorazowy bilet na przejazd komunikacją miejską w Warszawie zdrożeje z 3,60 zł do 4,40 zł, imienny bilet 30-dniowy z 90 zł do 100 zł, a 90-dniowy z 220 zł do 250 zł - przypomina w środę Zarząd Transportu Miejskiego.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: egzamin będzie łatwiejszy, jeśli wybierzesz właściwy WORD

  Prawo jazdy: egzamin będzie łatwiejszy, jeśli wybierzesz właściwy WORD

  Już niebawem to, czy kandydat zda egzamin na prawo jazdy, czy nie, może zależeć nie tylko od jego wiedzy i umiejętności, ale od tego, w którym ośrodku zdecyduje się podejść do testów. W części wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego mogą się one okazać znacznie trudniejsze niż w innych.

  czytaj więcej

 • Gmina anuluje bezprawny mandat dla studenta

  Gmina anuluje bezprawny mandat dla studenta

  Rady miast nie mogą wprowadzać ograniczeń w korzystaniu przez studentów ze zniżek na publiczną komunikację. Trwa ogólnopolska kontrola regulaminów.

  czytaj więcej

 • Psy trzeba szkolić, inaczej będą groźne

  Psy trzeba szkolić, inaczej będą groźne

  Śmieszna nieporadność i oburzająca agresja. To dwie strony jednego problemu polskiej policji: niedouczenia. Braki w szkoleniu funkcjonariusz nadrabia, machając pałą. A kiedy minister mówi „idźcie”, idzie. Rozkaz to rozkaz.

  czytaj więcej

 • Ile może kosztować jazda pod wpływem alkoholu?

  Ile może kosztować jazda pod wpływem alkoholu?

  Podczas długiego weekendu majowego w 2013 roku policjanci zatrzymali ok. 4,5 tys. nietrzeźwych kierowców (ponad 90 proc. zatrzymanych miało we krwi więcej niż 0,5 promila). Z kolei w czasie ostatnich świąt wielkanocnych policja zatrzymała ponad 1,3 tys. kierowców. Każdy z nich stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, a także innych uczestników ruchu. Narażał się też na dotkliwe konsekwencje finansowe.

  czytaj więcej

 • Tramwaj synonimem obciachu? To już nieaktualne

  Tramwaj synonimem obciachu? To już nieaktualne

  Francuzi dużą wagę przywiązują do wyglądu taboru i przystanków. W Szwajcarii liczy się gęstość sieci. Niemcy za priorytet uznają jak najkrótszy czas podróży. Świat wraca do tramwajów, które jeszcze niedawno były synonimem obciachu

  czytaj więcej

 • Nowy rozkład jazdy PKP. To już trzecia korekta w tym roku

  Nowy rozkład jazdy PKP. To już trzecia korekta w tym roku

  Kwietniowa korekta to trzecia z sześciu w tym roku. Zmiany w rozkładach jazdy pociągów są konieczne ze względu na intensywną modernizację linii kolejowych. Tylko w tym roku zarządca infrastruktury planuje wydać na ten cel ponad 8 mld zł. Dodatkowo, na tory wyjedzie więcej składów Pendolino. 

  czytaj więcej

 • Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Samorządy przekażą PKP PLK 4,5 mld zł ze środków unijnych. Cel: poprawić lokalną komunikację. Taką kwotę pochodzącą z regionalnych programów operacyjnych (RPO) PKP Polskie Linie Kolejowe powinny wydać i rozliczyć z Brukselą do 2023 r.

  czytaj więcej

 • W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  Projekt ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (z 11 marca 2019 r.; dalej: ustawa pekaesowa), według jego pomysłodawców, ma dokonać rewolucji w finansowaniu przewozów autobusowych w Polsce powiatowej. Przewoźnicy mają powrócić na dawno zapomniane trasy i dzięki zaproponowanym rozwiązaniom, czyli specjalnie utworzonemu funduszowi, otrzymywać za to godziwy zysk. Jednak choć projektowana ustawa jest intencjonalnie słuszna, to może spowodować niemały chaos i dyskryminację niewystarczająco szybkich organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Może też wcale nie poprawić sytuacji wykluczenia transportowego znacznych części kraju.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników