prawo handlowe skrypt

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo handlowe skrypt. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo handlowe skrypt.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ministerstwo Sprawiedliwości w obronie nierzetelnych menedżerów

  Ministerstwo Sprawiedliwości w obronie nierzetelnych menedżerów

  Nie należy karać tak dotkliwie jak dziś nierzetelnych menedżerów spółek ani złodziei tajemnic przedsiębiorstwa – uważa Ministerstwo Sprawiedliwości. Eksperci ostrzegają, że Polska może zmienić się w pralnię pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Spamerzy również mogą skończyć w więzieniu

  Spamerzy również mogą skończyć w więzieniu

  Mimo że spam w Polsce stanowi coraz większy problem, to organy ścigania prowadzą rocznie tylko kilka, co najwyżej kilkanaście tego typu spraw. Powód jest prosty – przesyłanie niezamawianej informacji handlowej stanowi wykroczenie, za które grozi co najwyżej grzywna. Mało więc kto zawraca sobie głowę zgłaszaniem tego typu spraw policji.

  czytaj więcej

 • 7 grzechów głównych operatorów telekomunikacyjnych

  7 grzechów głównych operatorów telekomunikacyjnych

  22 lata wolnego rynku, miliony kar za złe traktowanie klientów, wyroki sądów nakazujące zmiany regulaminów i ofert. A operatorzy telekomunikacyjni jak grzeszyli, tak grzeszą. I choć obiecują poprawę, nie wydają się poczuwać do winy

  czytaj więcej

 • Jakie zawody są najbardziej zagrożone bezrobociem?

  Jakie zawody są najbardziej zagrożone bezrobociem?

  Martwisz się o swoją przyszłość zawodową? W czasach szybkich zmian trudno być pewnym, czy nasza profesja jest jeszcze przyszłościowa, czy może lata świetności ma już za sobą. Są jednak zawody, w których w przyszłości pracownicy będą częściej zwalniani niż zatrudniani.

  czytaj więcej

 • Kseń: Banki zawiodły klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią

  Kseń: Banki zawiodły klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią

  Banki zawiodły, bo choć mają w swój status wpisaną pogoń za zyskiem, jak każda firma, to nie powinny działać na niekorzyść klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Kseń, wieloletni prezes WBK, jeden z twórców nowoczesnej bankowości w Polsce.

  czytaj więcej

 • FMCG w sieci? Tak, ale stopniowo

  FMCG w sieci? Tak, ale stopniowo

  Zyski z handlu produktami szybko rotującymi w sieci mogą być interesujące. Ale rozpoczynając tego rodzaju działalność, nie warto rezygnować z tradycyjnej, „analogowej” placówki

  czytaj więcej

 • Aport wnoszony do spółki niekiedy sprawia problemy

  Aport wnoszony do spółki niekiedy sprawia problemy

  Wkład niepieniężny do spółki prawa handlowego (czyli aport) jest często kwestią problematyczną. Prawo handlowe stawia bowiem wiele warunków i ograniczeń w zakresie przedmiotu takiego wkładu.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Bilans jest elementem sprawozdania pokazującym stan majątku jednostki i źródła jego finansowania. Jako uproszczony dla mikro, jest prezentowany w bardzo okrojonej postaci, ale pewnych danych nie można w nim pominąć.

  czytaj więcej

 • „Bezpieczeństwo i jakość żywności”. Wszystko o fałszowaniu żywności i oszustwach branży

  „Bezpieczeństwo i jakość żywności”. Wszystko o fałszowaniu żywności i oszustwach branży

  „Bezpieczeństwo i jakość żywności”. Jest to pierwsza na rynku polskim praca, która w wieloaspektowy sposób przedstawia zagadnienia związane z bezpieczeństwem i jakością żywności w erze globalizacji w tym problematykę fałszowania żywności, oszustw żywnościowych czy też obrony żywności. Autorem publikacji jest prof. dr hab. Stanisław Kowalczyk, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Wydawnictwo Naukowe PWN

  czytaj więcej

 • Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  - W przypadku bezpieczeństwa żywności nie chodzi tylko o to, by mieć pewność, że po jej zjedzeniu nie zatrujemy się. Dziś to za mało. Istotne jest też, by produkt, który oferuje się klientowi, nie był zafałszowany. By nie cierpiał i żołądek, i portfel konsumenta. A często niestety tak nie jest - mówi w rozmowie z gazetaprawna.pl prof. Stanisław Kowalczyk, autor książki „Bezpieczeństwo i jakość żywności”.

  czytaj więcej

 • Prezes UOKiK dał wytyczne do marketingu

  Prezes UOKiK dał wytyczne do marketingu

  Już na początku rozmowy należy podać klientowi cenę bez rabatu i sformułować warunki bez jego udzielania – wynika ze stanowiska organu adresowanego do firm telekomunikacyjnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników