prawo jazdy na skuter

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy na skuter. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy na skuter.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rower i skuter w firmie najbardziej atrakcyjne podatkowo

  Rower i skuter w firmie najbardziej atrakcyjne podatkowo

  Przedsiębiorcy do swoich firmowych pojazdów mogą zaliczyć także rower, skuter czy motocykl, jeżeli profil działalności na to pozwala. W dwóch pierwszych przypadkach korzyści podatkowe będę większe niż przy zakupie samochodu.

  czytaj więcej

 • 20 najgorszych prac dla młodych. Czymkolwiek się zajmiesz, będziesz żałować

  20 najgorszych prac dla młodych. Czymkolwiek się zajmiesz, będziesz żałować

  Skończyłeś wreszcie studia i bardziej niż tlenu potrzebujesz pracy. Szukasz, rozglądasz się, wysyłasz CV – przecież musi się znaleźć ktoś, kto będzie szczęśliwy, mogąc zatrudnić takiego orła jak ty. Z dumnym i błyszczącym nowością tytułem „mgr” przed nazwiskiem. Ale jakoś tak się składa, że nikt nie potrzebuje dobrze wyedukowanego dyrektora. Ostatnia nadzieja w internetowych pośredniakach pracy.

  czytaj więcej

 • Egzamin na prawo jazdy: co zmieni się w 2015 roku

  Egzamin na prawo jazdy: co zmieni się w 2015 roku

  Od 24 sierpnia br. zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa o kierujących pojazdami. Zgodnie z zawartymi w niej zmianami, osoby posiadające od co najmniej trzech lat prawo jazdy kat. B będą mogły jeździć motocyklami o pojemności do 125 cm sześciennych bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów. Część przepisów objętych nowelizacją zacznie obowiązywać jednak dopiero od 1 stycznia 2015 roku - dotyczą one samego systemu przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy. W środowisku pojawiają się również głosy, że opłata egzaminacyjna może wzrosnąć do 300 zł.

  czytaj więcej

 • Quad na I komunię? By prowadzić czterokołowiec, trzeba mieć 14 lat

  Quad na I komunię? By prowadzić czterokołowiec, trzeba mieć 14 lat

  Zbliża się pierwsza komunia mojego syna, planujemy z rodziną składkowy prezent. Mieszkamy pod miastem, dużo tutaj przestrzeni i zamierzamy kupić małego quada. Czy jednak dziewięciolatek może prowadzić taki pojazd – pyta pan Marcin

  czytaj więcej

 • Łódki, kajaki, jachty. Wybierasz się nad wodę? Sprawdź jakich potrzebujesz uprawnień

  Łódki, kajaki, jachty. Wybierasz się nad wodę? Sprawdź jakich potrzebujesz uprawnień

  Prawo jazdy to nie wszystko. Marzysz o przygodzie na falach? Sprawdź jakie dokumenty będą ci do tego potrzebne.

  czytaj więcej

 • Skuter dla inwalidów z luką w prawie

  Skuter dla inwalidów z luką w prawie

  Spacerując po centrum miasta, zostałem potrącony przez rozpędzony skuter inwalidzki – opowiada pan Jan. – Pojazdy takie wypożyczane są turystom bez względu na wiek, uprawnienia i umiejętności. Nie zauważyłem jeszcze ani jednej osoby niepełnosprawnej korzystającej z tego pojazdu. Za to pijanych turystów tak! Czyżby kierujących skuterami dla inwalidów nie obowiązywały przepisy ruchu drogowego? Czy mogą oni bezkarnie jeździć po drogach dla rowerów i chodnikach – pyta wzburzony czytelnik

  czytaj więcej

 • Przy zakupie paliwa trzeba uważać na prawidłowe rozliczanie

  Przy zakupie paliwa trzeba uważać na prawidłowe rozliczanie

  Pełen odpis VAT przysługuje dla ciężarówek, samochodów wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej i autobusów, a także motorowerów, skuterów śnieżnych i wózków widłowych. Z kolei samochody osobowe muszą spełnić dodatkowe warunki, by odliczać 100 proc. podatku.

  czytaj więcej

 • Jakie uprawnienia trzeba mieć, by pływać małą łódką lub kajakiem?

  Jakie uprawnienia trzeba mieć, by pływać małą łódką lub kajakiem?

  Ostatni weekend spędziłem nad wodą. Uderzyły mnie dwie sprawy – pisze pan Piotr. – Po pierwsze, wcale nie wiem, czy to słuszne, że każdy, kto tylko chce, może wypożyczyć kajak, rower wodny, a nawet niedużą żaglówkę. Nikt nie pyta o umiejętności, a karta pływacka poszła w zapomnienie. To samo dotyczy quadów. Po drugie, powszechną praktyką jest żądanie pozostawienia dowodu osobistego w zastaw za wypożyczany sprzęt. Trudno jest przekonać pracowników wypożyczalni, że wystarczy, gdy spiszą dane. Czy są jakieś konkretne zasady wypożyczania sprzętu turystycznego i sportowego?

  czytaj więcej

 • Jakie kary grożą za pływanie po alkoholu?

  Jakie kary grożą za pływanie po alkoholu?

  Wybieram się na Mazury. Zapewne będę miała okazję popływać kajakiem lub przynajmniej rowerem wodnym – pisze pani Michalina. – Czy za wypicie piwa podczas takiej wycieczki grożą kary i czy przy tej okazji powinnam zakładać kapok? Może wystarczy, że mam go ze sobą – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Bąk: Byłem jak Maverick z Top Gun. Na skuterze

  Bąk: Byłem jak Maverick z Top Gun. Na skuterze

  Mój roczny syn przejawia nietypowe dla jego wieku zainteresowanie wszystkim, co ma związek z muzyką. Zaczął od tego, że samodzielnie sobie włączał i pogłaśniał radio, które mamy w salonie. Następnie zabrał starszemu bratu miniperkusję i całymi dniami wybija na niej solówki, przy których „Triumph of Death” Vadera to kołysanka do snu. Mimo to nie zdecydowaliśmy się zabrać dzieciakowi ulubionej zabawki, dochodząc wspólnie do wniosku, że „przecież musi się rozwijać”.

  czytaj więcej

 • Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Tajskie Ministerstwo Turystyki podaje, że 50% turystów, którzy odwiedzili Tajlandię, wkrótce do niej wraca. Nic dziwnego, Tajlandia to kraj niezwykle przyjazny, idealny na pierwszą podróż do Azji, a w dodatku obfitujący w światowej klasy zabytki i niebiańskie plaże! Podpowiadamy jak zorganizować pobyt, na co uważać i czego absolutnie nie można przegapić.

  czytaj więcej

 • Nepalczycy z dnia na dzień przestali używać klaksonów w dolinie Katmandu [REPORTAŻ]

  Nepalczycy z dnia na dzień przestali używać klaksonów w dolinie Katmandu [REPORTAŻ]

  W połowie kwietnia Nepalczycy z dnia na dzień przestali używać klaksonów w dolinie Katmandu. Zmiana nawyków kierowców jest ewenementem w południowej Azji, gdzie chaotyczny ruch uliczny bazuje na wykorzystaniu sygnałów dźwiękowych.

  czytaj więcej

 • Bąk: Koreańczycy zrobią ci tanio i dobrze [Kia Niro]

  Bąk: Koreańczycy zrobią ci tanio i dobrze [Kia Niro]

  W ubiegły weekend Wielka Brytania została przykryta 15-centymetrową kołderką utkaną przez Matkę Naturę ze śnieżnego puchu. Nic nadzwyczajnego, prawda? Nieprawda. Dla Angoli 1 cm śniegu to wystarczający powód do tego, żeby zamknąć szkoły i urzędy, 5 cm to stan klęski żywiołowej, przy 10 cm na ulice wychodzi wojsko, a 15 cm to tak, jakby w Bydgoszczy jednocześnie doszło do wybuchu wulkanu i trzęsienia ziemi o sile 10 stopni w skali Richtera, a na dodatek uderzył jeszcze w nią meteor.

  czytaj więcej

 • Aleksandra Popławska: Robię czasami rzeczy głupie, czasami śmieszne, a czasami – ambitne

  Aleksandra Popławska: Robię czasami rzeczy głupie, czasami śmieszne, a czasami – ambitne

  Staram się, żeby moje życie zawodowe było atrakcyjne. Lubię więc robić także i te „głupie” rzeczy. Oczywiście fajnie jest uprawiać sztukę, ale na to jest coraz mniej przestrzeni - z Aleksandrą Popławską rozmawiamy o rewolucji w świecie seriali, aktorskich wyzwaniach, Instagramie i pięknej śmierci dla aktora.

  czytaj więcej

 • Ostre hamowanie w salonach. Sprzedaż nowych aut spadła o połowę

  Ostre hamowanie w salonach. Sprzedaż nowych aut spadła o połowę

  Sprzedaż aut spadła o ponad 50 proc. Tym razem problem był nie tylko z popytem, ale i z podażą.

  czytaj więcej

 • Rafalska: Do 29 marca gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie usług opiekuńczych

  Rafalska: Do 29 marca gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie usług opiekuńczych

   Do 29 marca gminy mogą składać wnioski do wojewodów o dofinansowanie usług opiekuńczych w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych - powiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła, że świadczenie tych usług to obowiązek samorządów.

  czytaj więcej

 • Hulajnogi elektryczne w końcu z przepisami. Pojedziesz po chodniku, ścieżce i ulicy

  Hulajnogi elektryczne w końcu z przepisami. Pojedziesz po chodniku, ścieżce i ulicy

  Resort infrastruktury ureguluje wreszcie w kodeksie drogowym kwestię elektrycznych hulajnóg. Będą one traktowane w sposób zbliżony do rowerów.

  czytaj więcej

 • Spór o pijanych na jednej nodze

  Spór o pijanych na jednej nodze

  Hulajnogi elektryczne kodeks drogowy zrówna z rowerami. Jednak jazda na nich na podwójnym gazie może być uznana za przestępstwo, a nie wykroczenie.

  czytaj więcej

 • Setki rannych. Elektryczne hulajnogi zmorą szpitali

  Setki rannych. Elektryczne hulajnogi zmorą szpitali

  Nie minął rok, od kiedy na ulicach miast pojawiły się te jednoślady, a jak wynika z sondy DGP, nawet kilkaset osób trafiło z urazami do szpitali. Lekarze ostrzegają, że może być coraz gorzej, bo rynek się rozwija.

  czytaj więcej

 • Śląski hip-hop: Blokersi, kaptury i autentyczność

  Śląski hip-hop: Blokersi, kaptury i autentyczność

  Palili marihuanę i malowali sprayem miasto, aby pokazać, że należy do nich. Tak kwitł śląski hip-hop, stając się fenomenem na ogólnopolską skalę

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników