prawo jazdy na motocykl 125

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy na motocykl 125. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy na motocykl 125.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ile zaoszczędzimy, dojeżdżając do pracy skuterem

  Ile zaoszczędzimy, dojeżdżając do pracy skuterem

  Im dłuższe korki i droższe paliwo, tym szybciej przybywa motocykli i motorowerów. Po drogach jeździ już około dwóch milionów jednośladów. Nic dziwnego, skoro inwestycja w skuter może się zwrócić już po dwóch sezonach.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy na motocykl 2013: będzie trudniej i drożej

  Prawo jazdy na motocykl 2013: będzie trudniej i drożej

  Od przyszłego roku osoby zdecydowane na uzyskanie prawa jazdy na motocykl będą miały utrudnione zadanie. Przepisy nowej ustawy z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. nr 30, poz. 151) wprowadzają nowe kategorie i podnoszą próg wiekowy upoważniający do jazdy na motocyklu. Zmiany mają wejść w życie od dnia 19 stycznia 2013 r.

  czytaj więcej

 • Drogie prawo jazdy: ośrodki szkolenia kierowców wydadzą majątek na nowe pojazdy

  Drogie prawo jazdy: ośrodki szkolenia kierowców wydadzą majątek na nowe pojazdy

  19 stycznia 2013 r. ma nastąpić zmiana przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B. Jednocześnie będzie to oznaczało duże zmiany dla przedsiębiorców, którzy prowadzą szkoły jazdy. Dlaczego? Ponieważ chcąc szkolić w przyszłym roku nowych kierowców – szkoły jazdy będą zmuszone do zakupu nowych pojazdów o odpowiednich parametrach.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: Pośpiech z egzaminem nie wszystkim się opłacił

  Prawo jazdy: Pośpiech z egzaminem nie wszystkim się opłacił

  Zdanie egzaminu praktycznego nie oznacza, że dana osoba uzyskała uprawnienia. Liczy się to, kiedy WORD prześle jej dokumenty.

  czytaj więcej

 • Szkoły jazdy nie będą dłużej zakładnikami WORD-ów

  Szkoły jazdy nie będą dłużej zakładnikami WORD-ów

  Od 24 sierpnia egzamin na prawo jazdy będzie można odbywać na tym samym pojeździe, co szkolenie, a zajęcia z teorii podczas kursu nie będą obowiązkowe. Jednak ośrodki nauki twierdzą, że ceny nie spadną

  czytaj więcej

 • Egzamin na prawo jazdy: co zmieni się w 2015 roku

  Egzamin na prawo jazdy: co zmieni się w 2015 roku

  Od 24 sierpnia br. zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa o kierujących pojazdami. Zgodnie z zawartymi w niej zmianami, osoby posiadające od co najmniej trzech lat prawo jazdy kat. B będą mogły jeździć motocyklami o pojemności do 125 cm sześciennych bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów. Część przepisów objętych nowelizacją zacznie obowiązywać jednak dopiero od 1 stycznia 2015 roku - dotyczą one samego systemu przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy. W środowisku pojawiają się również głosy, że opłata egzaminacyjna może wzrosnąć do 300 zł.

  czytaj więcej

 • Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz nauczyć się jeździć ekonomicznie

  Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz nauczyć się jeździć ekonomicznie

  Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego człowieka bez prawa jazdy – wymagają tego nawet niektórzy pracodawcy – opowiada pani Karina. – Nie uzyskałam tego dokumentu w porę, teraz trudno mi się zebrać, by pójść na kurs, wydaje mi się to zajęciem czasochłonnym, kosztownym i bez gwarancji sukcesu. Bo gdy słucham o kolejnych podejściach do egzaminu, rezygnuję już na wstępie. Czy zdanie egzaminu na prawo jazdy naprawdę jest takie trudne – zastanawia się kobieta

  czytaj więcej

 • Polskie rowery cieszą się ogromną popularnością

  Polskie rowery cieszą się ogromną popularnością

  Najwięksi polscy producenci rowerów – Arkus & Romet i Kross – walczą o dominację na rynku. Wyścig nakręca sprzedaż. Wszystko wskazuje na to, że w tym wyścigu nie będzie przegranego

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie jazdy: Kategoria B obejmuje coraz więcej uprawnień

  Zmiany w prawie jazdy: Kategoria B obejmuje coraz więcej uprawnień

  Od ubiegłego roku obowiązują przepisy, które pozwalają posiadaczom prawa jazdy kategorii B jeździć motocyklami o pojemności silnika do 125 cm sześc. i mocy nieprzekraczającej 11 kW. Taką możliwość mają jednak tylko kierowcy, którzy mają uprawnienia od co najmniej trzech lat. Dziś Platforma Obywatelska chce, aby prawo jazdy kategorii B uprawniało ich także do jazdy motocyklami trójkołowymi o mocy nieprzekraczającej 15 kW.

  czytaj więcej

 • Romet i Junak ożywiły polski rynek motocykli

  Romet i Junak ożywiły polski rynek motocykli

  Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami pchnęła rynek motocykli na dobre do przodu. Rok po legislacyjnej rewolucji ze zmian przepisów najbardziej cieszą się rodzime firmy.

  czytaj więcej

 • Motoryzacja: Motocykle wyhamowały

  Motoryzacja: Motocykle wyhamowały

   W marcu zarejestrowano w Polsce 2081 nowych motocykli. To o 20 proc. mniej niż w roku ubiegłym. Ale trzeba pamiętać, że 2015 r. był wyjątkowy

  czytaj więcej

 • Bąk: Byłem jak Maverick z Top Gun. Na skuterze

  Bąk: Byłem jak Maverick z Top Gun. Na skuterze

  Mój roczny syn przejawia nietypowe dla jego wieku zainteresowanie wszystkim, co ma związek z muzyką. Zaczął od tego, że samodzielnie sobie włączał i pogłaśniał radio, które mamy w salonie. Następnie zabrał starszemu bratu miniperkusję i całymi dniami wybija na niej solówki, przy których „Triumph of Death” Vadera to kołysanka do snu. Mimo to nie zdecydowaliśmy się zabrać dzieciakowi ulubionej zabawki, dochodząc wspólnie do wniosku, że „przecież musi się rozwijać”.

  czytaj więcej

 • Kategorie prawa jazdy. Sprawdź ile musisz mieć lat, żeby je uzyskać

  Kategorie prawa jazdy. Sprawdź ile musisz mieć lat, żeby je uzyskać

  W tekście znajdziesz odpowiedzi na pytania, jakie pojazdy można prowadzić w poszczególnych kategoriach oraz w jakim trzeba być wieku, żeby móc zdać egzamin i je prowadzić.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników