prawo jazdy na motor koszt

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy na motor koszt. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy na motor koszt.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Co Polacy leją do baków swoich aut zamiast drogiego paliwa

  Co Polacy leją do baków swoich aut zamiast drogiego paliwa

  Kolejki warsztatami montującymi instalacje gazowe są coraz dłuższe, a omijany dotychczas szerokim łukiem biodiesel bije rekordy popularności. Właściciele starszych aut wlewają do baków nawet olej spożywczy.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w prawie drogowym: mandaty wyższe o 100 proc.

  Rewolucja w prawie drogowym: mandaty wyższe o 100 proc.

  Jeszcze nie weszła w życie reforma egzaminów na prawo jazdy, a już parlamentarny zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotował kolejne zmiany w przepisach dla kierowców. Co ma się zmienić?

  czytaj więcej

 • Drogie prawo jazdy: ośrodki szkolenia kierowców wydadzą majątek na nowe pojazdy

  Drogie prawo jazdy: ośrodki szkolenia kierowców wydadzą majątek na nowe pojazdy

  19 stycznia 2013 r. ma nastąpić zmiana przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B. Jednocześnie będzie to oznaczało duże zmiany dla przedsiębiorców, którzy prowadzą szkoły jazdy. Dlaczego? Ponieważ chcąc szkolić w przyszłym roku nowych kierowców – szkoły jazdy będą zmuszone do zakupu nowych pojazdów o odpowiednich parametrach.

  czytaj więcej

 • Zielonooki potwór siedzi w genach Polaków

  Zielonooki potwór siedzi w genach Polaków

  Podobno o społeczeństwie najwięcej mówi to, jak grzeszy. Oto naszych siedem grzechów głównych. Dziś zazdrość. Z Januszem Czapińskim rozmawia Mira Suchodolska.

  czytaj więcej

 • Jakie prawa i obowiązki ma rowerzysta poruszający się po publicznej drodze

  Jakie prawa i obowiązki ma rowerzysta poruszający się po publicznej drodze

  Można jechać rowerem po chodniku, jeśli jest się opiekunem małego dziecka lub panują takie warunki atmosferyczne, że na jezdni jest niebezpiecznie. W korku wolno wyprzedzać samochody tylko z prawej strony

  czytaj więcej

 • Szkoły jazdy nie będą dłużej zakładnikami WORD-ów

  Szkoły jazdy nie będą dłużej zakładnikami WORD-ów

  Od 24 sierpnia egzamin na prawo jazdy będzie można odbywać na tym samym pojeździe, co szkolenie, a zajęcia z teorii podczas kursu nie będą obowiązkowe. Jednak ośrodki nauki twierdzą, że ceny nie spadną

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie drogowym: Alkolock w każdym samochodzie

  Zmiany w prawie drogowym: Alkolock w każdym samochodzie

  Eksperci są zdania, że samo zaostrzanie sankcji nie wyeliminuje z dróg kierujących pod wpływem alkoholu. Dlatego ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które mają przyczynić się do zmniejszenia liczby pijanych na drogach.

  czytaj więcej

 • Wybierasz się w delegację? Sprawdź swoje pracownicze uprawnienia

  Wybierasz się w delegację? Sprawdź swoje pracownicze uprawnienia

  Uprawnienia pracowników nie zależą od tego, czy firma, która ich zatrudnia, pochodzi ze sfery publicznej, czy prywatnej. To może mieć znaczenie tylko przy ich rozliczaniu, ale też nie zawsze, gdyż wielu pracodawców prywatnych robi to w oparciu o przepisy dotyczące budżetówki. Gdyby chcieli stosować własne zasady, musieliby je określić w układzie zbiorowym pracy, regulaminie wynagradzania lub umowie o pracę. A to wymaga negocjacji z pracownikami

  czytaj więcej

 • Derdziuk: Hasło "ZUS musi upaść" jest nadużywane. Zawsze będzie jakiś ZUS

  Derdziuk: Hasło "ZUS musi upaść" jest nadużywane. Zawsze będzie jakiś ZUS

  Niepokojąco nadużywane jest hasło: ZUS musi upaść. Gdyby przyjąć taką miarę, to już w 1999 r. ZUS nie miał wystarczających środków. I wtedy powinien zniknąć. Państwo, realizując politykę społeczną, musi mieć instytucję rządową, która będzie wypłacała świadczenia i zbierała składki - mówi w wywiadzie dla DGP Zbigniew Derdziuk od października 2009 r. do końca marca 2015 r. prezes ZUS.

  czytaj więcej

 • Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Producenci różnych przedmiotów robią, co w ich mocy, abyśmy stali się jeszcze bardziej leniwi, niż jesteśmy i wydawali jeszcze więcej pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy. Wczoraj dostałem e-maila z ofertą zakupu szczoteczki do zębów. Sonicznej. Wow! „Soniczna szczoteczka do zębów” – to brzmi naprawdę super. Jakby używali jej kosmonauci, Transformersi albo jakby została wynaleziona przez obcą cywilizację. I w dodatku można ją obsługiwać z poziomu smartfona. Serio. Szorujecie plomby i gapicie się w ekran telefonu, który podpowiada wam, czy w danej sekundzie powinniście skupić swoją uwagę na dolnej prawej trójce czy może górnej lewej siódemce. Przed popełnieniem błędów chronią was czujniki lokalizacji, nacisku i ścierania. Przypominam w tym miejscu nieśmiało, że nie mówimy o najnowszym myśliwcu szturmowym Lockheeda Martina tylko o przyrządzie do dbania o higienę jamy ustnej. Aha... właśnie doczytałem, że główka szczoteczki wykonuje 62 tys. ruchów sonicznych na minutę. Nie do końca rozumiem, czym są te „ruchy soniczne”, ale od razu wyobraziłem sobie króliki...

  czytaj więcej

 • H jak samocHód

  H jak samocHód

  Moda na auta elektryczne może dobiec końca, zanim na dobre się rozkręci. Są one tylko etapem przejściowym. Ostatnim odcinkiem drogi prowadzącej nas do celu: motoryzacji wodorowej.

  czytaj więcej

 • Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne, zmieniły się w rywalizację między koncernami. A największe zmiany wciąż przed nami.

  czytaj więcej

 • Zaniedbaj – spanikuj – powtórz. Służba zdrowia jest ignorowana tak długo, aż nie nastąpi katastrofa [WYWIAD]

  Zaniedbaj – spanikuj – powtórz. Służba zdrowia jest ignorowana tak długo, aż nie nastąpi katastrofa [WYWIAD]

  - Media lubią pokazywać chorujących celebrytów, sugerując, że choroba zrównuje księcia Walii z żyjącym od pierwszego do pierwszego pracownikiem. To nieprawda. - mówi w rozmowie z DGP Maria Libura ekspertka ds. zdrowia, kierowniczka Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta. Współpracowniczka Klubu Jagiellońskiego i Nowej Konfederacji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników