prawo jazdy na motor wiek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy na motor wiek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy na motor wiek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dziecko do 10. roku życia nie pojeździ skuterem po drogach

  Dziecko do 10. roku życia nie pojeździ skuterem po drogach

  Jazda quadem, rowerem czy skuterem to frajda dla każdego dziecka. Dobrze wiedzieć, gdzie nasze dzieci mogą się nimi poruszać i jakich uprawnień potrzebują. Zgodnie z prawem dziecko do 10. roku życia nie może samodzielnie poruszać się po drogach publicznych. Zawsze musi mu towarzyszyć rodzic. Za to kiedy nie ma ścieżki rowerowej, prawo dopuszcza, aby zarówno dorosły, jak i dziecko jechali po chodniku.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: Pośpiech z egzaminem nie wszystkim się opłacił

  Prawo jazdy: Pośpiech z egzaminem nie wszystkim się opłacił

  Zdanie egzaminu praktycznego nie oznacza, że dana osoba uzyskała uprawnienia. Liczy się to, kiedy WORD prześle jej dokumenty.

  czytaj więcej

 • Jakie prawa i obowiązki ma rowerzysta poruszający się po publicznej drodze

  Jakie prawa i obowiązki ma rowerzysta poruszający się po publicznej drodze

  Można jechać rowerem po chodniku, jeśli jest się opiekunem małego dziecka lub panują takie warunki atmosferyczne, że na jezdni jest niebezpiecznie. W korku wolno wyprzedzać samochody tylko z prawej strony

  czytaj więcej

 • Z polskim patriotymzem jest jak z kupowaniem kiełbasy: Wszystko zależy od tego, czego nam się zechce

  Z polskim patriotymzem jest jak z kupowaniem kiełbasy: Wszystko zależy od tego, czego nam się zechce

  Polska? To pojęcie funkcjonuje tylko w naszym języku. W życiu nie. Nasz kraj kochamy jedynie deklaratywnie.

  czytaj więcej

 • Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowego

  Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowego

  Prawo jazdy mam od prawie 15 lat. Przejechałem w tym czasie z pół miliona kilometrów. Jeździłem po amerykańskich autostradach, niemieckich torach wyścigowych, afrykańskiej pustyni, korytem wyschniętej rzeki na Fuerteventurze. Szalałem po alpejskich serpentynach, po powierzchni zamarzniętego jeziora w Laponii i przebiłem się autem przez centrum Los Angeles (i nie była to żółta taksówka).

  czytaj więcej

 • Derdziuk: Hasło "ZUS musi upaść" jest nadużywane. Zawsze będzie jakiś ZUS

  Derdziuk: Hasło "ZUS musi upaść" jest nadużywane. Zawsze będzie jakiś ZUS

  Niepokojąco nadużywane jest hasło: ZUS musi upaść. Gdyby przyjąć taką miarę, to już w 1999 r. ZUS nie miał wystarczających środków. I wtedy powinien zniknąć. Państwo, realizując politykę społeczną, musi mieć instytucję rządową, która będzie wypłacała świadczenia i zbierała składki - mówi w wywiadzie dla DGP Zbigniew Derdziuk od października 2009 r. do końca marca 2015 r. prezes ZUS.

  czytaj więcej

 • O tym, jak będą wyglądały samochody za 25 lat

  O tym, jak będą wyglądały samochody za 25 lat

  O tym, że wreszcie będzie można legalnie jeździć po pijaku, taksówkarze stracą pracę, a 15-latki bez prawa jazdy zyskają możliwość zasuwania 200 km/h po autostradach. I czy samochody dostarczą nam tyle emocji, ile praca stróża nocnego w Tesco.

  czytaj więcej

 • Romet i Junak ożywiły polski rynek motocykli

  Romet i Junak ożywiły polski rynek motocykli

  Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami pchnęła rynek motocykli na dobre do przodu. Rok po legislacyjnej rewolucji ze zmian przepisów najbardziej cieszą się rodzime firmy.

  czytaj więcej

 • Jak działa mózg przestępcy. Wywiad z Wojciechem Glacem

  Jak działa mózg przestępcy. Wywiad z Wojciechem Glacem

  O tym, że nasze działania są wypadkową procesów uświadomionych i nieuświadomionych. I w ogromnym stopniu zdeterminowane poziomem różnych neurotransmiterów.

  czytaj więcej

 • Z ukulele po Azji. Znakomita płyta Julii Pietruchy

  Z ukulele po Azji. Znakomita płyta Julii Pietruchy

  WYWIAD Aktorka Julia Pietrucha niespodziewanie wydała znakomitą płytę „Parsley”. Bez wsparcia wytwórni

  czytaj więcej

 • Bąk: Byłem jak Maverick z Top Gun. Na skuterze

  Bąk: Byłem jak Maverick z Top Gun. Na skuterze

  Mój roczny syn przejawia nietypowe dla jego wieku zainteresowanie wszystkim, co ma związek z muzyką. Zaczął od tego, że samodzielnie sobie włączał i pogłaśniał radio, które mamy w salonie. Następnie zabrał starszemu bratu miniperkusję i całymi dniami wybija na niej solówki, przy których „Triumph of Death” Vadera to kołysanka do snu. Mimo to nie zdecydowaliśmy się zabrać dzieciakowi ulubionej zabawki, dochodząc wspólnie do wniosku, że „przecież musi się rozwijać”.

  czytaj więcej

 • Czy można wozić dziecko na motorze?

  Czy można wozić dziecko na motorze?

  Mam troje dzieci w wieku trzech, czterech i sześciu lat. Co roku wakacje spędzamy u teściów na wsi. Teść ma zabytkowy motocykl MZ Trophy o pojemności 250 cm3. Każdego wieczora zabiera wnuki, oczywiście każde oddzielnie, na przejażdżkę. Twierdzi, że przewożenie takich małych dzieci jest legalne. Czy przepisy rzeczywiście na to zezwalają – pyta zaniepokojona pani Anna.

  czytaj więcej

 • 37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  "Panie Geniu, zatańczymy sobie?" – pyta przedstawiciela „starej” inteligencji Edek, który siłą wprowadził nowy porządek w rodzinie Stomilów. Scena z Mrożkowskiego dramatu symbolizuje uległość inteligencji wobec bezwzględnej władzy i jednocześnie jest motywem przewodnim cyklu spektakli, które widzowie obejrzą w ramach przeglądu Teatru Telewizji. Spektakle w programie głównym wybrał, podobnie jak w zeszłym roku, Wojciech Majcherek. Z kolei Joanna Rogacka zapowiedziała siedem spektakli dla dzieci. 37. edycja WST potrwa od 30 marca do 11 kwietnia.

  czytaj więcej

 • Bąk: Żółtodzioby i stary wyjadacz

  Bąk: Żółtodzioby i stary wyjadacz

   Pamiętam, jak prawie 20 lat temu Toyota wprowadzała na rynek pierwszą na świecie seryjną hybrydę – priusa. Prezes koncernu z pełną powagą oświadczył wtedy publicznie, że przyszłość motoryzacji należy do tego typu samochodów. Śmiechom nie było końca. Wyglądem auto przypominało obuch młotka, jego wnętrze było równie urodziwe co plastikowa butelka, a osiągi zbliżone do śpiącego leniwca. Z priusa szydzili wszyscy: kierowcy, eksperci, inne koncerny. – Japończycy to idioci. To się nie ma prawa udać – powiedzieli głośno Niemcy i wrócili do udoskonalania diesli.

  czytaj więcej

 • H jak samocHód

  H jak samocHód

  Moda na auta elektryczne może dobiec końca, zanim na dobre się rozkręci. Są one tylko etapem przejściowym. Ostatnim odcinkiem drogi prowadzącej nas do celu: motoryzacji wodorowej.

  czytaj więcej

 • Noworoczna suma strachów. Czego bały się poprzednie pokolenia, czego i my się boimy

  Noworoczna suma strachów. Czego bały się poprzednie pokolenia, czego i my się boimy

  Mieszkańcy krajów Zachodu przez kilkadziesiąt ostatnich lat uwielbiali bać się urojonych zagrożeń. Aż wróciły prawdziwe, które już nawiedzały kontynent i zmieniały go nie do poznania

  czytaj więcej

 • Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  W święta odbyłem sentymentalną podróż do przeszłości. W piwnicy u rodziców znalazłem pudło z winylami z czasów, gdy jeszcze robiłem w pieluchę, oraz nieco późniejszych, gdy zużytymi pieluchami rzucałem w młodszą siostrę. Wyjąłem z niego m.in. bajki Brzechwy i „Ptasie radio” Juliana Tuwima wytłoczone na małych, 7-calowych talerzach, dwupłytowy nierozpakowany album Abby (wydaje mi się, że to już okaz kolekcjonerski), kultowy „Back in Black” AC/DC, a także składankę amerykańskiego disco z lat 80.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników