prawo jazdy automat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy automat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy automat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bąk: Francuzi, was czasami trzeba po prostu opierniczyć

  Bąk: Francuzi, was czasami trzeba po prostu opierniczyć

  Gdy miesiąc temu zastanawialiśmy się z żoną, gdzie moglibyśmy wyskoczyć razem z dziećmi na przedłużony weekend, kilkoro znajomych zasugerowało nam Toruń. Jeśli mam być szczery, to brzmiało to całkowicie nonsensownie. Mniej więcej tak, jakbym w restauracji zechciał zjeść soczysty stek z argentyńskiej polędwicy polany sosem z zielonego pieprzu, a kelner przekonywałby mnie, że lepszym wyborem będzie mortadela obtoczona w psiej ślinie i trocinach.

  czytaj więcej

 • Kodeks dla rowerzystów - poradnik

  Kodeks dla rowerzystów - poradnik

  Nawet jeśli mamy prawo jazdy, kiedy wsiadamy na rower, zapominamy o regułach dotyczących ruchu drogowego. Dlaczego? Bo wydaje nam się, że są one tylko dla kierowców. A to nieprawda.

  czytaj więcej

 • Mazowieckie: W Wólce Kosowskiej zlikwidowano dwa nielegalne kasyna

  Mazowieckie: W Wólce Kosowskiej zlikwidowano dwa nielegalne kasyna

  Funkcjonariusze Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej dwa nielegalne kasyna prowadzone prawdopodobnie przez azjatycką grupę przestępczą - wynika z informacji PAP.

  czytaj więcej

 • Bąk: Starość to radość [SUZUKI SWIFT]

  Bąk: Starość to radość [SUZUKI SWIFT]

  Jeżeli codziennie zaglądacie do internetów, to prawdopodobnie natknęliście się w tym tygodniu na informację o 104-latku, który spowodował stłuczkę na jednej z warszawskich ulic. Zmieniał pas niewiele młodszym od siebie fiatem uno i przytarł jakiegoś mercedesa. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, pięć razy z niedowierzaniem sprawdzali datę urodzenia w dowodzie osobistym staruszka. Ostatecznie postanowili nie wlepiać mu mandatu, tylko poprzestać na pouczeniu. – Bo mówił z sensem – tłumaczyli.

  czytaj więcej

 • Ustawa o jawności życia publicznego zagraża i prywatności obywateli i biznesowi

  Ustawa o jawności życia publicznego zagraża i prywatności obywateli i biznesowi

  Dziś odbędzie się druga tura konsultacji społecznych w sprawie projektu ustawy o jawności życia publicznego firmowanej przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Nawet propozycje reform sądownictwa nie sprowokowały takiej aktywności obywateli i organizacji społecznych w procesie legislacyjnym, jak pierwsza próba kompleksowego uregulowania kwestii związanych z przejrzystością władzy oraz przeciwdziałaniem praktykom korupcyjnym.

  czytaj więcej

 • Bąk: Koreańczycy zrobią ci tanio i dobrze [Kia Niro]

  Bąk: Koreańczycy zrobią ci tanio i dobrze [Kia Niro]

  W ubiegły weekend Wielka Brytania została przykryta 15-centymetrową kołderką utkaną przez Matkę Naturę ze śnieżnego puchu. Nic nadzwyczajnego, prawda? Nieprawda. Dla Angoli 1 cm śniegu to wystarczający powód do tego, żeby zamknąć szkoły i urzędy, 5 cm to stan klęski żywiołowej, przy 10 cm na ulice wychodzi wojsko, a 15 cm to tak, jakby w Bydgoszczy jednocześnie doszło do wybuchu wulkanu i trzęsienia ziemi o sile 10 stopni w skali Richtera, a na dodatek uderzył jeszcze w nią meteor.

  czytaj więcej

 • Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Producenci różnych przedmiotów robią, co w ich mocy, abyśmy stali się jeszcze bardziej leniwi, niż jesteśmy i wydawali jeszcze więcej pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy. Wczoraj dostałem e-maila z ofertą zakupu szczoteczki do zębów. Sonicznej. Wow! „Soniczna szczoteczka do zębów” – to brzmi naprawdę super. Jakby używali jej kosmonauci, Transformersi albo jakby została wynaleziona przez obcą cywilizację. I w dodatku można ją obsługiwać z poziomu smartfona. Serio. Szorujecie plomby i gapicie się w ekran telefonu, który podpowiada wam, czy w danej sekundzie powinniście skupić swoją uwagę na dolnej prawej trójce czy może górnej lewej siódemce. Przed popełnieniem błędów chronią was czujniki lokalizacji, nacisku i ścierania. Przypominam w tym miejscu nieśmiało, że nie mówimy o najnowszym myśliwcu szturmowym Lockheeda Martina tylko o przyrządzie do dbania o higienę jamy ustnej. Aha... właśnie doczytałem, że główka szczoteczki wykonuje 62 tys. ruchów sonicznych na minutę. Nie do końca rozumiem, czym są te „ruchy soniczne”, ale od razu wyobraziłem sobie króliki...

  czytaj więcej

 • Bąk: Pierwsza Alfa, dla której straciłem głowę

  Bąk: Pierwsza Alfa, dla której straciłem głowę

  Kiedy miałem jakieś 15 lat, ojciec kupił mamie samochód. Alfę Romeo 145. Srebrną. Cóż to był za samochód! 

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy będą płacić mandaty

  Cudzoziemcy będą płacić mandaty

  Straż Graniczna zostanie podpięta do systemu fotoradarowego i będzie mogła egzekwować kary od zagranicznych kierowców.

  czytaj więcej

 • Wymyślono go, by objął władanie nad ekonomią. Drugie życie Maksa U

  Wymyślono go, by objął władanie nad ekonomią. Drugie życie Maksa U

  Rządził teorią ekonomii tak długo, aż wyrządził szkody gospodarczej praktyce. Potem podobno ścięto go na intelektualnym szafocie. Pogłoski o śmierci homo oeconomicusa, zwanego także Maksem U, są jednak przesadzone.

  czytaj więcej

 • Bąk: Idealne auto dla piłkarza [FELIETON]

  Bąk: Idealne auto dla piłkarza [FELIETON]

  Jedni za najważniejsze wydarzenie mijającego tygodnia uznają głosowanie w brytyjskim parlamencie nad wotum zaufania dla Pani Teresy, inni zablokowanie autostrady A2 przez protest rolników, a jeszcze inni fakt, że polscy Beckhamowie, czyli Radzio i Małgosia Majdanowie, ubrali choinkę. Moim zdaniem absolutnym hitem była wiadomość, że NC+ i TVP zapłaciły pół miliarda złotych za prawa do transmisji meczów Ekstraklasy. 500 baniek za to, żeby ludzie mogli się gapić, jak 22 spoconych gości przez 90 minut biega za nadmuchanym świńskim żołądkiem. Nic z tego nie rozumiem…

  czytaj więcej

 • Bąk: Partia Kierowców? Mam dla was koalicjanta! [Ford Focus 2.0 EcoBlue 8AT]

  Bąk: Partia Kierowców? Mam dla was koalicjanta! [Ford Focus 2.0 EcoBlue 8AT]

  Jak ognia staram się unikać pisania o polityce. Bo wychodzę z założenia, że oczekujecie ode mnie taniej i tandetnej rozrywki okraszonej wulgaryzmami i nawiązaniami do seksu, a nie tego, abym brudził się szambem, które niemal codziennie wybija na ul. Wiejskiej. Tym razem zrobię jednak wyjątek. A zrobię go specjalnie dla Partii Kierowców, która została zarejestrowana w mijającym tygodniu i poinformowała o starcie w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennych – do Sejmu i Senatu. Ugrupowanie nie ma jeszcze szczegółowego programu, ale już ogłosiło, że – cytuję – „będzie walczyło o prawa kierowców”. Chce zająć się eliminacją absurdów drogowych, poskramianiem – tu znowu cytat – „ideologii antysamochodowej”, a także skończyć z systemem karania kierowców, który przynosi zyski państwu, a nie poprawia bezpieczeństwa na drogach. Fantastycznie!

  czytaj więcej

 • E-dowód jest dużo bezpieczniejszy niż plastikowy [WYWIAD]

  E-dowód jest dużo bezpieczniejszy niż plastikowy [WYWIAD]

  - Do niedawna mało kto wierzył, że ten projekt ujrzy światło dzienne. Ciągnął się przecież 11 lat. No więc biznes nigdy nie myślał o nim poważnie. I teraz jest swego rodzaju konsternacja - mówi Marek Zagórski.

  czytaj więcej

 • Policjant pozostanie wyrocznią dla kierowców

  Policjant pozostanie wyrocznią dla kierowców

  Starosta nie musi czekać na wyrok sądu, aby zatrzymać kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące. Wystarczy policyjna notatka – tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny

  czytaj więcej

 • TK zajmie się zasadami stosowania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych

  TK zajmie się zasadami stosowania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych

  Zasady stosowania dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych mogą okazać się niekonstytucyjne. Do trybunału trafiła kolejna skarga w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • Bąk: Do tańca i do… a nie, jednak nie [OPINIA]

  Bąk: Do tańca i do… a nie, jednak nie [OPINIA]

  Właśnie przeczytałem, że prawie 40 proc. sprzedawanych w Europie nowych samochodów to SUV-y bądź crossovery. Ludzie wchodzą do salonu i mówią: „Chcielibyśmy kupić coś miejskiego, tylko żeby było na szczudłach”. Albo: „Zawsze marzyłem o sportowym coupé, tylko poprosiłbym takie podwyższone, o właściwościach terenowych”. Ewentualnie: „Poszukuję rodzinnego kombi, byleby na wyposażeniu miało drabinkę, po której będę mógł wchodzić za kierownicę. I niech ta drabinka ma o jeden szczebel więcej niż ta w SUV-ie mojego sąsiada”.

  czytaj więcej

 • PIT, ulgi podatkowe i korespondencja z fiskusem: Najważniejsze wyroki sądów i trybunałów w 2019 roku

  PIT, ulgi podatkowe i korespondencja z fiskusem: Najważniejsze wyroki sądów i trybunałów w 2019 roku

  Liczba sporów sądowych utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak co roku w naszym podsumowaniu zwracamy uwagę na wyroki, które kształtują linie orzecznicze w sprawie sposobu opodatkowania różnego rodzaju zdarzeń, a także te, które zmieniają dotychczasowe – wydawałoby się, że utrwalone – podejście sądów. Liczymy na to, że przygotowany przez nas bilans roku będzie wskazówką dla podatników i pozwoli im rozliczyć się z fiskusem bez późniejszych negatywnych konsekwencji. Kładziemy nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki składów siedmioosobowych, a także standardowe wyroki NSA, oraz – i to istotne novum na tle poprzednich lat – orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

  czytaj więcej

 • Walczyliśmy z kultem samochodu, a dziś stajemy w obliczu jego powrotu [WYWIAD]

  Walczyliśmy z kultem samochodu, a dziś stajemy w obliczu jego powrotu [WYWIAD]

  Przyzwolenie na upadek transportu publicznego to przepis na wykluczenie rzesz Polaków w okresie, kiedy mobilność będzie kluczowa dla walki z bezrobociem - mówi Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników