prawo jazdy kupie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy kupie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy kupie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dostawcze Ferrari, czyli jak Duńczycy naginają prawo

  Dostawcze Ferrari, czyli jak Duńczycy naginają prawo

  W Danii zwolnione z kolosalnych podatków (najwyższych na świecie) są wyłącznie samochody zarejestrowane na firmy. Pod warunkiem jednak, że – w myśl przepisów – są one ciężarówkami.

  czytaj więcej

 • Polacy pokochali luksusowe samochody

  Polacy pokochali luksusowe samochody

  Dekadę temu jaguara, rolls-royce’a czy bentleya mógł kupić wyłącznie ktoś o typowo angielskim poczuciu stylu. Dziś do luksusowych aut tych arystokratycznych marek przesiada się coraz więcej biznesmenów. Także polskich.

  czytaj więcej

 • Lepsze auto tańsze o VAT

  Lepsze auto tańsze o VAT

  Jest kilka grup pojazdów, które pozwalają odliczyć pełen VAT – ten zawarty w ich cenie, w paliwie, częściach, naprawach etc. Taka możliwość jest bardzo kusząca, ale można się narazić fiskusowi.

  czytaj więcej

 • 20 najgorszych prac dla młodych. Czymkolwiek się zajmiesz, będziesz żałować

  20 najgorszych prac dla młodych. Czymkolwiek się zajmiesz, będziesz żałować

  Skończyłeś wreszcie studia i bardziej niż tlenu potrzebujesz pracy. Szukasz, rozglądasz się, wysyłasz CV – przecież musi się znaleźć ktoś, kto będzie szczęśliwy, mogąc zatrudnić takiego orła jak ty. Z dumnym i błyszczącym nowością tytułem „mgr” przed nazwiskiem. Ale jakoś tak się składa, że nikt nie potrzebuje dobrze wyedukowanego dyrektora. Ostatnia nadzieja w internetowych pośredniakach pracy.

  czytaj więcej

 • Gospodarczy hejt, czyli jak doprowadzić konkurenta do ruiny

  Gospodarczy hejt, czyli jak doprowadzić konkurenta do ruiny

  Bluzgi i nienawiść. Opluwanie, pomawianie, ośmieszanie. Problem hejtingu rośnie wraz z nowymi stronami, forami, blogosferami i portalami społecznościowymi. Nie dotyczy tylko osób publicznych, do ruiny może także doprowadzić firmy

  czytaj więcej

 • Kup samochód lub weź w leasing - nadal odliczysz VAT

  Kup samochód lub weź w leasing - nadal odliczysz VAT

  Od 1 kwietnia 2014 r. obowiązują już nowe zasady w zakresie odliczania VAT naliczonego przy samochodach.

  czytaj więcej

 • Kierowca, kibol, pedofil. Nieobywatele

  Kierowca, kibol, pedofil. Nieobywatele

  Szybki efekt jest ważniejszy niż działanie długofalowe. Ustawa jest odpowiedzią na to, co tu i teraz. Zapadają niesprawiedliwe wyroki, a potem trzeba się z tego wykręcać

  czytaj więcej

 • Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowego

  Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowego

  Prawo jazdy mam od prawie 15 lat. Przejechałem w tym czasie z pół miliona kilometrów. Jeździłem po amerykańskich autostradach, niemieckich torach wyścigowych, afrykańskiej pustyni, korytem wyschniętej rzeki na Fuerteventurze. Szalałem po alpejskich serpentynach, po powierzchni zamarzniętego jeziora w Laponii i przebiłem się autem przez centrum Los Angeles (i nie była to żółta taksówka).

  czytaj więcej

 • Zarządzanie kryzysem po polsku: Klient milczy i czeka w nadziei, że pożar sam zgaśnie

  Zarządzanie kryzysem po polsku: Klient milczy i czeka w nadziei, że pożar sam zgaśnie

  Zarządzanie kryzysem po polsku: klient milczy i czeka w nadziei, że pożar sam zgaśnie. A gdy płomień podsycają media, wzywa strażaka i krzyczy: gaś!

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Czy już możemy ogłosić koniec demokracji?

  Czy już możemy ogłosić koniec demokracji?

  O tym, że funkcjonować obywatelsko w przestrzeni wirtualnej to stępić swoją energię do prawdziwego działania. Bo jeśli przestrzeń prywatna ma być naszą jedyną przestrzenią publiczną, to możemy już dziś odtrąbić koniec demokracji

  czytaj więcej

 • Bąk: Jeszcze więcej śniegu poproszę!

  Bąk: Jeszcze więcej śniegu poproszę!

  Zapewne i do waszych uszu dotarła informacja, że lada chwila na drogi wyjedzie pierwszy polski samochód. I to supersportowy: arrinera hussarya. Jak chwali się producent, którego zakład znajduje się w szopie na peryferiach Warszawy, auto zostało zaprojektowane, skonstruowane i zbudowane w kraju. To doskonała informacja.

  czytaj więcej

 • Ranking kredytów na samochód: Gdzie pożyczyć najtaniej?

  Ranking kredytów na samochód: Gdzie pożyczyć najtaniej?

  Są tacy, którzy jeżdżą jednym autem kilkanaście lat, i tacy, którzy zmieniają je, gdy tylko skończy się gwarancja producenta. Klienci, którzy są bohaterami lutowego rankingu TotalMoney.pl, zaliczają się do tej drugiej grupy. Eksperci sprawdzili, który bank udzieli im finansowania na zakup Toyoty Auris na najkorzystniejszych warunkach. Jeśli jesteście ciekawi wyniku, to koniecznie zajrzyjcie do rankingu.

  czytaj więcej

 • Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Przedsiębiorcy coraz częściej się zastanawiają, czy z samochodu osobowego korzystać w ramach umowy leasingu operacyjnego, czy najmu. Podejmując decyzje, muszą brać pod uwagę konsekwencje w VAT, CIT lub PIT.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników