prawo jazdy kielce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy kielce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy kielce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pendolino nadal bez internetu. Wkrótce ma się to zmienić

  Pendolino nadal bez internetu. Wkrótce ma się to zmienić

  Za brak internetu w najszybszych polskich pociągach odpowiada pięciu prezesów PKP Intercity i pięciu ministrów z PO i PiS.

  czytaj więcej

 • 37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  "Panie Geniu, zatańczymy sobie?" – pyta przedstawiciela „starej” inteligencji Edek, który siłą wprowadził nowy porządek w rodzinie Stomilów. Scena z Mrożkowskiego dramatu symbolizuje uległość inteligencji wobec bezwzględnej władzy i jednocześnie jest motywem przewodnim cyklu spektakli, które widzowie obejrzą w ramach przeglądu Teatru Telewizji. Spektakle w programie głównym wybrał, podobnie jak w zeszłym roku, Wojciech Majcherek. Z kolei Joanna Rogacka zapowiedziała siedem spektakli dla dzieci. 37. edycja WST potrwa od 30 marca do 11 kwietnia.

  czytaj więcej

 • Pańczyk: Pomoc prawna to także domena prokuratorów [WYWIAD]

  Pańczyk: Pomoc prawna to także domena prokuratorów [WYWIAD]

  - W ostatnich latach pojawiła się słuszna koncepcja organizacyjna, żeby specjalizować śledczych w poszczególnych sprawach, w tym również cywilnych i administracyjnych - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Pańczyk, prokurator Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  czytaj więcej

 • Zakończył się 26. Finał WOŚP: Dotychczas zebrano ponad 81,4 mln zł

  Zakończył się 26. Finał WOŚP: Dotychczas zebrano ponad 81,4 mln zł

  Ponad 81,4 mln zł "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" - takim wynikiem zakończył się w niedzielę po północy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórce towarzyszyły liczne imprezy, m.in. koncerty, pikniki i aukcje charytatywne.

  czytaj więcej

 • Historyczny roller coaster. Musical o Józefie Bemie w Teatrze Syrena

  Historyczny roller coaster. Musical o Józefie Bemie w Teatrze Syrena

  Był wielkim patriotą doby romantyzmu, a jednocześnie twardo stąpającym po ziemi żołnierzem i inżynierem. Bohaterem Powstania Listopadowego, ale w niejasnych okolicznościach przyczynił się do klęski Polaków broniących przed Rosjanami Warszawy. Na emigracji kochano go, ale i nienawidzono. Rodacy zorganizowali nawet dwa zamachy na jego życie! Za swojego bohatera narodowego uważają go również Węgrzy, nazywając czule Ojczulkiem. Umarł jako wyznawca islamu. Czy Józef Bem nadaje się na bohatera musicalu?

  czytaj więcej

 • Wniosek o areszt dla instruktora nauki jazdy podejrzanego o molestowanie kursantek

  Wniosek o areszt dla instruktora nauki jazdy podejrzanego o molestowanie kursantek

  Zarzuty dotyczące molestowanie seksualnego trzech kobiet – kursantek w szkole nauki jazdy – usłyszał w piątek w kieleckiej prokuraturze instruktor nauki jazdy. Prokuratura Rejonowa Kielce –Zachód wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt wobec Jerzego Cz.

  czytaj więcej

 • Olszewska: CAF gwarantuje rozwój Solarisa [WYWIAD]

  Olszewska: CAF gwarantuje rozwój Solarisa [WYWIAD]

  Olszewska: Jako Solaris kapitałowo nie byliśmy mocni. Dlatego potrzebowaliśmy silnego partnera, bo firma musi inwestować

  czytaj więcej

 • Otwieranie bramy z auta to nie jest prowadzenie pojazdu

  Otwieranie bramy z auta to nie jest prowadzenie pojazdu

   Aby kogoś ukarać za niezachowanie należytej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu, należy wpierw wykazać, że obwiniony rzeczywiście auto prowadził. Nie wystarczy poprzestać w dowodzeniu na tym, że człowiek w samochodzie przebywał.

  czytaj więcej

 • Oto napęd trwalszy od diesla. Przejedzie milion kilometrów bez awarii i wielkich kosztów

  Oto napęd trwalszy od diesla. Przejedzie milion kilometrów bez awarii i wielkich kosztów

  Smog daje się we znaki. Eksperci winą za zatruwanie powietrza w Polsce obarczają m.in. samochody z silnikami Diesla, a jako alternatywę do jazdy w mieście wskazują hybrydy. Na jakie korzyści może liczyć kierowca, który wybierze auto spalinowo-elektryczne? Czy połączenie benzyny i silnika elektrycznego jest trwalsze od auta z jednostką wysokoprężną? Wyjaśniamy.

  czytaj więcej

 • Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Ustawa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (zwana dalej ustawą pekaesową) została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 2019 r. pod poz. 1123 i weszła w życie 18 lipca 2019 r. Reguluje ona utworzenie i funkcjonowanie funduszu oraz zasady dofinansowania z jego środków organizatorów publicznego autobusowego transportu zbiorowego, którzy utworzą nowe linie autobusowe niebędące komunikacją miejską. Kilka dni temu został też zatwierdzony plan finansowy funduszu na 2019 r. Na tej podstawie między województwa podzielono tegoroczną pulę środków. W tym roku do wzięcia jest łącznie 300 mln zł. Najwięcej otrzymają województwa: podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

  czytaj więcej

 • Historia Andrzeja/Joanny. Czy za byłym policjantem stoją ważni ludzie?

  Historia Andrzeja/Joanny. Czy za byłym policjantem stoją ważni ludzie?

  Dlaczego Andrzej Dobrzyniecki, występujący także jako Joanna Dobrzyniecka oraz Joanna Plewczyńska, może od przynajmniej 11 lat oszukiwać ludzi? Czy stoją za nim – jak utrzymuje – ważni ludzie? A może to raczej kwestia tumiwisizmu służb?

  czytaj więcej

 • Asfalt czy beton? GDDKiA zmienia podejście do inwestycji drogowych

  Asfalt czy beton? GDDKiA zmienia podejście do inwestycji drogowych

  Strategia drogowców, by to wykonawca decydował, jaką ułożyć nawierzchnię, wywołuje spory w branży

  czytaj więcej

 • Czy urzędnik ma się zajmować każdym e-mailem? Nowe rozwiązania usprawnią e-administrację

  Czy urzędnik ma się zajmować każdym e-mailem? Nowe rozwiązania usprawnią e-administrację

  Rok 2020 będzie stał pod znakiem ofensywy doręczeń drogą elektroniczną. E-administracja ma służyć zarówno obywatelom, przedsiębiorcom, jak i urzędom. Tym ostatnim do efektywnej realizacji zadań publicznych. Przy czym samo stworzenie określonych rozwiązań cyfrowych nie wystarczy. Trzeba je przygotować tak, by ich wykorzystanie przez publiczne podmioty miało wartość dodaną względem tradycyjnych rozwiązań. W przeciwnym razie pozostają martwe. Tak jak to jest z doręczaniem drogą elektroniczną pism urzędowych. I choć taka możliwość formalnie w wielu sprawach już istnieje, to w praktyce przytłaczająca większość jest przekazywana na papierze. W praktyce, chcąc korzystać z e-administracji, urzędnicy napotykają szereg problemów. Dziś przedstawiamy te, które dzięki legislacji w najbliższym czasie powinny zniknąć. Przynajmniej częściowo.

  czytaj więcej

 • Rozrzutność kolejowo-lotniskowa. PKP Intercity skierowała część składów na Okęcie

  Rozrzutność kolejowo-lotniskowa. PKP Intercity skierowała część składów na Okęcie

  Choć na głównej trasie z Łodzi do Warszawy w pociągach panuje ścisk, to spółka PKP Intercity skierowała część składów na Okęcie. W efekcie wożą one głównie powietrze.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników