prawo budowlane w agroturystyce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawo budowlane w agroturystyce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawo budowlane w agroturystyce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Działka budowlana z własnym lasem? Okazuje się, że wcale nie jest tak drogo

  Działka budowlana z własnym lasem? Okazuje się, że wcale nie jest tak drogo

  Z okazji Światowego Dnia Lasu Home Broker wraz z Lion’s House dokonały przeglądu nieruchomości leśnych. Najtańsze to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale już rezydencja ze stajnią, basenem i własnym lasem może kosztować kilka milionów złotych.

  czytaj więcej

 • Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Urzędnicy skarbowi. Dla jednych – tych bardziej „przedsiębiorczych”, choć nie idących drogą prawa, niemal diabły wcielone. Dla innych obrońcy budżetu i wolnej konkurencji. Dziś to oni opowiadają nam o sposobach, jakich imają się niektórzy podatnicy, aby zaoszczędzić na daninie, którą powinni oddać do kasy państwa. To pieniądze z których – o czym wielu zapomina – buduje się drogi, utrzymuje armię i szkoły.

  czytaj więcej

 • Gospodarstwo agroturystyczne nie płaci podatku od dochodu

  Gospodarstwo agroturystyczne nie płaci podatku od dochodu

  Jestem rolnikiem, gospodaruję na kilkunastu hektarach. Moja żona pracuje w gminnym przedszkolu. Mieszkaliśmy do niedawna z rodzicami, ale oni zmarli. Mamy teraz duży dom, który stoi pusty – opowiada pan Leszek z Podlasia. – Zastanawialiśmy się z żoną, czy nie zorganizować w części domu pokoi na wynajem. Mieszkamy jednak w niezbyt bogatej w agroturystykę okolicy, obawiamy się, że przynajmniej na początku nie będziemy mieć wielu gości, nie stać nas na dodatkowe koszty. Czy to prawda, że właściciele gospodarstw agroturystycznych nie płacą od wynajmowania pokoi żadnych podatków

  czytaj więcej

 • Gminy biznesu, marazmu i szarej strefy. Zobacz mapę polskiej przedsiębiorczości

  Gminy biznesu, marazmu i szarej strefy. Zobacz mapę polskiej przedsiębiorczości

  Pod względem liczby firm na 10 tys. mieszkańców liderem zestawienia przygotowanego przez DGP jest Karpacz. Zresztą nie jest to jedyna gmina wypoczynkowa w pierwszej dziesiątce najbardziej przedsiębiorczych samorządów.

  czytaj więcej

 • W odległości 2 km od farmy wiatrowej nie powstanie osiedle, ale hotel już tak

  W odległości 2 km od farmy wiatrowej nie powstanie osiedle, ale hotel już tak

  Projekt specustawy wiatrakowej, który w Sejmie złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, zadaje cios nie tylko inwestorom farm wiatrowych. Okazuje się, że rykoszetem trafieni zostaną także niektórzy przedsiębiorcy, np. deweloperzy zamierzający budować domy czy inwestorzy planujący prowadzenie działalności agroturystycznej w sąsiedztwie już istniejących tego typu elektrowni. Powód? Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych wprowadza minimalną i obowiązkową odległość, jaką należy zachować, planując budowę w pobliżu obiektów. Najwyższe wiatraki mają ok. 210 m wysokości. W praktyce oznacza to, że zabudowy mieszkalnej bądź z funkcją mieszkalną już wkrótce nie będzie można sytuować bliżej niż 2 kilometry od elektrowni wiatrowych o mocy powyżej 40 kW. I to nawet jeśli zezwalał na to dotychczasowy plan miejscowy. Sprawdziliśmy, kto i jakie może mieć kłopoty.

  czytaj więcej

 • W połowie polskich gmin cuchnie. Przez fermy, przetwórnie odpadów, zakłady meblarskie

  W połowie polskich gmin cuchnie. Przez fermy, przetwórnie odpadów, zakłady meblarskie

  Czasem chodzi o nieprzyjemny zapaszek, gdy się idzie na spacer z rodziną. Niekiedy można poczuć odór, kiedy chce się przewietrzyć pokój. Zdarza się też tak, że nawet przy pozamykanych oknach czuć, nazywając rzeczy po imieniu, smród.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników