prawo jazdy 2014

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo jazdy 2014. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo jazdy 2014.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lubelska multikulti, czyli jak miasto zarabia na zagranicznych studentach

  Lubelska multikulti, czyli jak miasto zarabia na zagranicznych studentach

  Polski student w Lublinie co miesiąc wydaje na życie 550 zł, ten z Ukrainy ok. 1000 zł. A już „zagraniczniak” studiujący medycynę wydaje ponad 3000 zł. Nic dziwnego, że Lublin hołubi prawie 6 tys. cudzoziemskich studentów.

  czytaj więcej

 • Jeśli będą korki, autostrady będą otwarte

  Jeśli będą korki, autostrady będą otwarte

  W razie wakacyjnych korków przed bramkami szlabany na A1 pójdą w górę i kierowcy nic nie zapłacą – zdecydował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

  czytaj więcej

 • OC: Kiedy postój może oznaczać ruch [ANALIZA]

  OC: Kiedy postój może oznaczać ruch [ANALIZA]

  Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje swym zakresem szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu, w granicach odpowiedzialności jego posiadacza lub kierującego. Pojęcie ruchu pojazdu, nawiązujące do określenia użytego w art. 436 par. 1 kodeksu cywilnego, zwyczajowo jest rozumiane bardzo szeroko. W dodatku jest ono rozszerzane na gruncie ustawy regulującej ubezpieczenia obowiązkowe. Ma to swoje istotne reperkusje, co niedawno potwierdził Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Polska zapłaci za lekkie ciężarówki

  Polska zapłaci za lekkie ciężarówki

  Przewoźnicy mogą odzyskać nawet kilkadziesiąt milionów złotych , jakie musieli na przestrzeni lat zapłacić tytułem kar za przeciążone pojazdy. Ich los w rękach TSUE.

  czytaj więcej

 • Prezydent nie musi akceptować propozycji KRS [WYWIAD]

  Prezydent nie musi akceptować propozycji KRS [WYWIAD]

  Przyśpieszone procedowanie w sprawie kandydatów do SN nie wynika z chęci uprzedzenia orzeczenia TSUE w sprawie Sądu Najwyższego. Chodzi o obsadzenie nowo utworzonych izb - mówi w wywiadzie dla DGP, Andrzej Dera, prezydencki minister

  czytaj więcej

 • H jak samocHód

  H jak samocHód

  Moda na auta elektryczne może dobiec końca, zanim na dobre się rozkręci. Są one tylko etapem przejściowym. Ostatnim odcinkiem drogi prowadzącej nas do celu: motoryzacji wodorowej.

  czytaj więcej

 • Wybory samorządowe 2018: Przed „godziną zero” trzeba nie tylko ostemplować karty i sprawdzić urny

  Wybory samorządowe 2018: Przed „godziną zero” trzeba nie tylko ostemplować karty i sprawdzić urny

  21 października, czyli w dzień wyborów samorządowych, zadania organizacyjne spoczywać będą na barkach przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej. Aby wszystko przebiegło bez zakłóceń, musi on sprawdzić przygotowanie lokali wyborczych i cały dzień czuwać nad przebiegiem głosowania. Odpowiada on również za utrzymanie porządku i spokoju, czuwa nad tajnością głosowania, przestrzeganiem zakazu prowadzenia w lokalu wyborczym agitacji. W razie konieczności może żądać pomocy od policji.

  czytaj więcej

 • Czy Hanna Zdanowska będzie mogła zostać prezydentem? A inni...

  Czy Hanna Zdanowska będzie mogła zostać prezydentem? A inni...

  Niezgodność między kodeksem wyborczym a ustawą o pracownikach samorządowych zdominowała w ostatnich dniach kampanię wyborczą. Ale oprócz politycznej dyskusji nic z niej nie wynika. Czy nie czas na zmianę prawa?

  czytaj więcej

 • NSA: Benzyna zużyta przez pracownika tylko z paragonem

  NSA: Benzyna zużyta przez pracownika tylko z paragonem

  Jeśli pracownik pojedzie służbowym autem do sklepu lub odwiezie dziecko do przedszkola i wykorzysta w ten sposób firmowe paliwo, to pracodawca musi to zaewidencjonować w kasie fiskalnej – orzekł sąd. Ministerstwo Finansów uważa co innego.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Odbiór odpadów raz z tachografem, a raz bez. Kłopotliwy wymóg dla firm i kierowców

  Odbiór odpadów raz z tachografem, a raz bez. Kłopotliwy wymóg dla firm i kierowców

  Przez lata przedsiębiorstwa odbierające odpady nie musiały się martwić o wyposażenie swoich pojazdów w tachografy, choć mają taki obowiązek, jeżeli usługi są świadczone na rzecz firm. To zaczyna się zmieniać. Sypią się pierwsze kary, które od września ubiegłego roku mogą być też podstawą do odebrania licencji. Problemem są przepisy, które zdają się nie przystawać do realiów prowadzonej działalności.

  czytaj więcej

 • Korzystamy z atutów położenia

  Korzystamy z atutów położenia

  Beata Janusz-Kozłowska: Robimy wszystko, żeby wspierać rozwój przedsiębiorstw – i tych małych, i tych największych

  czytaj więcej

 • Po zgonie podatnika wszystkie karty są w ręku fiskusa

  Urzędy kwestionują rozliczenia po śmierci podatników, a spadkobiercy nie mają argumentów, by podjąć polemikę. Tak być nie powinno – uważają eksperci.

  czytaj więcej

 • Chcesz mieć u siebie nowoczesne usługi? Zadbaj o edukację, a potencjalnych inwestorów poprowadź za rękę

  Chcesz mieć u siebie nowoczesne usługi? Zadbaj o edukację, a potencjalnych inwestorów poprowadź za rękę

  Dobra koniunktura i popyt na pracę sprawiają, że inwestorzy zaczynają się rozglądać za miejscami bardziej konkurencyjnymi niż Kraków, Poznań czy Warszawa, jeśli chodzi o pozyskanie pracowników i ich oczekiwania płacowe.

  czytaj więcej

 • Mafia lekowa krok po kroku. Dlaczego w Polsce nie walczy się z nielegalnym wywozem leków?

  Mafia lekowa krok po kroku. Dlaczego w Polsce nie walczy się z nielegalnym wywozem leków?

  W polskich aptekach brakuje już 500 medykamentów. Główna przyczyna: nielegalny wywóz leków. To opowieść o słowach wypadających z projektu ustawy, prokuratorskich wygibasach i zorganizowanych grupach przestępczych. A także – niestety – bierności kolejnych rządów.

  czytaj więcej

 • Brejza: Anty-PiS nie wystarczy. Potrzeba pozytywnego programu [WYWIAD RIGAMONTI]

  Brejza: Anty-PiS nie wystarczy. Potrzeba pozytywnego programu [WYWIAD RIGAMONTI]

  - Duch Targowicy jest bliski partii populistycznej, jaką jest PiS. Nie chcę nazywać ich wprost targowiczanami, bo wiąże się to ze zdradą narodową. Z drugiej strony widać, że wiele zjawisk w Polsce jest inspirowanych przez Rosję. One mają zatrzymać rozwój Polski – mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krzysztof Brejza.

  czytaj więcej

 • Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Ustawa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (zwana dalej ustawą pekaesową) została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 2019 r. pod poz. 1123 i weszła w życie 18 lipca 2019 r. Reguluje ona utworzenie i funkcjonowanie funduszu oraz zasady dofinansowania z jego środków organizatorów publicznego autobusowego transportu zbiorowego, którzy utworzą nowe linie autobusowe niebędące komunikacją miejską. Kilka dni temu został też zatwierdzony plan finansowy funduszu na 2019 r. Na tej podstawie między województwa podzielono tegoroczną pulę środków. W tym roku do wzięcia jest łącznie 300 mln zł. Najwięcej otrzymają województwa: podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

  czytaj więcej

 • Historia Andrzeja/Joanny. Czy za byłym policjantem stoją ważni ludzie?

  Historia Andrzeja/Joanny. Czy za byłym policjantem stoją ważni ludzie?

  Dlaczego Andrzej Dobrzyniecki, występujący także jako Joanna Dobrzyniecka oraz Joanna Plewczyńska, może od przynajmniej 11 lat oszukiwać ludzi? Czy stoją za nim – jak utrzymuje – ważni ludzie? A może to raczej kwestia tumiwisizmu służb?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników